Eismo saugumo srityje laukia nemažai darbųŽeimių g. 3-iojo namo gyventojų prašymas dėl ženklo „Stovėti draudžiama“ bus patenkintas. K. Putelio nuotr.

Eismo saugumo srityje laukia nemažai darbų

Pirmą kartą šiais metais neseniai susirinkusios rajono Saugaus eismo komisijos (SEK) pirmininkas Erlandas Andrejevas posėdžio pradžioje akcentavo, kad pastaruoju metu yra gauta nemažai skundų, ir vylėsi, kad komisija priims gyventojams palankius sprendimus.

Krašto apsaugos ministras pažadų nedalijo
Po vasaros atostogų Taryboje – aršios diskusijos
Šimtmečio naktis Ruklos J. Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre

Konfliktinė situacija

Pirmiausia nagrinėtas miesto Dariaus  ir Girėno gatvės 4-ojo ir 6-jo namų gyventojų skundas dėl klubo „Sporto legionas“ (mažoji bendrija „Legiono meistrai“) klientų netinkamo automobilių statymo. Savo ruožtu MB „Legiono meistrai“ direktorius turėjo prašymą SEK ir pretenzijų aplinkinių namų gyventojams.

Tokį vaizdą prie klubo „Sporto legionas“ užfiksavo patys gyventojai

Jonaviečiai skundėsi, kad klubo klientų mašinos statomos ant vejos prie minėtų namų tvorų, todėl ji ištrypta, išvažinėta. Taip pat užstatomi 6-ojo namo įvažiavimo vartai. Be to, automobiliai jau kliudo važiuojamąją dalį ir trukdo eismui. Prie skundo pridėta nemažai jį iliustruojančių nuotraukų ir prašoma imtis griežtų priemonių tvarkai užtikrinti.

MB „Legiono meistrai“ vadovas prašė komisijos leidimo automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie sporto klubo pastato Dariaus ir Girėno g. 1B, įrengti kelio ženklus, suteikiančius teisę čia parkuotis klubo lankytojams nuo 7 iki 22 val.

Pasak prašymo, tai reikia padaryti, nes bendrijos įrengtoje aikštelėje parkuojasi ir aplinkinių namų gyventojai, todėl į treniruotes atvykstantys žmonės automobilius turi statyti kelkraščiuose.

Direktorius bandė tartis su minėtų namų gyventojais ir siūlė vietoje vejos tą plotą iškloti trinkelėmis, tačiau šie nesutiko.

Komisija minėtų Dariaus ir Girėno g. namų gyventojus informuos, kad nuo Sodų g. pusės (dešinėje pusėje) bus įrengtas kelio ženklas „Stovėti draudžiama“, kad nebūtų užstatomi įvažiavimai į privačių namų kiemus.

MB „Legiono meistrai“ direktoriaus prašymui nepritarta, kadangi tokio ženklinimo, kad automobilius galima būtų statyti tik klubo lankytojams, nėra. Jiems pasiūlyta parkuotis netoli „Švaros namų“ esančioje aikštelėje, kuri įrengta valstybinėje žemėje.

Prevencinių eismo priemonių prie Lietavos g. 29-ojo namo laiptinių nebus imtasi. Kęstučio Putelio nuotr.

Prašymo nepatenkins

Išsamų prašymą su 11 parašų Saugaus eismo komisijai pateikė Lietavos g. 29-ojo namo gyventojai. Jame teigiama, kad priešais šio namo 5 ir 6 laiptines yra įrengta šešių vietų parkavimo aikštelė, tačiau transporto priemonės labai dažnai statomos tiesiai ant šaligatvio, nesvarbu, ar minėtoje aikštelėje yra laisvų vietų, ar ne. Pasak prašymo, tokia situacija ne tik trukdo kitiems šio daugiabučio gyventojams tinkamai statyti savo automobilius tam skirtoje vietoje, bet ir apriboja pėsčiųjų eismą šaligatviu bei specialiųjų transporto priemonių įvažiavimą, operatyvų patekimą į reikiamą vietą ir kt.

Besikreipusiųjų nuomone, neužtektų tik periodinių patikrinimų prie minėtų laiptinių, fiksuojant Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Būtina imtis ir kitų prevencinių priemonių, tokių kaip konkrečios vietos žymėjimas draudžiamaisiais kelio ženklais, horizontaliuoju ženklinimu ir pan.

