E. Andrejevas – (ne)padarė nusižengimo?Šioje vietoje automobilius stato ne vienas vairuotojas. Skaitytojo nuotr.

E. Andrejevas – (ne)padarė nusižengimo?

Vakar, rugsėjo 3 dieną, socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Jonavos gėdos stulpas“ patalpinta nuotrauka, kurioje galimai mūsų rajono vicemerui Erlandui Andrejevui priklausantis automobilis pastatytas tam neleistinoje vietoje. Nors paaiškėjo, kad paviešintas kadras politikui jau seniai užtraukė baudą, viešosios tvarkos pareigūnai tikina – nusižengimo čia nėra.

Nacionalinis diktantas „Ateik. Rašyk. Išsaugok“
Bukonių mokyklai – 98 metai
Rugsėjui artėjant

Pavakarę paviešintas kadras patraukė daugybės jonaviečių dėmesį. Vieni retoriškai klausė, ar vicemeras bus nubaustas už nusižengimą, kiti svarstė, ar tokio dėmesio automobilis būtų sulaukęs, jei jis priklausytų bet kuriam kitam vairuotojui.

Pats E. Andrejevas neneigia padaręs viešai aptartą nusižengimą. Vicemerui teko už jį sumokėti baudą jau anksčiau. Pasirodo, nuotrauka daryta jau prieš kurį laiką.

,,Šis automobilis man jau seniai nepriklauso. Bet pamenu, kad jums atsiųsta pilietiško jonaviečio padaryta nuotrauka man užtraukė baudą. Tad jau gerokai po laiko noriu padėkoti neabejingam mano pažeidimui jonaviečiui ir papildomai atsiprašyti dėl savo pažeidimo”, teigė vicemeras.

Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus ,,Naujienoms” pasakojo, kad viešai išplatinta nuotrauka, ko gero, daryta ne šįmet. Tiesa, A. Venckus sudvejojo kadre matomo automobilio vairuotojo kaltumu – jo žodžiais tariant, transporto priemonė stovi vietoje, kurią sunku laikyti žalia veja.

,,Jei nuotrauka būtų daryta šįmet ir mes būtume ją gavę, aš tikrai prisiminčiau. Tokių situacijų nagrinėjimas yra mūsų ir policijos kompetencijoje. Galbūt užfiksuotas kadras buvo siųstas per e.policijos sistemą ir policijos pareigūnai skyrė baudą. Kalbant apie šią situaciją, reikia atkreipti dėmesį, kad teismų praktikoje yra išaiškinta, kas yra žalia veja. Ji turi būti aiškiai atskirta, aiškiai atskirtas turi būti ir šaligatvis. Ką mes matome šioje situacijoje? Vietoj žalios vejos – žvyras, bortelis – žemas, šaligatvis – nužemintas. Jis lyg sufleruoja, kad per jį būtų galima važiuoti. Jei žmogus kreiptųsi į teismą dėl baudos užginčijimo, mes liktume kvailio vietoje.  Tiesa sakant, man nekiltų ranka rašyti baudą vairuotojui, kuris čia pastatė automobilį. Šiandien mūsų darbuotojai buvo nuvykę į tą pačią vietą. Ten vėl stovi automobilis, bet mes tikrai nerašėme baudos”, – kalbėjo A. Venckus.

 

KOMENTARAI