Didžėjai: „Muzika – tai vibracija, verčianti pozityviau mąstyti“A. Gadišauskas – iš Jonavos kilęs didžėjus, bet šiuo metu gyvena Anglijoje. Arny M pseudonimu pasivadinęs A. Počepavičius gerai pažįstamas šokio vakarėlių lankytojams. Asm. albumo nuotr.

Didžėjai: „Muzika – tai vibracija, verčianti pozityviau mąstyti“

Andrius Gadišauskas (Stereo Positive) ir Arnas Počepavičius (Arny M) – jonaviečiams gerai žinomi didžėjai šokių aikštelėse. Kartu su vokaliste iš Vilniaus Juste Kraujelyte jie neseniai pristatė muzikos kūrinį „Falling to you“ ir jo vaizdo klipą. Pasiteiravome jonaviečių apie jų muzikinį kelią.

Jonaviečio sėkmė „Europos egzamine“
R. ir E. Laimikiai: akordeono ir motociklo ritmu
Jonavietė pripažinta geriausia 2018 m. bibliotekininke

Muzika nuo mažens

A. Gadišauskas – iš Jonavos kilęs prodiuseris, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Anglijoje. Į muzikos kelią jis pasuko prieš keliolika metų. Didžėjumi dirbo didžiuosiuose Vilniaus klubuose, savo muzika šokdino iš viso pasaulio susirinkusius jaunus žmones Ibizoje, Ispanijai priklausančioje saloje.

„Muziką savo gyvenime atradau dar būdamas vaikas: žaisdamas „Lego“, klausydavau tuometinių radijo stočių. Būdavo toks azartas – besiklausant pagauti patinkančią dainą ir ją įrašyti. Vėliau, kai atsirado kompiuteris ir internetas namuose, viskas vykdavo paprasčiau. Bėgo metai, klausomi muzikos stiliai keitėsi. Vieną dieną draugas Edgaras Adamovas supažindino su savo kūriniais, trumpai papasakojo, nuo ko reikėtų pradėti. Taigi nuo to laiko, maždaug nuo 2003 metų, nuolat galvoju apie muzikos kūrimą“, – pasakojo A. Gadišauskas.

Laisvė įsijausti

Vaikino žodžiais, per šį ilgą laiko tarpą būta visko: nesėk­mių, noro pasiduoti, bet kažkas vis laikė, kol pagaliau nusprendė nebesipriešinti ir pasinerti stačia galva į tai, kas išlaisvina, kur pasaulis atrodo neturi ribų – muzikos kūrimą.

„Mama iš pradžių žiūrėjo skeptiškai. Tradicinis jos pasakymas būdavo: „Susirask tikrą darbą, užsiimk rimtesniais dalykais“. Tačiau pamačiusi, kad esu nusiteikęs rimtai, pasidavė. Muzika – tai vibracija, daranti įtaką tavo pasauliui, reiškinys, kuris verčia svajoti, pozityviau mąstyti arba tiesiog liūdėti, kai norisi. Negalėčiau pasakyti, kad mirčiau, jei nebūtų muzikos, bet gyvenimas tikrai būtų niūrus. Kartais, aišku, atsibosta ir norisi tylos. Panašiai ir su kūryba. Kartais gali šlifuoti dainą pusę metų, kartais jai užtenka kelių dienų. Kad ir kaip nutinka, kiek­vienas muzikinis projektas yra skirtingas, kiekviena sukurta daina turi brangius prisiminimus apie tą laikmetį ir jausmus, kuriuos puoselėjai, kai ją pradėjai. Taip pat visada nuostabu, kai esi įvertintas ir pagirtas už pastangas. Muzika – tai laisvė įsijausti į garsus, pasinerti kažkur, kur dar nesi buvęs“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Mamos fanas

Andrių kiekviena meno šaka savotiškai žavi. „Esu fanas mamos (autor. past. – apie vaikino mamą Birutę Gadišauskienę „Naujienos“ taip pat rašė), kuri dar visai neseniai pradėjusi savo kaip dailininkės karjerą, jau surengė ne vieną parodą ir nutapė daugiau nei 100 paveikslų. Domiuosi fotografija bei filmavimu. Šiuo metu dėliojame taškus ant i raidžių bendrame projekte kurdami muzikinius klipus, vestuvių, renginių ir kitokį vaizdo turinį. Vienas pirmųjų mano ir kolegos Pauliaus Čilinsko, profesionalaus fotografo, darbas yra šis klipas dainos, kurią pristatėme kovo 22 dieną“, – pasakojo A. Gadišauskas.

