G. Gutauskas: „Svarbiausia – reikia mylėti teatrą“G. Gutauskas pradėjo dirbti Kultūros centro Teatro skyriaus vadovu-režisieriumi. Kęstučio Putelio nuotr.

G. Gutauskas: „Svarbiausia – reikia mylėti teatrą“

Šiandien – Tarptautinė teatro diena. Ta proga „Naujienos“ pakalbino naująjį Jonavos kultūros centro Teatro skyriaus vadovą-režisierių Gediminą Gutauską.

Pagerbta Jonavos rajono garbės pilietė
M. Kungys: ,,Sportas yra mano kasdienė aistra“
Pirma jonavietė, sėdusi prie autobuso vairo

Kilęs iš Žeimių

Priminsime, kad „Naujienos“ jau rašė apie šį kraštietį (2016 m. sausio 19 d., Nr. 5). G. Gutauskas  gimė ir užaugo Žeimiuose, baigė aštuonias klases Žeimių vidurinėje mokykloje, vėliau mokėsi Jonavos Senamiesčio gimnazijoje.

Jau nuo vaikystės žeimietis turėjo kūrybinių gabumų. Dalyvaudavo raiškiojo skaitymo konkursuose, vesdavo renginius. Baigęs mokslus, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

Per šešerius mokslo metus įgijo teatro bakalaurą bei teatro ir kino magistrą. Studijų metu Gediminas filmavosi ir užsienio filmuose, epizodinių vaidmenų taip pat buvo ne vienas. Vaidino ir Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, režisieriaus Jono Vaitkaus spektakliuose.

Kelerius metus dirbo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje meno vadovu – organizavo renginius, studentams vedė oratorystės, sceninės kalbos paskaitas.

Naujos pareigos

Nuo kovo pradžios G. Gutauskas dirba Jonavos kultūros centro Teatro skyriaus vadovu-režisieriumi ir džiaugiasi naujuoju savo gyvenimo etapu.

„Iš tiesų nebuvo lengva atvykti į Jonavą, nes Vilniuje su žmona gyvenome jau dešimt metų. Ten palikome veiklas, draugus. Vis dėlto didelis miestas jau vargino ir sprendimą gyventi Jonavoje, manau, padarėme labai teisingą. Čia jaučiuosi labiau reikalingas, stipriau vertinamos mano idėjos, taip pat jaučiu didesnę kūrybinę laisvę negu buvusiame darbe – Karo akademijoje. Esu patenkintas, kad Kultūros centras suteikė visas priemones dirbti – šiuo metu įrengiame Teatro studiją. Kyla įvairių sumanymų, kaip žmones paskatinti įsilieti į teatro veiklą“, – kalbėjo Teatro skyriaus vadovas-režisierius.

G. Gutausko žodžiais, teatras – socialinis reiškinys. „Labai norėčiau, kad ši niša taptų jonaviečių dalimi, kad gyventojai ne tik ateitų pasižiūrėti spektaklių, bet ir padiskutuoti apie teatrą. Ketinu organizuoti ir pjesių skaitymų vakarus, taip pat turiu sumanymą statyti du spektaklius. Vienas jų – savižudybės tema. Pagal šią statistiką Lietuva yra viena iš lyderių, todėl reikėtų nevengti pokalbių, galbūt tai kažkam išspręstų daug vidinių klausimų. Tokie kūriniai priverčia susimąstyti. O kitam spektakliui reikės nemažai aktorių. Tikiuosi, kad atsiras bendraminčių, kurie prisidės kuriant spektaklį pagal Alfredo Jarry „Karalius Juoba“. Matau ir viziją, kaip šią pjesę pateikti – norėčiau triukšmingo, nuotaikingo, sarkastiško spektaklio“, – sakė pašnekovas.

Kviečia prisijungti 

G. Gutauskas kviečia teatrui neabejingus jonaviečius papildyti aktorių komandą. „Norėčiau paraginti jonaviečius, kurie myli teatrą ar jo pasigenda, prisijungti. Net neabejoju, kad mieste ir rajone yra tokių žmonių. Buvęs Jonavos savivaldybės teatro režisierius Jonas Andriulevičius turi savo aktorių grupę, režisierius Feliksas Paulauskas taip pat ieško žmonių. Manau, kad tai praturtins mūsų miestą. Aš savo idėjomis, tikiu, irgi įsiliesiu į teatro gyvenimą. Labai norėčiau, kad visi būtume stiprūs savo nišoje, turėdami vieni kitiems ką parodyti ir pasidžiaugti“, – teigė jis.

Šiuo metu G. Gutauskas ir pats deda pastangas ieškodamas aktorių, kviečia bendraminčius. „Ketinu pasikviesti profesionalių aktorių ir iš kitų miestų. Noriu pasidžiaugti, kad ir Akademijoje aktorystės žinių sėmėmės su penkiais iš mūsų miesto kilusiais aktoriais. Smagu, kad Jonava yra kūrybingų žmonių miestas, talentų kalvė“, –  akcentavo režisierius.

Talkina kolegoms

G. Gutauskas šiuo metu taip pat talkina Jonavos kultūros centro komandai, padeda vesti įvairius renginius, diskusijas. Neseniai „rikiavo“ Neįgaliųjų veiklos centro renginį, rytoj bendraus su profesoriumi Liudu Mažyliu. „Jei galiu, visada esu pasiruošęs pagelbėti. Ypač džiaugiuosi, kad man pavedė kuruoti pokalbį su žinomu istoriku, politologu L. Mažyliu. Tai man didelė garbė. Džiaugiuosi savo darbo kolektyvu – jaunu, veržliu, entuziastingu. Visi dirbame kaip komanda. Jeigu reikia kokios nors pagalbos, noriai padedame vieni kitiems“, – teigė pašnekovas.

Įvairių visuomenės emocijų sulaukęs trijų įstaigų – Krašto muziejaus, Jonavos r. savivaldybės teatro ir Kultūros centro – sujungimas Gedimino neišgąsdino. „Kai vyko tas procesas, Jonavoje aš lankiausi – repetuodavau Savivaldybės teatre. Kartais toks atsinaujinimas yra gerai, kartais – nelabai. Jei sėdi pirtyje ir šoki į ledinį vandenį, tai jis tave atgaivina, bet jeigu esi sušalęs ir įkrenti dar į šaltesnį, tai jau blogiau. Aš žinau, kad man reikia dirbti ir parodyti rezultatus, pateisinti lūkesčius. Ir pats turiu kūrybinių svajonių, polėkių, kuriuos noriu įgyvendinti. Žinoma, pasipriešinimo aš sulaukiau, bet gavau ir daug sveikinimų. Džiaugiuosi, kad nėra abejingumo. Manau, laikas viską sustatys į vietas. O Tarptautinės teatro dienos proga visiems linkiu drąsos kūryboje, o svarbiausia – mylėti teatrą“, – atsisveikindamas linkėjo G. Gutauskas.

KOMENTARAI