Festivalis „Vasara Jonavoje 2018“ jau prasidėjo!

Festivalis „Vasara Jonavoje 2018“ jau prasidėjo!

Mūsų mieste trečius metus rengiamas festivalis „Vasara Jonavoje“, kurio metu tiek Joninių slėnyje, tiek kitose miesto erdvėse netrūks įvairaus pobūdžio nemokamų renginių, pramogų ir atrakcijų. Festivalio pradžią paskelbė penktadienį Joninių slėnyje vykęs Jonavos kultūros centro kolektyvų pasirodymas.

Achemiečių šventės aidai (nuotraukų galerija)
Kelių kartų dainos entuziastai susitiko šventėje
5 svarbūs dalykai apie pensiją

Pradžia padaryta

Čia pasirodė folkloro ir vokaliniai ansambliai, šokių ir muzikos grupės, chorai. „Tai buvo galima pavadinti metų ataskaita, visi parodė, ką išmoko per metus. Taip pat liepos mėnesį vyksiantys į Lietuvos šimtmečio dainų šventę Kultūros centro ir mokyklų kolektyvai koncertuos ir per Jonines, kurių metu rodys Dainų šventės programą“, – „Naujienoms“ sakė  Jonavos kultūros centro (JKC) direktorius Sergejus Jefimenka.

Jau netrukus, birželio 2 dieną Joninių slėnyje laukiamos šeimos su vaikais. Šventėje „Svajonių vasara prasideda“ savo veiklas pristatys įvairios organizacijos, įmonės, įstaigos, bus įkurtos pramogų ir edukacinės erdvės. Vyks rajono vaikų popchorų konkursas „Pabūkim ir padūkim“, putų ir burbulų šou, dviratukų lenktynės, teatro edukacijos. Visus linksmins žinoma muzikos grupė „Golden age“.

JKC direktoriaus žodžiais, pernai festivalis tikrai pavyko, o kai kurie renginiai jau tapo gražia tradicija, todėl bus organizuojami ir šią vasarą. Vieni iš jų – susitikimai su žymiais žmonėmis. Birželio 5-ąją jonaviečiai turės galimybę iš arčiau susipažinti su visuomenės veikėju, humoristu Olegu Šurajevu.

Vasaros festivalis ir šiais metais bus subalansuotas įvairių muzikos žanrų mėgėjams, įvairaus amžiaus gyventojams, mėgstantiems kultūrinius renginius.

Joninės dar įspūdingesnės

Viena pagrindinių vasaros švenčių – Joninės – sutrauks nemažą būrį žmonių. Jonaviečius džiugins įspūdingas Joninių misterijos reginys, šokantys fontanai, juos papildys ir lazerių šou. Tradiciškai vyks amatų ir prekybos mugė. Šiais metais norima padaryti kiek kitokią erdvę – įrengti Jono smuklę prie scenos, kur visiems bus galima ateiti paragauti kulinarinio paveldo patiekalų, susipažinti su įvairiais amatais. Tai bus senovinis folklorinis miestelis.

„Labai kviečiame pavienius atlikėjus, kapelas, ansamblius koncertuoti per Jonines įvairiose miesto erdvėse. Jau su kai kuriais tariamės, kad dalyvautų ir pagrotų turguje, prie didžiųjų prekybos centrų, mikrorajonuose ir pažadintų miestiečius tą šventinę dieną. Kviečiame ir kitus prisijungti“, – ragino JKC vadovas.

Per Jonines dangų nušvies įspūdingi fejerverkai, šventės metu koncertuos grupės „Daddy was a Milkman“, „120“.

S. Jefimenka džiaugėsi, kad per visas Joninių slėnyje vykusias praeitos vasaros šventes buvo labai geras oras. „Sinoptikai pranašauja gražią saulėtą vasarą, tad galbūt stipraus lietaus šiemet išvengsime. Tikimės ir gausesnio žiūrovų skaičiaus, kiek anksčiau Joninėse dalyvaudavo 6 – 7 tūkst., praeitais metais – 15 tūkst., šiemet, manome, susirinks dar daugiau“, – teigė pašnekovas.

Kino ir muzikos vakarai

Nemažai renginių numatyta įvairios muzikos ir poezijos mėgėjams. Štai birželio 15 dieną vyks Gyvos muzikos vakaras, kuriame pasirodys Jonavos atlikėjai, grupė „Nuteki“,

Liepos 21-ąją – Roko muzikos vakaras, savo kūrinius atliks jonaviečių grupės „Titus“, „Shine“ ir kitos. Liepos 28-ąją jonaviečius pakvies Kino ir akustinės muzikos vakaras, o rugpjūčio 15-ąją suskambės bardų dainos ir poezija.

