Šventės akimirkos. Kęstučio Putelio nuotr.

Gelbėjimo pratybos ir įspūdinga šventė su rimtais mokymais

Jonavos pradinės mokyklos bendruomenė susirinko į tradicinį renginį – prevencinį projektą „Aš saugus ir užimtas“. Jau dešimtus metus iš eilės visos gelbėjimo tarnybos mažiesiems jonaviečiams, jų tėveliams ir mokyklos bendruomenei priminė apie tai, kokių priemonių reikia imtis atsitikus nelaimei.

„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ – kas vyksta mūsų progimnazijoje?
Brandos atestatai – Senamiesčio gimnazijos abiturientų rankose
Tarptautinės astronomijos ir astrofizikos olimpiados bronza atiteko jonaviečiui

Inscenizuotas gaisras

Projektinė diena prasidėjo evakuacijos pratybomis. Moksleiviai, tėveliai ir mokytojai turėjo galimybę stebėti imituotą gaisrą mokyklos patalpose. Keliems „pasimetusiems“ ir likusiems mokyklos pastate mokiniams pagalbą suteikė Bendrasis pagalbos centras, Jonavos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Jonavos policijos komisariato pareigūnai, Greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Visos tarnybos atliko gelbėjimo veiksmus: gaisrininkams ir medikams suteikus pagalbą, vaikai buvo išgelbėti, o policijos pareigūnai suėmė padegėjus.

Pradinukai susikaupę ir įdėmiai, o kai kurie ir išsigandę stebėjo neįprastą vaizdą. Visi džiaugėsi, kad įvykio dalyviai buvo tik personažai.

Pasak Jonavos pradinės mokyklos pavaduotojos Jolitos Skeirienės, šio renginio tikslas – mokyti vaikus tinkamai elgtis krizinėse situacijose. „Labai džiaugiamės, kad visą tarnybų darbą koordinavo mūsų svečiai – iš Vilniaus atvykę Bendrojo pagalbos centro atstovai, ta pačia proga už narsą ir drąsą apdovanoję mokyklos ugdytinį Nojų, kuris neseniai paskambino pagalbos numeriu 112 ir iškvietė pagalbą savo tėčiui“, – pasakojo J. Skeirienė.

Sporto atrakcijos

Renginys persikėlė į miesto stadiono teritoriją, kur Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai demonstravo degančios žolės gesinimo veiksmus, mokė vaikus, kaip elgtis pamačius liepsnojančią žolę, kuo galima ją gesinti.

Prieš savaitę iki projektinės dienos mokytojos pasaulio pažinimo pamokose per multimedijas demonstravo gaisrų daromą žalą gamtai  – žolės deginimo pasekmes.  Šia tema pirmųjų klasių vaikai piešė piešinius, 2–4 klasių mokiniai rašė rašinėlius. Jų kūrybinius darbus vertino Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Nugalėtojus šventės dieną jie apdovanojo padėkos raštais.

Pirmą kartą šioje projektinėje dienoje dalyvavo NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai. Belgai vaikams surengė lėtojo dviračio važiavimo varžybas. Sužinoję, kad Jonavos pradinė mokykla yra ne kartą laimėjusi sportiškiausios mokyklos nominaciją, vokiečių kariai dovanojo sportinio inventoriaus, taip pat visus vaišino šokoladu, kartu su vaikais rengė stovyklavietes.

Karines estafetes su kareiviška atributika mokiniams ir jų tėvams organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno II Kauno rinktinės savanoriai. Lietuvos policijos bičiulis Amsis supažindino su gelbėjimo tarnybų profesijomis ir kvietė į personalizuotą fotosesiją su gelbėjimo tarnybų personažais.

Projektinės dienos pabaigoje visus dalyvius sveikuoliška koše, kurią išvirė VšĮ „Kretingos maistas“ darbuotojos, vaišino kariai.

Atsisveikindami pareigūnai, medikai, gelbėjimo tarnybų atstovai renginio dalyviams palinkėjo saugių vasaros atostogų.

Jubiliejinė šventė

Projektas „Aš saugus ir užimtas“ organizuojamas kasmet nuo 2006 metų. „Šis projektas prasidėjo nuo Menų dienos, kurios metu stengėmės atspindėti įvairių tarnybų darbą. Vaikai piešdavo policininkus, gamindavo policijos pareigūnų kepures, lazdas. Vėliau tai išsiplėtė į kur kas didesnį projektą „Aš saugus ir užimtas“. Įgyvendindami šią iniciatyvą, siekiame parodyti tarnybų darbą, suteikti vaikams žinių, kaip patiems apsisaugoti“, – teigė Jonavos pradinės mokyklos direktorė Birutė Prasauskienė.

Per dešimtmetį buvo organizuojama daug įvairiausių veiklų. Per tą laikotarpį vaikai stebėjo  evakuacijos pratybas, Jonavos policijos komisariato klubo „Sparta“ savigynos veiksmus, Jonavos  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programą, Policijos komisariato kinologų pasirodymą su dresuotais šunimis, „Vagių sulaikymo operaciją“, Jonavos greitosios medicinos pagalbos  programą „Skęstančiojo gelbėjimas“.

Projektinių dienų metu vyko įvairios estafetės su gaisrininkų ir karių atributika, mokinių, jų tėvų, mokytojų komandų krepšinio ir kvadrato varžybos.

KOMENTARAI