Geriausiems gimnazistams – padėkos ir dovanosGeriausi Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai iškilmingai apdovanoti scenoje. Audriaus Reipos nuotr.

Geriausiems gimnazistams – padėkos ir dovanos

Mokslo metams artėjant į pabaigą, Jonavos Senamiesčio ir Jeronimo Ralio gimnazijų bendruomenės įvertino mokinių pasiekimus. Tiek vienoje, tiek kitoje mokykloje geriausius rezultatus pademonstravę jaunuoliai, kaip ir kasmet, sulaukia padėkų. Nors dovanos už puikų mokymąsi ir skiriasi – vieni džiaugėsi jiems pagerbti skirta švente, o kiti dar laukia gautos kelionės į pajūrį, abiejų ugdymo įstaigų auklėtiniai vienareikšmiškai tikina – būti įvertintiems yra be galo malonu, nes kelias iki to neapsieina be triūso ir motyvacijos paieškų.

Jaunuoliai varžėsi jau tradicija tampančiame konkurse ,,Sveikatos piramidė“
Didijį prizą pelnė jonavietės talentas
Gimnazisto tikslas – tapti naujos kartos mokytoju

Skatina nesustoti

Senamiesčio gimnazija su­­rengė jau tradicija tapusią „Valio 2018“ šventę, skirtą geriausių rezultatų moksluose, olimpiadose, sporto varžybose, skirtinguose konkursuose pasiekusiems jaunuoliams pagerbti. Šiltų padėkų ir nuoširdžių plojimų sulaukė net 156 gimnazistai, tačiau geriausiais iš geriausių pripažinti 4 jaunuoliai: Viltė Mataraitė (Ia kl.), Rokas Šeštokas (IIc kl.), Mantvydas Korsakas (IIIc kl.) ir Aras Rafanavičius (IVa kl.).

Kaip teigė tądien tarp geriausiųjų stovėjusi V. Mataraitė, tokie renginiai primena, kad didelis triūsas nelieka nepastebėtas, tačiau motyvacijos mokytis suteikia kur kas daugiau veiksnių.

„Būti tarp geriausių mokinių mokykloje yra tikrai nuostabus jausmas, įrodantis, kad iki šiol aš kažką išmokau. Šiek tiek didžiuojuosi savimi, bet žinau, kad galiu pasiekti ir geresnių rezultatų. Iš to kyla dar didesnė motyvacija įdėti vis daugiau pastangų ir parodyti visiems, ką iš tikrųjų sugebu. Be abejo, viskam reikia daug darbo. Žinios ir geri pažymiai neateina iš niekur. Reikia įsigilinti į visas pamokų temas, netingėti pasėdėti prie knygų. Sustoti man neleidžia noras ateityje studijuoti biochemiją. Žinau, kad nesimokydama neįstosiu į universitetą. Mokytis mane visada skatino ir vyresnės sesės rodytas pavyzdys – ji visada buvo stropi mokinė. Nesinori jai nusileisti“, – pasakojo gimnazistė.

Įvairiapusis palaikymas

Tai, kad šeima yra vienas iš motyvacijos šaltinių, tikino ir abiturientas, daugkartinis skirtingų olimpiadų laureatas A. Rafanavičius. Pasak jo, artimųjų ir mokytojų  palaikymas įkvepia pasitikėjimo, o šventė „Valio“ primena, jog tavo sunkus darbas rūpi ir kitiems.

„Tikrai įdėjau daug pastangų tiek mokydamasis, tiek dalyvaudamas olimpiadose. „Valio“ savotiškai atperka visą triūsą. Manau, kad tokie renginiai yra reikalingi. Jie primena moksleiviams, kad aukšti pasiekimai yra gerbiami. Čia žmonės sužino, jog tu kažką darai ir dėl mokyklos, džiaugiasi tavimi. Tai yra tikrai smagu. Mokytis ir dalyvauti olimpiadose skatina keletas dalykų: noras pagilinti savo žinias ir smalsumas – įdomu sužinoti, ką šįkart pateiks užduotys. Tiesa, visada jaučiau šeimos palaikymą tiek ruošiantis olimpiadoms, tiek grįžus po jų. Labai motyvuoja ir mokytojai – duoda medžiagos, palaiko morališkai. Jei niekas nekreiptų dėmesio, kažin ar noras dalyvauti konkursuose būtų toks didelis. Jei matytum, kad niekam nerūpi tai, ką tu darai, ko gero, būtų sunku atrasti motyvacijos“, – kalbėjo gimnazistas.

Praėjusiais metais geriausi „raliukai“ lankėsi Lenkijoje. Jeronimo Ralio gimnazijos archyvo nuotr.

