Dokumentinio filmo kadruose  – ir jonavietis A. Gaiževskis

Dokumentinio filmo kadruose – ir jonavietis A. Gaiževskis

Šiandien, sausio 11 dieną, Lietuvos kino ekranuose pristatomas dokumentinis filmas „Spec. Žvėrynas“. Andriaus Lekavičiaus režisuotas kūrinys kviečia susipažinti su pirmojo slapto Lietuvos specialiųjų operacijų būrio istorija, kurioje svarbų vaidmenį atliko ir pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis.

Knyga, bylojanti, kaip „jonuviai“ kūrė savo rajoną
Visos dienos sukasi apie aerobinę gimnastiką
Išsipildžiusi svajonė – gyventi gamtoje ir priklausyti jai

 

Archyvinės medžiagos pagalba „Spec. žvėrynas” nukelia į tuos laikus, kuomet lietuvių širdis vienijo laisvės troškimas. Pastarasis skatino nesustoti ir būrį jaunuolių,  kovojusių už Lietuvą vykdant specialiąsias užduotis, neutralizuojant įvairias grėsmes, dalyvaujant Sausio 13-osios įvykiuose.

Kaip atskleidžia dokumentiniai kadrai, pirmajame spec. būryje veikęs A. Gaiževskis bei kiti, užsidegimo nestokojantys drąsuoliai, treniravosi miškuose, susidurdavo su sovietų kariais, o laisvalaikiu patirdavo ir nutrūktgalviškus nuotykius. Siekiant atkurti tuos laikus atspindinčią atmosferą, filmo epizodus papildo 1990-ųjų animacija bei muzika.

Archyvinė medžiaga atskleidžia, kad spec. būrio nariai turėjo slapyvardžius –  Arklys, Krokodilas, Krabas ir pan. A. Gaiževskis buvo vadinamas Voru. Kodėl? Kaip su šypsena prisimena jis pats, pravardę lėmė tam tikros fizinės savybės – lankstumas, lieknas kūno sudėjimas.

Atrasti daugiau įdomių filmo detalių galite peržiūrėję filmo anonsą.

„Spec. Žvėryno“ herojai itin kviečia žiūrovus į filmą ateitį šį savaitgalį – minint Laisvės gynėjų dieną, „Spec. Žvėrynas” padės pajusti tuometinių laikų dvasią.

KOMENTARAI