Jonavos žiūrovai pamatė grapplingo kovotojų pasirodymus. Kęstučio Putelio nuotr.

Grapplingo kovotojai savo meistriškumą demonstravo Jonavos sporto arenoje

Jonavos sporto arena vėl šurmuliavo dideliu sportiniu renginiu. Šįkart vyko Jonavos atviras grappling imtynių IGF čempionatas, kuriame ant trijų tatamių kovojo ne tik sportininkai iš įvairiausių šalies kampelių, bet savo pajėgumą demonstravo svečiai iš Lenkijos.

Pirmenybių starte – 63 įvarčiai
„Klevo“ penkiasdešimtmečiai nusitaikė į antrąją poziciją
Apdovanojimų sulaukė geriausios komandos bei asmeninėje įskaitoje medalius iškovoję sportininkai

Grappling išvertus į lietuvių kalbą reikštų „grumtynės“ – mišrių imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip Brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Pagal bendrąją sporto filosofiją, grapplers sportininkas privalo gerbti sporto vertybes, būti sąžiningu ir niekada tyčia nepakenkti savo varžovui siekiant pergalės. Čia sportininkai kovoja iki pasidavimo, naudodami visus imtynių veiksmus: tiek metimus, tiek smaugimo ar skausmingus veiksmus. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, tik tada per pridedama laiką skaičiuojami taškai pagal patvirtintas tarptautines graplingo taisykles. Sportininkai kovodami dėvi trumpą sportinę aprangą: sportinius šortus ir specialius imtynių marškinėlius.

Varžybose atletai kovojo įvairaus amžiaus grupėse: nuo pačių mažiausių iki pradedančiųjų, nuo moterų iki suaugusiųjų. Po sportininkų parado, varžybų dalyvius sveikino ir sėkmės kovose linkėjo kovos menų meistras ir LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, laikinasis meras Eugenijus Sabutis, Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė.

„Jonavos atviras grapplingo imtynių čempionatas praėjo puikiai, – nurimus varžybų aistroms kalbėjo sporto klubo “Faiteris” vadovas ir šio renginio organizatorius Arnoldas Lukošiūnas. – Draugiška atmosfera, nauja arena, garbingi svečiai, gražios kovos. Sporto klubo „Faiteris“ atletams taip pat sekėsi gerai. Savame mieste, kai stebi daug pažįstamu žmonų, sportininkams sukyla papildoma motyvacija kovoti ir siekti pergalių. Ne vienas sportininkams pradžiugino artimuosius pergalėmis. Smagu matyti tėvelius, kaip jie džiaugiasi už savo vaikus, smagu matyti vaikus, kaip jie stengiasi įrodyti savo pranašumą žiūrint tėvams, broliams, sesėms, giminaičiams, draugams… Taip ugdosi atsakomybės jausmas, mokėjimas susikaupti, įdėti daug pastangų. Kartais tenka įdėti  visas jėgas, kad kantriai pasiekti savo tikslo. Dabartinė jaunoji karta, pripratusi viską greitai ir lengvai gauti, tad kantrybe nepasižymi, todėl smagu matyti, kaip kovinis sportas šiuos jaunuolius lavina.
Grappling sportas, negrubus, mažai traumuojantis sportas, tinka ir jaunesniems bei vyresnio amžiaus žmonėms, vyrams ir moterims“. Džiaugiuosi, kad SK „Faiteris“ jau turi keletą merginų, kurios pradeda dalyvauti grappling varžybose. Labai sužavėjo Dominyka Gotautė. Moteriškė atėjusi su vaikučiais ir iki kovos laikė ant ranku. Kai reikėjo kovoti, palikusi vaikučius pasaugoti kartu atėjusiai merginai, nubėgo, sukovojo, po kovos grižo pas vaikučius, pasiėmė ant rankų ir nešiodama vėl laukė sekančios kovos. Sekančiai kovai prasidėjus, visas procesas kartodavosi. Ir štai ji tapo čempionė.  Ar tai ne nuostabu ?! Verta didžiausios pagarbos“.

Po sėkmingo renginio apetitas išaugo. Kaip teigė A. Lukošiūnas, dabar užsibrėžė tikslą Jonavoje suorganizuoti kokį nors tarptautinį renginį ar Baltijos šalių čempionatą.

Šiame čempionate savo pajėgumą pademonstravo ir šeimininkai. Sporto klubo Faiteris“ sportininkai taip pat iškovojo ne vieną prizinę vietą. Ant trečiosios vietos laiptelio lipo Benediktas Vytas, Daniel Banel. Tik finalinėse kovose pripažino varžovų pranašumą ir antrosios vietos medaliais pasidabino Greta Vitkutė, Edvinas Grybauskas, Dovydas Rakauskas, Andrius Adamonis, Mindaugas Motiekaitis. Net trys šio klubo sportininkai tapo varžybų nugalėtojais. Pirmąsias vietas iškovojo Dominyka Gotautė, Justas Bogušas ir Mantas Rimeika.

[foogallery id=“2001″]

 

KOMENTARAI