Dovanų – kelionė

Jeronimo Ralio gimnazija pasirinko kitokį geriausių jaunuolių pasveikinimo būdą. Atsižvelgus į pačių gimnazistų norus, šie kasmet dovanų gauna nemokamas keliones ir padėkas. Praėjusius keletą metų mokiniai keliavo į Druskininkus, Anykščius, Vilnių, Lenkiją, o šįmet planuoja pasiekti Lietuvos pajūrį. Apdovanoti bus ne tik 10 aukščiausius pažymių vidurkius turintys pirmūnai, bet ir olimpiadų, sporto varžybų, įvairių konkursų laureatai. Suskaičiuota, kad šiais metais jų – apie 70.

Gimnazijos mokinių prezidentė Gabrielė Užkurytė negailėjo gražių žodžių tokiai mokyklos bendruomenės iniciatyvai.

„Kelionės būna įsimintinos – įdomu važiuojant grožėtis vaizdais, bendrauti. Man labai patinka ši mokyklos dovana. Visi patirti pojūčiai ilgai išlieka atmintyje. Tai labai geras laiko praleidimas ir puiki dovana pirmūnams bei aktyvistams“, – tikino gimnazistė.

Tik vienas laiptelis

Tokia mokyklos dovana jau ne kartą apdovanotas buvo ir šį pusmetį aukščiausią pažymių vidurkį mokykloje turintis abiturientas, daugkartinis olimpiadų laureatas Emilis Kaziukėnas. Jo žodžiais tariant, džiugu, kad gimnazija kasmet stengiasi pagerbti geriausius mokinius. Tačiau pats vaikinas tvirtina nesididžiuojantis pirmūno titulu.

„Man būti vienu geriausiųjų – nieko ypatingo. Galbūt tai suteikia šiek tiek daugiau pasitikėjimo savimi, nes taip nustoji nerimauti dėl prastesnių įvertinimų ar net artėjančių egzaminų. Manau,  nereikėtų tuo pernelyg didžiuotis. Mokykla – tik vienas laiptelis ateinančio gyvenimo link. Juk universitete, kopiant karjeros laiptais, tikriausiai teks susidurti su žmonėmis, kurie yra tiek pat ar dar labiau gabesni“, – kalbėjo E. Kaziukėnas.

Išmokti mąstyti

Vaikinas tikina, kad kelias iki pirmūno titulo yra daug paprastesnis, nei gali atrodyti iš šono. Pasak jo, svarbiausia – išmokti mąstyti savarankiškai ir neapsiriboti vien mokykloje gaunamomis žiniomis.

„Tapimo „geriausiu“ procesas labai priklauso nuo to, ką nori pasiekti. Jei kalbame apie gerus pažymius mokyklos suole, tai šį tikslą įgyvendinti yra lengviau, nei daugelis galvoja. Užtenka per pamokas atidžiai įsigilinti į medžiagą, nepatingėti padaryti namų darbus. Labai svarbu, kad stengtumeisi pats išsiaiškinti tai, ko nesupranti. Kreiptis pagalbos į kitą reikia tik tada, kai tikrai nesugebi įveikti užduoties. Kuo anksčiau išmokstama mąstyti savarankiškai, tuo greičiau galima pasiekti gerų rezultatų. Beje, mokykloje duodamų žinių nepakanka, kad gerais rezultatais ją baigtum. Tai paradoksalu, bet jei iš tiesų sieki mokslo aukštumų, turi pažvelgti į norimą dalyką iš kitokios perspektyvos, kurios mokytojai dažnai negali ar nespėja parodyti. Aukšti pasiekimai reikalauja jau ne elementaraus žinojimo, o supratimo, kuris ateina tik po detalaus domėjimosi už mokyklos ribų“, – įsitikinęs E. Kaziukėnas.

Savo malonumui

Pasak kitos Jeronimo Ralio gimnazijos pirmūnės Ievos Petkutės, siekti aukštų rezultatų moksluose geriausiai motyvuoja suvokimas, kad tai darai dėl savo ateities. Žinoma, prisideda ir didelis šeimos, draugų bei mokytojų palaikymas.

„Tie žodžiai, kad esi viena iš geriausiųjų, tikrai maloniai skamba. Tačiau niekada to nesureikšminau. Mokslas mane tiesiog „veža“. Kadangi pats procesas man patinka, todėl ne visada pastebiu, kiek įdedu pastangų ar laiko. Mokausi savo malonumui, ir tiek. O pirmūnės titulas – tai tik gražesni skaičiukai. Kas padeda pasiekti aukštų rezultatų? Svarbiausia – tinkamas laiko paskirstymas. Stengiuosi viską suspėti laiku ir „nepaskęsti“ moksluose, nepasilikti visko paskutinei minutei. Atrandu laiko ir draugams, ir kitiems savo hobiams. Džiugu, jog mokyklos bendruomenė mokinius skatina ir geriausiems dovanoja keliones. Diplomas už gerą mokymąsi – tik momentinis džiaugsmas, o organizuojamų išvykų įspūdžius daugelis prisimins dar ilgą laiką“, – džiaugėsi I. Petkutė.

KOMENTARAI