D. Paulauskas pažeidė įstatymą – užteks pagrūmoti pirštu?

D. Paulauskas pažeidė įstatymą – užteks pagrūmoti pirštu?

Trečiadienį vykusiame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) posėdyje nutarta, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Dainius Paulauskas pažeidė Viešųjų privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti interesų konflikto. Įstatymas pažeistas, tačiau vienintelė bausmė už tai – sugadinta reputacija.

Aktyvus jaunimas – svečiuose pas sirus
Ministerija paslaugas siaurina, o Jonava – plečia
Diskutuokime dėl Baldų klubo (erdvės) ateities

Kolegos išteisino

,,Naujienos” primena, kad dar sausio mėnesį VTEK Jonavos r. savivaldybės Etikos komisijai pavedė išnagrinėti D. Paulausko elgesį, galimai sukėlusį viešų ir privačių interesų konfliktą.  Įtarimas apie neteisingus politiko veiksmus kilo Užusalių k. Alksnių gatvės gyventojams, kurie ir pateikė skundą.

Esą 2017 m. rugsėjį D. Paulauskas dalyvavo Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto posėdyje svarstant klausimus dėl keturių seniūnijų seniūnų pateiktų planuojamų remontuoti kelių bei gatvių apžiūros. Tarp jų buvo ir su Užusalių seniūnijos kelių priežiūra susijusių klausimų, kuriems pritarus suteiktas prioritetas įrengti asfaltbetonio dangą gatvėje, kurioje gyvena ir pats D. Paulauskas. Būtent tai ir sukėlė skundą parašiusių gyventojų nepasitenkinimą.

Vis tik sausio 17 dieną politiko elgesį svarsčiusi Jonavos r. savivaldybės Etikos komisija neįžvelgė neteisingų veiksmų ir nutarė, kad D. Paulauskas nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse ar Savivaldybės veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų valstybės politiko elgesio principų ar reikalavimų.

Nepalankus sprendimas

Tokio sprendimo teisingumo suabejojusi VTEK pradėjo savo tyrimą. Trečiadienį paskelbtame verdikte skelbiama, kad Tarybos narys D. Paulauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Komisijos nariai vienbalsiu konstatavo, kad politikas privalėjo nusišalinti ne tik priimant sprendimus dėl Užusalių seniūnijos kelių priežiūros klausimų sprendimo, bet ir jų svarstymo.

Pasak VTEK, valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, eidami tarnybines pareigas, privalo teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nė nekiltų abejonių dėl jų veiklos skaidrumo. VPIDVTĮ nustato nusišalinimo tvarką ir draudimą asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

Sugadinta reputacija?

VTEK atstovė žiniasklaidai Egle Ivanauskaitė ,,Naujienoms” pasakojo, kad tokie komisijos sprendimai neužtraukia konkrečių nuobaudų. Vienintelė VTEK bausmė, kurios sulauks D. Paulauskas – netinkamo elgesio paviešinimas.

Pats D. Paulauskas tikina, kad nesitikėjo tokio sprendimo. Pasak politiko, balsuodamas už gatvės asfaltavimą Kaimo reikalų komitete, jis neturėjo jokių savanaudiškų paskatų. Jis neabejoja, kad  VTEK sprendimas turės neigiamų padarinių jo reputacijai.

Apie Jonavos r. savivaldybės Etikos komisijos diskusiją galite paskaityti čia.

 

 

KOMENTARAI