Dainų šventės laukimasJonavos kultūros centro mišrus choras „Žemyna“. Kultūros centro nuotr.

Dainų šventės laukimas

Prabėgusį sekmadienį Jonavos kultūros centre vyravo kūrybinio nerimo nuotaikos. Čia buvo atrenkami kolektyvai į liepos pradžioje Vilniuje vyksiančią Dainų šventę „Vardan tos...“.

Pradinukams – nemokami edukaciniai užsiėmimai
Joninės nubildėjo ugnies nušviestame slėnyje
Valso šventė moko gerumo ir atjautos

Atrankoje dalyvavo Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunių choras (vadovė Dalia Asadauskaitė), Kultūros centro mišrus choras „Žemyna“ (vad.  Violeta Michelkevičienė) ir Kultūros centro moterų choras „Guoba“ (vad. Neringa Kukarinienė).

Palaikyti dainininkų atėjo jų šeimų nariai, dainos veteranai, kultūrnešiai. Nerimauti būta ko: atrankos komisiją sudarė būsimos šventės Dainų dienos Kūrybinės grupės vadovas Artūras Dambrauskas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Muzikos poskyrio vyriausiasis specialistas Donatas Zakaras ir meno vadovė Danguolė Beinarytė, kurie jau ne vieno rajono dainininkams buvo pasakę „ne“.

Tačiau jonaviečiai nenuvylė. Tiek jauniai, tiek senjorai, pasipuošę tautiniais rūbais, pradžiugino komisijos narius, išsklaidė ir paskutinius nerimo debesėlius. Visas šventinio repertuaro dainas pavyko atlikti beveik be klaidų. Kai ką, anot komisijos, teks dar patobulinti, pašlifuoti, o „Tautišką giesmę“, taip pat populiariausias dainas, kaip „Kur bėga Šešupė“ ar „Kur giria žalioji“, traukti be gaidų. Jos, žinia, jau tapo mūsų tautos giesmėmis. Tai, anot chorų vadovių, per kelis mėnesius tikrai įveikiama užduotis.

Atsižvelgę į pastabas ir aukštus profesinius reikalavimus, visi trys kolektyvai, kaip tikisi komisijos nariai, dalyvaus liepos 4 d. Vingio parke vyksiančioje Dainų dienos „Vienybė težydi“ repeticijoje. Jubiliejinė 20-oji Dainų šventė  bus itin gausi, į ją ketina atvykti apie 40 tūkst. dalyvių. Matysime ir kelis šimtus svečių iš dešimties kitų valstybių.

 

KOMENTARAI