„Draugystės“ sodų bendrijoje – nesibaigiančios problemosA. Sakavičių piktina, kad reklamuotojai asmeninius skelbimus prisega ant sodininkams skirtų pranešimų. D. Kasparavičienės nuotr.

„Draugystės“ sodų bendrijoje – nesibaigiančios problemos

Neseniai į „Naujienų“ redakciją kreipėsi sodų bendrijos „Draugystė“ pirmininkas Algimantas Sakavičius. Jis piktinosi kai kurių žmonių įžūlumu. Pasak pirmininko, tik sodo bendrijos informacijai skirtus stendus vos ne kasdien „okupuoja“ įvairūs reklaminiai skelbimai – tai malkas parduoda, tai vonias restauruoja, tai stogus dengia. Ir dažniausiai tokie popierėliai lyg tyčia pritvirtinami ant sodininkams pateiktos svarbios informacijos, nors greta esančios lentos yra skirtos būtent reklamai.

Kauno regiono merai viešėjo Gruzijoje
Upės pakrantė laukia tvarkytojų
Muziejuje atverta liaudies meno karalystė

Įžūlus elgesys

Pasak A. Sakavičiaus, informacinės lentos buvo pagamintos sodo bendrijos lėšomis. Vienos yra skirtos tik sodininkams pateiktai informacijai skleisti, kiti greta esantys stendai – įvairiai reklamai platinti. Pirmuose stenduose pateiktas ir prierašas, informuojantis, kad skelbimų lenta skirta tik sodų bendrijos „Draugystė“ informacijai, o apie nesuderintus skelbimus bus pranešta rajono Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Tačiau šie sakiniai pažeidėjų neatbaido. Reklamuotojai vis dėlto kabina ant sodininkams skirtų pranešimų.

„Rodos, ryte nukabini visus svetimus skelbimus, atvažiuoji po pietų – vėl jų pilna. Pikčiausia tai, kad tie nenaudėliai priklijuoja ant mums aktualios informacijos, pavyzdžiui, sodo bendrijos nutarimų, informacijos iš visuotinio susirinkimo, priminimų dėl skolų, laistymo grafikų ir panašiai. O jų reklamos labai įvairios – siūlo malkas, restauruoja vonias, siuva pirštines, keičia butą į sodą, dengia stogus. Viskas būtų gerai, juk reikia ir tokių skelbimų, tačiau jiems yra skirtas atskiras čia pat esantis stendas“, – pabrėžė pirmininkas.

„Nu nu nu!“ – negražu 

Matydamas, kad į pastabas ir prierašus niekas nereaguoja, pirmininkas ėmėsi veiksmų. „Ėmiausi kitos taktikos. Kartą pasikviečiau vieną skelbimo autorių, neva esu susidomėjęs jo siūloma paslauga. Pasiūliau susitikti prie informacinio stendo. Jis atvažiavo, o aš jam tiesiai šviesiai: „Pone, kodėl taip negražiai elgiatės? Kodėl kabinate savo skelbimą tam nepriklausančioje vietoje?“ Žmogus pasimetė, džiugu, kad pripažino savo kaltę. Manau, kad kitą kartą jau taip nebesielgs. Jei nesiliaus, pakviesim ir kitus prie lentos didaktinio pokalbio“, – informavo A. Sakavičius.

Pasak Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiosios specialistės Aušros Jakimavičienės, skelbimų kabinimas ant sodo bendrijos informacinės lentos nėra administracinis nusižengimas, tačiau toks elgesys nėra gražus. „Administracinė teisė nereglamentuoja tokių dalykų. Tai vidaus susitarimo reikalas. Pagal tam tikras taisykles negalima kabinti skelbimų tam nenumatytose vietose, pavyzdžiui, ant laiptinių durų, medžių, stulpų. Jei gyventojai pritvirtina  reklaminius lapelius ant informacinės  lentos, jie pažeidimo nedaro, bet šiuo atveju šie asmenys elgiasi nesupratingai. Patys sodininkai turi imtis tam tikrų priemonių, kaip šiuo atveju pasielgė p. Algimantas“, – kalbėjo A. Jakimavičienė.

Darbo nepabaigė?  

Sodų bendrijoje yra ir daugiau nedidelių problemų. „Draugystės“ teritorijoje, ties Neries krantine, augo sena tuopa. Bendrovės „Jonavos paslaugos“ darbininkai prieš porą mėnesių medį nupjovė. „Džiaugiamės, kad darbą atliko, tačiau ne iki galo. Iki šiol tebėra palikta krūva šakų, darkančių  aplinką“, – piktinosi pirmininkas.

Pasak bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojo komunaliniam ūkiui Ričardo Labogos, situacija bus išsiaiškinta. „Jeigu „Jonavos paslaugų“ darbininkai paliko šakas, tai jos tikrai bus išvežtos. Bet aš abejoju, ar bendrovėje dirbantys žmonės pjovė tą medį“, – suabejojo įmonės atstovas.

Jo teigimu, „Draugystės“ teritorija yra Jonavos miesto ribose, tad jei yra kokių problemų, bendrijos pirmininkas turėtų kreiptis į miesto seniūną, kuris ir duotų leidimus dėl medžių pjovimo ir tvarkymo darbų bendrovei „Jonavos paslaugos“.

Privačioje sodo teritorijoje augančiais medžiais turi pasirūpinti patys šeimininkai. Jei reikalinga pagalba, galima kreiptis į „Jonavos paslaugas“, tačiau privaloma turėti leidimą medžio pjovimo darbams.

Duobėti keliukai

Daugiau kaip 700 sklypų apimančioje sodų bendrijoje gatvelės labai duobėtos. Anot pirmininko, gyventojų ir namų daugėja, transporto srautas didėja, todėl ir keliams tenka atlaikyti nemenkas automobilių apkrovas. Gatvės neasfaltuotos, o žvyrkeliuose po smarkesnio lietaus gilėja ir duobės.

„Mums buvo pasakyta, kad sodo teritorijos keliai yra valstybiniai, todėl miesto seniūnija neturi teisės tvarkyti šių gatvių. Prieš Jonines žmonėms buvome padarę šventę – nugreideriavome keliukus, jie buvo tapę lygūs kaip stalas. Bet štai porą kartų  itin smarkiai palijus, vėl dardame per duobes. Iš naujo renkame gyventojų pinigus ir vėl prašysime lyginti kelius“, – kalbėjo A. Sakavičius.

Miesto seniūnas Povilas Beišys patvirtino, kad sodų bendrijos keliukai į rajono Savivaldybės prižiūrimų kelių sąrašą nepatenka. „Netvarkome, nes nėra Vyriausybės nutarimo ir teisės aktų, nurodančių tai daryti. Šie keliai nėra rajono Savivaldybės turtas, todėl negalime jų prižiūrėti. Šiandien nėra numatyta nei tvarkos, nei galimybių tuos kelius perimti. Iš tiesų tai yra visos Lietuvos sodų bendrijų problema. Žmonėms tenka kantriai laukti, rinkti lėšas ir samdyti greiderius“, – teigė P. Beišys.

KOMENTARAI