E. Mažūnaitis: „Nebūtina turėti turtų, kad galėtum keliauti“

E. Mažūnaitis: „Nebūtina turėti turtų, kad galėtum keliauti“

Jonavietis Egidijus Mažūnaitis beveik du dešimtmečius dirba kelionių agentu ir apie Turkiją žino gerokai daugiau nei tik atostogas ten leidžiantis turistas. Tačiau savo kelionės krypčiai Egidijus rinktųsi kitą šalį. Jo paties keliai greičiausiai vestų per Graikiją. „Arba ten, kur dar nesilankiau. Kelionė, kurios dar nebuvo, turbūt ir yra geriausia“, – šyptelėjo E. Mažūnaitis.

Oksana Eitminavičienė: „Esu žmogus, kuris drįsta“
Visos dienos sukasi apie aerobinę gimnastiką
Kaip vertinate paminklą laisvės kovotojams atminti?

Gaublys – ne interjero akcentas

Bėgant laikui, keičiasi ir žmonių keliavimo įpročiai, o pasaulio žemėlapis ar gaublys nėra tik namų interjero akcentai: žmonės vis dažniau atranda kelionės džiaugsmą, dar nelankytus kraštus ir kolekcionuoja įspūdžius.

Nors keliauti ar įsigyti kelionės kuponą galima ir savarankiškai, o visagaliame internete nestinga nei patarimų, nei įvairiausių maršrutų, tačiau vis tiek yra žmonių, kurie  pirmiausia užsuka į kelionių agentūrą.

Zaikinto saloje

„Būna, kad kai kas susiruošia iškelti koją iš namų pirmą kartą. Ateina ir tokių, kuriems 60–70 metų – ir tai pirmoji jų išvyka. Natūralu, kad tada kyla daug įvairių klausimų. Ar manęs nestebina, kad yra nekeliavusių žmonių? Ne. Nes yra įvairių istorijų. Tarkime, išvažiuoti kur nors toliau anksčiau neleido finansinė situacija, trūko ryžto, o galbūt pasikeitė šeiminės aplinkybės“, – sakė E. Mažūnaitis.

Pasak pašnekovo, pastaruoju metu kelionių pardavimai išaugo. Jonaviečiai tam skiria daugiau pinigų. Jie renkasi ne tik keliones po Europą ar į Turkiją, bet ir tolesnes bei brangesnes.

„Dabar kur kas geresnė ir paprastesnė situacija dėl skrydžių, vizų režimo. Štai, sakykim, pasiekti Jungtines Amerikos Valstijas nėra sunku, neliko jokių ypatingų reikalavimų, užtenka užpildyti formą. Atskira kalba – apie Aziją. „Tie, kurie pabando Aziją, įsimyli ją. Turiu draugų, kurie tokiu būdu atrado Malaiziją ir gyvena ten mėnesių mėnesius. Ten – kitoks pasaulis ir palyginti viskas pigu“, – sakė kelionių agentas.

Išlaidos priklauso nuo poreikių

Kartą į kelionių agentūrą užėjo dvi senjorės. Jos domėjosi, ar, įsigijus kelionę į vieną iš Europos šalių, savaitei joms užteks papildomų 50 eurų išlaidoms.

„Manau, kad taip. Galbūt ne penkių dešimčių, bet šimto – tikrai užtenka. Nereikia ir anglų kalbos mokėti. Daugelyje Europos šalių galima susikalbėti rusiškai, kas išties aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Iš tiesų nebūtina turėti turtų, kad galėtum keliauti“, – tvirtino E. Mažūnaitis.

Svarstant kelionės biudžetą, viskas priklauso nuo to, kokie yra keliautojo poreikiai. Jei žmogus nori tris kartus per dieną valgyti ir gerti viešbutyje, tai jam kainuos daugiau nei tam, kuris važiuoja ieškoti įspūdžių ir pamatyti šalį, susipažinti su jos kultūra.

„Agentūroje gyventojai dažnai prašo patarimų – ką geriausiai pamatyti, ką aplankyti. Tikrai ne visi nori leisti atostogas prie viešbučio baseino, kai įsigyji kelionę su „viskas įskaičiuota“, bet taip ir nepamatai šalies. Kai kurie žmonės yra smalsūs, jie gali pavalgyti vieną kartą per dieną, o keliauti pusę paros ir ieškoti įspūdžių“, – sakė E. Mažūnaitis.

Nakvynė prie ugnikalnio

Egidijus sako, kad lietuvių ypač pamėgta Turkija nėra jo šalis. Nors tai  įdomus kraštas, tačiau panašios istorijos elementų galima rasti ir aplink šią šalį esančiose valstybėse.

„Man kartais gaila, kad žmonės visą laiką praleidžia prie jūros ar baseino. Antra vertus, bandau juos suprasti – visus metus daug dirbo, todėl nori ramaus poilsio“, – kalbėjo E. Mažūnaitis.

Pašnekovas išskiria dar vieną grupę keliautojų, kurie kasmet perka tą pačią kelionę – ne tik į pamėgtą šalį, bet ir į tą patį viešbutį.

Beje, kelionės Egidijui nėra tik pramoga – kuo daugiau šalių, į kurias parduoda kelialapius, agentas turi aplankyti ir pats. Tačiau, pasak vyro, šis darbas susilieja su pomėgiu keliauti.

„Prisimenu įsimintinus įspūdžius Sicilijoje, kai lipome į veikiantį ugnikalnį. Dar neišsipildžiusi mano svajonė – pernakvoti šalia jo, bet tąsyk nepavyko. Galbūt kitą kartą. Manau, kad visos kelionės turi savo žavesio, reikia tik jį pamatyti. Viena iš mano mylimiausių šalių yra Graikija. Buvau ten šešis kartus, daugiau nei Turkijoje. Ir turbūt dar ne pabaiga. Dar labai patiko išvyka į salą, esančią žemiau Atėnų. Šioje vietoje daugiausiai poilsiauja patys graikai. Taip, kaip mes važiuojame į Palangą, jie keliasi į tą salą ir ilsisi. Ten kitokie žmonės, apskritai salų gyventojai išsiskiria“, – kalbėjo E. Mažūnaitis.

Egidijui patinka ir turistų nelankomos vietos, kurios taip pat turi savo žavesio.

Kultūros laukas – ­išskirtinis

Tie, kurie šiek tiek daugiau pažįsta Egidijų, žino ir tai, kad jis turi dar vieną aistrą – kultūrai.

Kokybiškus renginius, koncertus ir spektaklius vertinantis jonavietis, surinkęs bičiulių kompaniją, jų dažniausiai ieško didmiesčiuose.

„Kiek kartų esu buvęs „Domino“ teatro spektakliuose – visada išeidavau nusivylęs. Populiaraus produkto dažniausiai aš nevalgau. Tačiau kartu suprantu, kad Jonava yra per mažas miestas tam, kad čia dažnai atvyktų aukšto meninio lygio kūrėjai. Prisimenu laikus, kai mūsų miestas priimdavo kiekvieną Oskaro Koršunovo premjerą. Bemaž visos jos vykdavo Jonavoje. Tai buvo gražus laikas. Muzikai skiriu daugiausiai laiko. Labai mėgstu bliuzą, džiazą. Yra visko, reikia tik atsirinkti ir susidėlioti prioritetus.

Kas formavo mano kultūros lauką? Niekas. Eini, ieškai, bandai, ragauji ir randi tai, kas yra tavo“, – kalbėjo E. Mažūnaitis.

Jūratė BUTKUTĖ, užs. nr. 486

KOMENTARAI