„Drąsos morkos“ jau užaugo ir sulaukė sekėjųG. Žentelytės-Linkienės ir B. Bernotienės įkurta įstaiga jau atvėrė duris. Kęstučio Putelio nuotr.

„Drąsos morkos“ jau užaugo ir sulaukė sekėjų

Nemažai verslių rajono gyventojų sutinka su mintimi, kad Jonava – puiki vieta įvairaus verslo plėtrai. Tuo įsitikinusios ir neseniai savo veiklą pradėjusios jonavietės Beatričė Bernotienė ir Giedrė Žentelytė-Linkienė. Mūsų mieste iniciatyvios moterys įkūrė viešąją įstaigą „Drąsos morkos“, kurios vienas iš tikslų – prasmingas vaikų užimtumas po pamokų.

Į Dainų šventę keliaus gausus jonaviečių šokėjų būrys
Autobusų laukimo paviljonų prie PC ,,Norfa” šiais metais nebus
Meno kalvės šventė – šiemet netradicinė

Originalus pavadinimas   

Kurti tokį verslą mieste jau planuota prieš kelerius metus. „Tik tuo metu gal pritrūko drąsos morkų, tačiau šiandien jos jau „užaugo“, ir įstaiga atvėrė savo duris. Nuotaikingas skambus pavadinimas atsirado greitai ir lengvai. Drąsos mums visiems kartais pritrūksta, todėl, „suvalgę“ drąsos turinčių daržovių, visi turės ką nuveikti“, – linksmai nusiteikusi kalbėjo B. Bernotienė.

Naujo verslo sumanytojas įstaigą įkurti paskatino pradinukus auginančius tėvus kamuojanti kebli problema, kai po pamokų grįžę jų vaikai namuose lieka vieni. „Mokyklose yra pailgintos dienos grupės, tačiau jų darbo laikas gana nepatogus – vaikai ruošti pamokas ir ten būti gali tik iki 16 valandos. O jeigu tėveliai dirba ilgiau, tuomet iš tiesų yra problema ir poreikis, kur mažamečius „padėti“. Mažesniems vaikams reikia prieglobsčio, rūpesčio, beje, vieniems pareiti iš mokyklos, ypač tamsiuoju paros metu, yra itin nesaugu. Tai ir buvo viena iš mūsų verslo kūrimo priežasčių“, – pasakojo iniciatyvios jonavietės.

Prieš įgyvendindamos verslo sumanymą, jos apklausė ir gyventojus. „Pasinaudodamos savo asmeniniais kontaktais, socialiniais tinklais, internetu, darėme tam tikrą apklausą apie popamokinės veiklos poreikį. Tėvai atsiliepė, kad to tikrai pasigenda, tai įdomu ir naudinga“, – teigė G. Žentelytė-Linkienė.

Įvairūs užsiėmimai

VšĮ „Drąsos morkos“ įsikūrė „Achemos“ mokymo centro patalpose, Kosmonautų g. 15. Čia jau triūsia kvalifikuotos darbuotojos – pedagogė ir psichologė, kurios padeda vaikams ruošti namų darbus, veda įvairius užsiėmimus. Vaikai keliauja į Knygų šalį, domisi pasauliu Boružiukų akademijoje, linksminasi su Linksmuoju pieštuku, kuria Genio dirbtuvėse, protauja Galvočių klube, šėlsta su Linksmosiomis natelėmis, kaupia jėgas, kad augtų sveiki ir stiprūs.

„Užsiėmimai labai įvairūs, orientuoti į problemų sprendimus, kaip kūrybiškai spręsti bet kurią situaciją. Savo praktikoje esu susidūrusi, kada vaikai, pamatę kokias nors naujoves, patiria stresą, nežino, kaip nusiraminti ir pažiūrėti į tai kitu kampu. To šioje grupėje bus mokoma. O kaip mažieji išmoks mokytis ir spręs visus gyvenimo klausimus, taip vėliau jiems seksis ir karjera“, – įsitikinusi Beatričė.

Iniciatyvios jonavietės akcentavo, kad „Drąsos morkos“ ugdys vaiko atsakomybę ir savarankiškumą, motyvaciją mokytis, skaityti, skatins užsiimti ta veikla, kurią jis mėgsta labiausiai.

Augins verslininkus

Popamokinė vaikų grupė – tai tik viena iš „Drąsos morkų“ veiklų: ateityje bus organizuojami neformalaus ugdymo būreliai 5–8 klasėms – verslo pradžiamokslis, gimnazistams – lyderystės klubas. Pastarasis sumanymas gimė iš jau buvusių iniciatyvių moterų veiklos.

„Prieš porą metų Jonavoje organizavome kelių dienų lyderystės stovyklą. Mūsų tikslas – nuo pat mažumės lavinti ir ugdyti vaikus, kad jie priprastų prie šiandieninės visuomenės, kur viskas greitai kinta, mobilios aplinkos, reikalaujančios daug gebėjimų ir žinių, skatinančios įprasti prie nuolatinių pokyčių. Pažįstame nemažai vaikų, kurie tam tikrų gebėjimų lavinti važiuoja į didesnius miestus, bet mes matome tokią nišą ir Jonavoje. Iki šiol niekas tuo tikslingai mūsų mieste neužsiėmė. Norime pradėti iš anksto ruošti jaunimą, kad jis galėtų laisviau save pristatyti, parduoti save darbo rinkai ir gauti geresnį atlyginimą“, – kalbėjo Giedrė. Pastaruosius užsiėmimus iniciatorės ir pačios ves, nes turi kompetencijos ir patirties.

Šioje įstaigoje ateityje paslaugos bus teikiamos ir suaugusiesiems. Viena tokių – įvairių lygių anglų kalbos kursai.

Veiklios moterys džiaugiasi, kad Jonavoje daugėja galimybių kurti verslą. „Mes norime užkrėsti jonaviečius „drąsos morkomis“ kuriant darbo vietas sau ir kitiems. Linkime turėti noro pradėti daryti ir save realizuoti. Tikėjimas tuo, ką darai, yra svarbus aspektas kuriant bet kokį verslą“, – akcentavo jos.

KOMENTARAI