Vyro kasdienybė taip pat neatsiejama nuo sporto. Per gyvenimą ši veikla keitėsi – nuo kovos menų iki šokių, nuo stalo teniso iki plento dviračių sporto. Šiuo metu aktyviai leidžia laiką treniruodamasis salėje.

Moko kitus

A. Počepavičius didžėjumi darbuojasi jau daugiau negu dešimtmetį. Arny M pseudonimu pasivadinęs vyras gerai pažįstamas įvairių šokio vakarėlių lankytojams klubuose. „Didžėjaus amato mokiausi gerą pusmetį. Norint juo būti, reikia išlavintos klausos, suvokimo apie stilistiką, žinoti, ką ir kaip nori pasakyti per muziką. Galima sakyti, grodamas pasakoji istoriją, perteiki nuotaiką kaip žinutę. Kaip ir kokiame literatūriniame kūrinyje, taip ir čia turi būti pradžia, dėstymas, kulminacija, atomazga“, – apie vingrybes pasakojo Arnas.

Beje, šio užsiėmimo subtilybių jis kurį laiką mokė ir kitus. Turėjo dvylika norinčiųjų. Taip susipažino ir su A. Gadišausku. Po beveik šešerius metus trukusios pažinties šie du žmonės nusprendė sukurti muziką vilnietės vokalistės J. Kraujelytės dainai „Falling to you“.

Interneto erdvėje neseniai pristatytas vaizdo klipas buvo filmuotas Jonavoje, bare-restorane „V.A.U.“ ir A. Počepavičiaus namuose. Šio didžėjaus teigimu, vaizdo klipu norėta parodyti, kad ir nedideliame mieste yra stilingų, gražių žmonių, čia galima gyventi, veikti, kurti, įgyvendinti savo svajones.

„Akustinę šio muzikinio kūrinio versiją buvau sukūręs dar prieš trejus metus, ji dūlėjo stalčiuje. Susitikę su Andriumi nusprendėme prikelti kūrinį naujam gyvenimui ir padaryti šiuolaikinę aranžuotę. Justė puikiai atliko vokalo partiją“, – kalbėjo A. Počepavičius.

Muzika gydo ir išlaisvina

A. Počepavičiui muzika yra laisvė, jausmų išreiškimas ne žodžiais, o natomis. „Tai – galimybė išsilieti, kurti tai, ką jaučiu. Esu ganėtinai šaltas ir uždaras žmogus, o muzikoje jaučiuosi išsilaisvinęs, nesuvaržytas kitų žmonių ar aplinkybių. Galiu viską perteikti taip, kaip jaučiuosi, ir pasakyti, kas mano viduje. Kurdamas muziką, jaučiuosi kitame pasaulyje, kur galiu aplinką kontroliuoti pagal save, o gyvenime dažnai to nebūna. Vieni išsireiškia darbe, kiti –  per pomėgius, o aš – muzikos srityje“, – sakė jis.

Jonaviečio žodžiais, kurti nėra lengva, turi aplankyti vadinamoji mūza. „Esu melancholikas, man dažniausiai sekasi lengviau, kai yra kokia sudėtinga situacija, išgyvenimai, nerimas, tada mintys, natos pačios dėliojasi. Visi mano kūriniai vienaip ar kitaip siejasi su tam tikrais gyvenimo etapais. Juose perteikiau viską, ką jaučiu. Esu mėgstantis komfortą žmogus, tad turi būt ir kitos sąlygos – ramybė namuose, nes vaikai ir kiti trukdžiai neleidžia susikaupti. Turiu savo stilių, jis dažniausiai priklauso būtent nuo nuotaikos ir vidinės būsenos, kurią jaučiu. Muzika yra mano pasaulis, kuriame esu laimingas. Tai savotiška terapija, kuri padeda išgyventi nelengvus laikotarpius. Ji – gydytojas, o jei ji dar ir kitiems patinka, jaučiuosi labai įvertintas, vadinasi, mane išklausė ir suprato“, – atvirai kalbėjo Arnas.

Kiti užsiėmimai

Didžėjus turi nemažai ir kitos veiklos ir pomėgių. Užsiima grafiniu dizainu, maketuoja plakatus, reklamas, kuria elektronines svetaines. „Mano pomėgiai taip pat susieti su kūryba. Mėgstu dažnai keisti namų aplinką, baldus ir kitas detales. Patinka originalumas ir komfortas. Stengiuosi, kad mano erdvė būtų kuo jaukesnė, naujoviškesnė, viską darau ir kuriu pats. Man tai labai patinka, nes namai – mano tvirtovė, oazė, kurioje turiu jaustis ne tik patogiai, bet ir laisvai. Visa aplinka, kurioje esu kurdamas muziką,  labai svarbi“, – tvirtino A. Počepavičius.

KOMENTARAI