Draudimas agituoti rinkimuose galiojo ne visai išorinei reklamai

Draudimas agituoti rinkimuose galiojo ne visai išorinei reklamai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusią savaitę išplatino pranešimą, kad šeštadienio naktį įsigalios draudimas agituoti ne tik savivaldos, bet ir prezidento, Europos Parlamento rinkimuose, referendumuose. Savivaldos rinkimai praėjo, tačiau dalis partijų reklaminių plakatų stovi skirtingose miesto erdvėse iki šiol. Matydamas tai, jonavietis Valdemaras K. klausia, ar nepadarytas nusižengimas, reklamuojant agitacijos draudimo laikotarpiu.

Čipas ieško namų
Padėkime Varnakos upeliui
Šiukšlintojai spjauna į pastangas palaikyti miesto tvarką

„Rinkimų dieną liberalai buvo nenusiėmę agitacinių plakatų prie „Luminor“ banko ir tarp „Jonės“ bei SEB banko (kandidatė į merus A. Batulevičienė). O valstiečiai reklamavosi prie „Swedbank“. Vadinasi, jų agitaciniai plakatai buvo ir dieną prieš tai. Įstatymus kurs nesilaikantys jų?“, –  toks Valdemaro K. klausimas atsiųstas į ,,Naujienų“ elektroninį paštą.

Reikia pastebėti, kad panašių pastebėjimų galima rasti ir socialiniame tinkle „Facebook“, tačiau Jonavos rajono apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Rasa Raicevičienė primena, kad  agitaciniu laikotarpiu buvo draudžiami ne visi reklaminiai plakatai.

„Pagal įstatymą, išorinės reklamos plakatai, pakabinti iki agitacijos draudimo laikotarpio, galėjo likti savo vietoje. Tačiau jie turi būti ne arčiau nei 50 metrų nuo balsavimo patalpos. Mes neturime informacijos, kad kuri nors partija būtų nusižengusi šiems reikalavimams. Mūsų nepasiekė ir skundai dėl to“, –  kalbėjo R. Raicevičienė.

KOMENTARAI