Aptardamas nurodytą problemą, miesto seniūnas Povilas Beišys patikino, kad „ten parkavimo vietų yra daug, pravažiavimas platus“.

Situaciją stebėjęs Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus sakė, kad ant šaligatvio pastatytų automobilių nematė, taigi ir jokių priemonių šiuo klausimu nebus imtasi. Anot SEK nario, kitas dalykas, kad toje vietoje yra rampa, automobiliams sunku išvažiuoti. Todėl seniūnija įpareigota abiejose pusėse pažymėti geltonas linijas.

Draus stovėti

Žeimių g. 3-iojo namo gyventojų vardu (pridėta keletas parašų) į SEK kreipėsi Arūnas L. Jis prašė priešais šį namą, kitoje gatvės pusėje esančioje mašinų stovėjimo aikštelėje, pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“. Pageidaujamas draudimo laikas – nuo 22 iki 7 val.

Motyvuojama, kad tai padaryti reikia, nes šiltuoju metų laiku vakarais žmonėms dažnai tenka kviesti policiją. Mat jaunimas, pastatęs aikštelėje automobilius, garsiai leidžia muziką. Policijos iškvietimai rezultatų neduoda jau ne pirmus metus, kadangi išvažiavus vienai transporto priemonei atvažiuoja kita.

Gyventojų teigimu, pastačius draudžiamąjį kelio ženklą, bus užtikrintas jų poilsis ir nebereikės kviesti policijos.

Komisijos nariai nusprendė čia įrengti prašomą kelio ženklą, tačiau stovėti bus draudžiama nuo 23 iki 7 val. Ateityje ši aikštelė tikriausiai bus visai panaikinta.

Pateikė pasiūlymų

SEK narys, Kelių ir transporto tyrimo instituto Saugaus eismo skyriaus viršininkas Mindaugas Katkus pateikė kolegoms svarstyti net keletą klausimų.

Probleminėje miesto Žeimių ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje jis siūlė ženklinti eismo juostas pagrindiniame kelyje ir trikampėlius šalutiniame kelyje. Pasiūlymui pritarta, miesto seniūnija padarys ženklinimo schemą ir kreipsis į Automobilių kelių direkciją dėl jos suderinimo.

Atkreiptas dėmesys ir į pėsčiųjų perėją prie Vasario 16-osios ir Sodų gatvių sankryžos. Ją reikėtų perkelti į sankryžą, nes ši perėja turi būti Sodų g. šaligatvio tąsa  per Vasario 16-osios gatvę. Miesto seniūnas paaiškino, kad rudenį nespėta perženklinti kelio dangos, tai bus padaryta pavasarį.

M. Katkus taip pat pasiūlė nustatyti 2018 metų juodąsias dėmes (avaringiausias vietas – V. S.) Jonavoje.

P. Beišys pažymėjo, kad juodosios dėmės yra nurodytos miesto Darnaus judumo plane. Daugelis jų yra Automobilių kelių direkcijos prižiūrimose gatvėse. Tiesa, 2017-aisiais ir šiais metais jau įvyko pakitimų. Seniūnija įpareigota atlikti kompetentingų įstaigų apklausą ir nustatyti, kiek kainuotų iš naujo nustatyti avaringiausias miesto vietas.

Grįžta ir prie ankstesnių neišspręstų klausimų. Yra tik 2016 m. juodųjų dėmių šalinimo planas. Pasiūlyta ir šiemet išmanantiems specialistams parengti analogišką dokumentą.

Dar vienas pasiūlymas – identifikuoti visas pėsčiųjų perėjas, kurios netenkina naujausių reikalavimų (PPOT16), ir sudaryti jų tobulinimo eilę. Tačiau tai irgi turėtų atlikti specialistai (reikia užsakyti darbą).

Seniūnija dėl perėjų saugumo jose įrengs saugumo saleles. O Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vaidas Zakarauskas pažadėjo, kad šio padalinio darbuotojai iki birželio 1 d. sužymės visas mieste esančias perėjas.

Komisija priėmė sprendimus ir kitais mažiau aktualiais klausimais.

KOMENTARAI