Gimnazijoje – „Techno meno dienų“ šurmulys

Gimnazijoje – „Techno meno dienų“ šurmulys

Jonavos Senamiesčio gimnazijoje jau 18 kartą praūžė „Techno meno dienos“, šiais metais skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Dvi dienas vykusiuose renginiuose netrūko įvairiapusės kūrybos: moksleiviai dalyvavo šokių, muzikos, madų ir instaliacijų konkursuose.

Kūrybingi vaikai suvijo spalvingą folkloro siūlų kamuolį
Kviečiame pasigrožėti vaikų piešiniais
Džiugios akimirkos – „sportuojančiame koridoriuje“

Ketvirtadienį gimnazijos aktų salės scenoje varžėsi 16 šokių kolektyvų ir vienas solo pasirodymas. Pirmoji vieta atiteko IIIa klasei už šokį ,,Išdavystė“, o Grand Prix laimėjo IVb klasė už šokį ,,Sapnas“. Tiesa, prie nuotaikingos atmosferos prisidėjo ir mažieji gimnazistų draugai – Panerio pradinės mokyklos šokėjai.

Vakar gimnazijos bendruomenė ir svečiai galėjo gėrėtis muzikos šou. Be žadą atimančių balsų, puikaus muzikos instrumentų valdymo, gimnazistai parodė, kad skambius garsus galima išgauti ir ritmingu trepsėjimu, būgnus pakeisti knygomis,vietoj pučiamųjų instrumentų panaudoti gėrimų buteliukus.

Scenoje pristatytas ir visiškai kitaip skambantis gimnazijos himnas, kurio garso takelis buvo sukurtas panaudojant mokyklos buityje sutinkamus garsus, t.y. durų skambutį, rankų džiovintuvo ūžesį ir kt.

Muzikos apdovanojimuose įteikta daugybė nominacijų, Grand Prix prizas įteiktas 1d klasės atlikėjams.

Iškart po muzikos garsų fiestos pristatytas ir madų šou, kurį pradėjo mažieji Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Lakštingalėlė“ modeliai.

Gimnazijos dizaineriai demonstravo drabužių kolekcijas iš šiukšlių maišų, rudeninių lapų, maistinės plėvelės, džinso. Geriausia dizainere ir nugalėtoja tapo Živilė Sangavičiūtė, kurios kūriniai buvo puošti rudeniniais lapais ir išsiskyrė preciziškumu, kruopštumu bei puikiai atitiko Lietuvos šimtmečio tematiką.

Gimnazistai stebino ir sukurtomis instaliacijomis, kurios atspindėjo opias jaunimo problemas, emigraciją, meilę tėvynei. Tikru akibrokštu būtų galima pavadinti instaliaciją „Neteršk Lietuvos Mylėk save“. Kūrinys apeliuoja į rūkantį jaunimą, kuris ne tik kenkia savo sveikatai, bet ir šiukšlina aplinką. Įdomu tai, kad rodyklės, vedusios link šios instaliacijos,  kvietė užsukti į „Gėlių gatvę“. Vieša paslaptis, kad būtent Senamiesčio gimnazijos moksleiviai yra ne kartą kaltinti rūkymu ir šiukšlinimu šalia mokyklos esančioje Gėlių gatvėje.  Drąsūs jaunuoliai nepabijojo atkreipti dėmesį į savo bendraamžių ydas.

Šiais metais „Techno meno dienos“ ne tik džiugino, stebino žiūrovus, bet ir palietė jaunimui aktualias problemas, buvo pripildytos Lietuvai svarbios simbolikos.

Jovita STANEVIČIŪTĖ, nuotraukų autorius – Audrius REIPA

KOMENTARAI