Jau tradicija tapęs Pažaislio muzikos festivalis vyks rugpjūčio 24 dieną. Savo programą atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir solistai Kostas Smoriginas ir Lina Dambrauskaitė.

Pirmą kartą mūsų mieste šventinį koncertą dovanos Nyderlandų karališko kariuomenės orkestras. Savo klausytojus jis džiugins liepos 5 dieną Kultūros centro Didžiojoje salėje.

Sutartinių šventė „Sutarysma“ pakvies ant Mažųjų Žinėnų piliakalnio (Kulvos sen.). Birželio 9-ąją sutartines giedos „Lakiūtė“, „Ūtara“, „Dagilėlis“, pavakaroti prie laužo pakvies multiinstumentalistas Saulius Petreikis, su apeigomis supažindins Romuvos vaidila Gediminas Žilys. Transportu iš Jonavos į vietą taip pat bus pasirūpinta.

Bendradarbiaujant su bažnyčia, vyks ir sakralinės muzikos vakarai. Šiais metais Liudas Mikalauskas ir kiti atlikėjai surengs savo pasirodymus Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

Šokio mėgėjai vasarą taip pat neliūdės. JKC renginių organizatorius Giedrius Bubinas rengs „flešmobus“, šokio pamokas, taip pat bus organizuojami ir klubinės muzikos vakarai su didžėjais.

Liepos 6-oji ir Miesto šventė

Liepos 6-ąją (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną šventinės nuotaikos irgi nestigs. Joninių slėnyje vyksiančios akcijos „Tautinė giesmė aplink pasaulį“ metu visi bus kviečiami sugiedoti šalies himną, turės galimybę pasiklausyti muzikinių grupių „Rebelheart“ ir „Voiceless“ koncerto. „Kadangi karalius Mindaugas buvo karžygys, norisi šventinę dieną pajausti viduramžių dvasią. Tad pakviestos koncertuoti roko grupės, vyks ir riterių kovos“, – informavo S. Jefimenka.

Rugpjūčio 4-ąją – Miesto šventė. Įmonių, įstaigų, organizacijų, seniūnijų kolektyvai turės galimybę dalyvauti tradicinėje eisenoje. Vėliau Joninių slėnyje koncertuos  „Naktinės personos“, „Lemon joy“, „La forza“, su gimtadieniu sveikins „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Daugiausiai žiūrovų dėmesio turėtų sulaukti parodomoji fejerverkų festivalio „Fejerija“ programa. „Tai nebus eilinis fejerverkų pašaudymas, o bus demonstruojama iki pusės valandos trukmės Europoje pripažinta geriausia programa. Jonaviečiai ir miesto svečiai turės proga ja pasigrožėti“, – teigė JKC direktorius.

Sezonui baigiantis

Paskutinis vasaros renginys – festivalio uždarymo šventė. Atsisveikinimą su vasara ir pasisveikinimą su rudeniu planuojama surengti kartu su grupe „Black biceps“, atlikėjais Kaia, Martynu Kavaliausku rugpjūčio 30-ąją Joninių slėnyje.

S. Jafimenka džiaugėsi, kad šiais metais pavyko pasikviesti žinomas grupes ir atlikėjus. „Labai dažnai garsūs muzikantai į nedidelius miestus nevažiuoja, pasirodo tik didžiosiose arenose. Pavyzdžiui, „Daddy was a Milkman“ spalio mėnesį koncertuos Žalgirio arenoje. Tačiau jau dabar yra pasklidęs geras gandas, kad į Jonavą važiuoti koncertuoti yra verta. Smagu, kad yra atlikėjų, kurie net patys paskambino ir paprašė koncertuoti šią vasarą Jonavoje. „Naktinių personų“ narys Aras Vėberis pernai per Miesto šventę susižavėjo publika, gyrė akustiką ir patį Joninių slėnį, o ir „Radistams“ patiko koncertuoti Jonavoje, tad šiais metais jie vėl grįžta“, – pasakojo S. Jefimenka.

JKC vadovas dėkoja visoms organizacijoms, prisidėjusioms prie festivalio organizavimo – rajono mokykloms, jaunimo organizacijoms, miškų urėdijai, UAB „Jonavos paslaugos“, miesto seniūnijai ir kitoms. Laukiami ir kviečiami rėmėjai, mat generalinio rėmėjo nei viena vasarą organizuojama šventė dar neturi.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI