Dalius Mackela – Angelas Sargas iš pašaukimo

Dalius Mackela – Angelas Sargas iš pašaukimo

Dažnai susiduriame su neigiama nuomone apie policijos pareigūnus, tačiau kalbant apie šį žmogų – dauguma jaučia susižavėjimą. Ir neveltui - ne viena išgelbėta gyvybė, ne vienas išsaugotas gyvenimas ir tikrai ne visada vilkint uniformą.

Amerika iš arti: mero kelionės įspūdžiai
FK „Jonava“ futbolininkai marškinėlius iškeitė į kostiumus
Pozityvi mergaitė kryptingai eina svajonių link

Į projekto „Noriu augti laimingas“ pamoką pakvietus Dalių Mackelą, ilgai laukti  nereikėjo, vyriškis iš karto sutiko. „Vardan vaikų – visada“, – toks buvo jo atsakymas.

„Vardan vaikų ir yra šis projektas. Ieškodami mokytojų vienai pamokai tikrai nesivaikome garsenybių. Dalių pakviesti nusprendėme ne dėl to, kad filmuojasi laidoje „Farai“ ir yra Lietuvoje žinomas žmogus, o dėl jo paskaitos „Kaip mušeika tapo geriausiu policijos pareigūnu“. Tai išgirdus supranti, kad šis žmogus žodžius grindžia realia asmenine patirtimi, yra savo srities profesionalas ir svarbiausia – geras žmogus, kurį galime statyti, kaip pavyzdį jaunimui“, – pasakojo VšĮ „Noriu augti laimingas“ vadovė Simona Damulienė.

Susitikimas vyko Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje su devintų – dešimtų klasių moksleiviais. Pareigūnas nepasakojo, kaip reikia  teisingai gyventi, nemokė dorovės pagrindų, jis kalbėjo faktais, remdamasis savo asmenine patirtimi ir tai paauglius įtraukė į pokalbį.  Dalius susidraugavo su mokiniais vos per 45 minutes ir šie vienas po kito atskleidė savo mažas paslaptis apie jau turėtus reikalus su policija, siūlė ką reiktų daryti, kad nusikalstamumas tarp jaunuolių mažėtų.

Pamokos metu nebuvo gražių įžangų apie tai, koks svarbus yra policijos pareigūno darbas. Buvo kalbama apie realybę, apie tai, kaip vienas žodis gali sugriauti paaugliui gyvenimą, kaip žmonės paslysta, įjunka į narkotikus. Bet būna ir palūžusių, savižudžių, galiausiai patikinčių, kad gyvenimas dar gali susitvarkyti!.

Kalbėjomės ir apie policijos mokyklą bei šiuolaikinius pareigūnus. D. Mackela neslėpė, kad kai jis pradėjo dirbti šį darbą, policija buvo visai ne tokia, kaip dabar. Tačiau metams bėgant situacija keitėsi. Vienas pagrindinių laidos „Farai“ kūrimo tikslų ir buvo siekis atskleisti visuomenei policijos pareigūnų darbo užkulisius, pakeisti įsišaknijusią žmonių nuomonę.

Pareigūnas su mokiniais dalinosi ir asmenine patirtimi apie jo paties nenusisekusius mokslus vidurinėje, dužusius langus ir pašalinimą iš mokyklos. Paklaustas kodėl jis tai daro, važinėja į mokyklas ir pasakoja savo istoriją vaikams bei paaugliams Dalius atsakė: „Aš, tiesą pasakius, nežinau, kodėl tiek metų tai darau. Iš pradžių galvojau, kad to reikia vaikams, bet dabar suprantu, kad to reikia ir man. Svarbiausia  – žmogiškumas. Man mokykloje ne kartą yra sakę, kad iš manęs nieko nebus, o mano dantys auginami kalėjimo duonai valgyti, bet šiandien aš čia, stoviu prieš jus ir pasakoju, koks yra policininko darbas. Todėl turite patikėti savimi, kad savo kelią jūs pasirenkate patys“.

Dalius Mackela  – Lietuvos policijos mokyklos Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas, TV laidos „Farai“ herojus.

VšĮ „Noriu augti laimingas“ yra ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinės veiklos sritys neformalus vaikų ir jaunimo ugdymas, savanorystės skatinimas bei socialiai atsakingos bendruomenės kūrimas. Organizacija vykdo projektą „Noriu augti laimingas“, kuriuo siekiama savanorystės pagrindu surengti neformalaus ugdymo pamokas Jonavos rajono mokyklų mokiniams. Projektas iš dalies finansuojamas Jonavos rajono savivaldybės.

Straipsnio autorius Kristina Vaškevičienė,  nuotraukos Alinos Grimalauskienės

KOMENTARAI