Estijoje tinklininkės iškovojo keturis taškus

Estijoje tinklininkės iškovojo keturis taškus

Praėjusią savaitę sužaisti eiliniai reguliaraus sezono susitikimai Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate, kuriame grumiasi ir Jonavos „Achema-KKSC“ klubas.

Futbolo mėgėjai pasismagino taiklumu: per ketverias rungtynes – 75 įvarčiai
Lietuvoje vyks salės futbolo čempionų lygos atranka
Olimpinė diena Jonavoje: po simbolinės mylios įveikimo, absolventų palydos

Raimondos Strelkauskaitės treniruojama Jonavos „Achema-KKSC“ vyko į Estiją, kur varžėsi su „Kohila VK/E-Service“ bei Tartu „TU/Eeden“ klubais.

Kelis metus iš eilės šis Kohilos miesto klubas buvo pajėgiausias lygoje ir vykti į šį miestą tikrai ne vienai komandai primena skaudžias nesėkmes. Visgi, šių metų esčių ekipa visiškai neprilygsta tai galingai čempioniškai komandai, todėl Jonavos tinklininkės jau nuo mačo pradžios ėmė demonstruoti pergalingą žaidimą.

Per pirmus du setus aikštelės šeimininkės taip ir nerado galimybių rimčiau pasipriešinti „Achema-KKSC“ klubui. Tik trečiajame joms jau grėsė galutinė nesėkmė rungtynėse, todėl kibo į atlapus jonavietėms. Visgi, atlaikiusios spaudimą, Jonavos tinklininkės šventė užtikrintą pergalę „sausu“ rezultatu 3:0 (25:15, 25:16, 25:19) bei estes paliko be pergalių.

Daugiausia taškų „Achema-KKSC“ gretose pelnė Irina Andrejeva – 13, Valerija Sobol – 12, Gabija Kasperavičiūtė – 11, Oksana Rusnachenko – 8.

Kitos mūsų šalies komandos pergales pasiekė Latvijoje. Alytaus „Alytaus Jotvingiai“ Rygoje 3:0 įveikė „RSU/MVS“ klubą, o TK „Kaunas-ASU“ 3:1 pergalę šventė Jelgavoje.

Be šių susitikimų, Tartu „TU/Eeden“ 3:0 nugalėjo Daugpilio „VL miLATss“, o Talino „Universitetas“ patvirtino vienvaldės lyderės statusą ir 3:0 įveikė Talino „TTU/Tradehouse“.

Po užtikrintos šeštadieninės pergalės, Jonavos „Achema-KKSC“ tinklininkės sekmadienį turėjo permainingą mačą Tartu mieste. Jame tik penkių setų dvikovoje, jonavietės 2:3 (12:25, 25:19, 19:25, 26:24, 10:15) nusileido „TU/Eeden“ klubui. Pastarajam klubui jau net trejose rungtynėse teko žaisti penktuosius setus ir visi jie buvo sėkmingi.

Susitikimo pradžia nenuteikė optimistiškai, nes iš karto aikštelės šeimininkės turėjo iniciatyvą ir lengvai rinkusi taškus, išlaikė solidžią persvarą. Tačiau Jonavos tinklininkės įstengė adaptuotis ir jau antrajame sete parodė, kad atvyko kovoti dėl pergalės.

Antrajame sete jonavietės surado galimybę pirmauti ir laimėti, bet trečiajame vėl estės rungtyniavo geriau tiek gynyboje, tiek ir puolime. Mačo likimas galėjo išsispręsti pačioje ketvirtojo seto pabaigoje, kai varžovės pirmavo 24:23 ir joms tereikėjo vos vieno taško. Visgi, Raimondos Strelkauskaitės vadovaujamos žaidėjos pademonstravo kovingumą ir valios bei susikaupimo dėka įstengė pelnyti trys „sausus“ taškus, laimint setą 26:24.

Lemiama kova nusikėlė į penktąjį setą. Jonavietėms vėl teko vytis šiek tiek nutolusias varžoves, tačiau pabaigoje šioms pavyko išsaugoti sėkmingą ir pergalingą finišą.

„Achema-KKSC“ gretose šiame susitikime vėl rezultatyviai žaidė Valerija Sobol, pelniusi 18, Gabija Kasperavičiūtė – 12, Viktorija Ruškytė – 10, Kamilė Mackelė – 8 taškus.

Kitos Lietuvos komandos vėl šventė pergales. TK „Kaunas-ASU“ Rygoje 3:1 įveikė „RSU/MVS“ klubą, o Alytaus „Alytaus Jotvingiai“ tokiu pat rezultatu pergalę šventė Jelgavoje. Be to, „Kohila VK/E-Service“ savoje aikštelėje 1:3 nusileido Daugpilio „VK miLATss“ ekipai.

„Komandas reikia gerbti ir vertinti, nesvarbu kokioje vietoje turnyrinėje lentelėje yra, – po abiejų rungtynių Estijoje komandos pasirodymą įvertino trenerė Raimonda Strelkauskaitė. – Su Kohila kokybės nebuvo, tačiau galimybę pasireikšti turėjo mažiau žaidžiančios Oksana Ovčinikova bei pirmuosius taškus įsirašiusi Eglė Stakeliūnaitė. Kitokio pobūdžio rungtynės vyko su Tartu ekipa. Labai banguotas ir nestabilus žaidimas, nors visas rungtynes sąlygas diktavo estės. Antrajame sete pavyko susitvarkyti su padavimų priėmimu, todėl atsivėrė galimybės mūsų puolėjų įvairumui. Rungtynės buvo nervingos, bet gražios. Visada malonu žaisti su Tartu komanda, nes tai aukšto lygio klubas. Laimi tas, kas išlaiko stiprų stabilų padavimą bei moka „skaityti“ rungtynių eigą. Savaitgalį labiausiai pagyrių nusipelnė mūsų darbščioji Inga Lisauskienė“.

Po šių rungtynių Baltijos moterų tinklinio lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):

1.“Universitetas“                     7          6          1          20-4     19

2.“Alytaus Jotvingiai“             8          6          2          20-9     19

3.“TU/Eeden“                         7          7          0          21-6     18

4.“TK Kaunas-ASU“              8          5          3          19-14   17

5.“Achema-KKSC“                7          4          3          15-12   12

6.“RSU/MVS“                        7          3          4          11-13     9

7.“VK miLATss“                    7          2          5            8-17     6

8.“TTU/Tradehouse“               7          2          5            9-18     5

9.“VK Jelgava“                       7          1          6            6-20     2

10.“Kohila VK/E-Service“     7          0          7            5-21     1

Rezultatyviausiai lygoje rungtyniauja Viktorija Jemialiančiuk („Alytaus Jotvingiai“), pelniusi 129 taškus. Jonavos komandos žaidėja Valerija Sobol su 118 taškų užima antrąją poziciją.

Kito rato susitikimai vyks po dviejų savaičių – gruodžio 2-3 dienomis. Tuomet abejas rungtynes su Rygos „RSU/MVS“ ir „Jelgava“ komandomis „Achema-KKSC“ žais Jonavos sporto arenoje.

 

 

 

KOMENTARAI