Dovanojami butai primena apie kaimo skauduliusAutorės nuotr.

Dovanojami butai primena apie kaimo skaudulius

Ar patikėtumėte skelbimu, kuriame rašoma, kad dovanojamas 4 kambarių butas? Savo turtą Jonavos rajone kitiems šeimininkams už dyką perleisti ketinanti senyvo amžiaus moteris tikina, kad tai – tikrai ne pokštas, o prieš 6 dienas portale ,,Alio.lt” kaip dovana patalpintas butas vis dar laukia savo šeimininkų. Vis dėlto Jonavos rajono savivaldybės patirtis rodo, kad tokie, lyg stebuklas iš šalies atrodantys dovanojimai skelbiami ne dėl turtą atiduodančių asmenų dosnumo – taip tikimasi atsikratyti nereikalingos naštos.

Slidinėjimo centro sniego patrankos – kančia šalia gyvenantiems žmonėms?
Veltui iššvaistome 35 proc. elektros energijos
Daugiabučių kiemų tvarkymo planuose Lietavos g. kol kas nėra

Didelis susidomėjimas

Kol jonaviečiai diskutuoja apie stipriai išaugusias daugiabučių namų butų pardavimo bei nuomos kainas, rajone dovanojamas jau nebe pirmas butas. Savo turtą Upninkų kaime atiduoti ketina ir Leonora, kuri prieš 6 dienas „Alio.lt“ portale patalpino dovanojimo skelbimą.

Skelbime teigiama, kad Jonavos r., Upninkų k., Darbininkų g. dovanojamas 100 kv. metrų ploto, 4 kambarių butas. Čia pat rašoma, kad  butas – remontuotinos būklės. Vis tik įvertinti būtinas investicijas pavyks tik atvykus į Upninkų kaimą – portale nėra nei vienos nuotraukos. Iki šiol šį skelbimą perskaitė beveik 800 portalo lankytojų, tačiau tikrasis šeimininkas dar neatsirado.

„Kiekvieną dieną sulaukiu apie 10 –  20 skambučių. Susidomėjusių tikrai yra. Ne vienas žmogus žada atvažiuoti apžiūrėti būsto“, – teigė skelbimo savininkė Leonora.

Visiškai negaila

Pasak moters, šiuo metu ji gyvena Molėtuose. Čia ji turi namus ir butas jai tiesiog nereikalingas. Jos žodžiais tariant, į užsienį išvykę ir ten įsikūrę vaikai palaikė tokį Leonoros sprendimą. Dabar belieka laukti buto norinčių žmonių.

„Man visiškai negaila, jei tik kas nori, gali pasiimti – dovanoju. Pati gyvenu toli, tai butas stovi nieko neprižiūrimas. Ardo jį visi ir tiek. Kas iš to? Dabar jam tikrai reikia remonto, nes nėra langų – jie išdaužyti, nėra ir durų. Pasitarėme su vaikais ir nusprendėme, kad tegul tik kas jį pasiima“, – pasakojo pašnekovė.

Nori atsikratyti

Įdomu tai, kad Leonoros dovanojamas butas yra name, kuriame savo turėtą turtą Jonavos r. savivaldybei prieš du metus atidavė upninkietė Genovaitė R. Tuomet moteris teigė, kad butas jai nereikalingas, o už jį ateinantys mokesčiai – bereikšmis pinigų švaistymas.

,,Jau daug metų jame negyvenu, jis man nereikalingas. Moku mokesčius, butas be skolų. Man jis yra našta. Prašau priimti šią dovaną, tik prašau apmokėti už notaro paslaugas“, Savivaldybei pateiktame prašyme rašė upninkietė.

Ar priimti tokią dovaną, svarstė Tarybos nariai. Buvo baiminamasi, kad apleistoje laiptinėje su užkaltais langais esantis būstas nesudomins jokių gyventojų. Nors galiausiai priimtas upninkietei palankus sprendimas, Tarybos nuogąstavimai pasitvirtino – dėl itin prastos būklės patalpos iki šiol neatlieka savo funkcijos.

Per brangi dovana

Dabar Jonavos r. savivaldybė žada nepriimti nenaudingų investicijų reikalaujančių dovanų. Panašu, kad rajonuose tendencingai mažėjantis gyventojų skaičius piešia ir liūdną ten stovinčių apleistų daugiabučių ateitį.

„Mes turime įvertinti, ar gauta dovana yra reikalinga. Reikia įsivaizduoti, kad mes gauname turtą, reikalaujantį didelių investicijų. Ką mes su juo galime daryti? Pasiūlyti socialinio būsto laukiantiems žmonėms? Čia kyla dar viena problema – sunku rasti žmones, kurie norėtų gyventi rajone. Tada tie savivaldybei dovanoti būstai tampa tikru rūpesčiu. Tiesa sakant, mes patys siekiame atsikratyti objektų, kurie neturi jokios naudos. Turime visą sąrašą pamažu parduodamų patalpų. Pardavėme ne vieną Ruklos m., Ruklio g. 10 esantį butą. Visi jie reikalavo didelių investicijų, o norinčių ten gyventi tiesiog nėra. Mes nematome reikalo priimti dovanas, kurios reikalauja niekam nenaudingų investicijų. Žinoma, jei matysime, kad gavus ir suremontavus kažkokį būstą jame tikrai apsigyvens žmonės, mes imsimės tokių darbų. Vis dėlto visi matome, kur krypsta gyvenimas. Kalbant apie Upninkų seniūniją, ten mažėja gyventojų skaičius. Nežinau, kaip toliau viskas klostysis, bet dabar atrodo, kad rajonų daugiabučių laukia liūdna ateitis“, – kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

KOMENTARAI