D. Mockus: rengiant programas turi dalyvauti geriausi specialistaiDarius Mockus. Lietuvos žinių archyvo nuotrauka

D. Mockus: rengiant programas turi dalyvauti geriausi specialistai

Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos vadovas Darius Mockus ketvirtadienį paragino švietimo sistemą atsiverti platesnei diskusijai rengiant ugdymo programas.

R. Terleckas: Ministrai nykštukai ir marsiečiai
Europa stebi Lietuvos manevrus energetikoje
Premjeras žadėjo padėti spręsti „Achemos grupei“ aktualius klausimus

Taip jis kalbėjo kai kuriems švietimo ekspertams prieš mėnesį sukritikavus vykdomus pirkimus dėl bendrųjų ugdymo programų.

„Mes pasigendame tokios plačios diskusijos, sutelktumo“, – žurnalistams Seime sakė D. Mockus, vadovaujantis Ruklos Jono Stanislausko pagrindinei mokyklai-daugiafunkciui centrui.

Spalio pradžioje kultūros istorikas, partijos „Lietuvos sąrašas“ vadovas Darius Kuolys ir dalis švietimo bendruomenės sukritikavo švietimo politikos vykdytojų planus viešųjų pirkimų būdu samdant privačias bendroves už 7,8 mln. eurų įsigyti 1–12 klasių ugdymo programas.

Kritikai teigė, kad programų atnaujinimas vykdomas skubotai, neinformavus apie tai akademikų. D. Mockus tvirtino, jog rengiant programas turi dalyvauti geriausi specialistai, o pats procesas neturi vykti uždarai.

„Šitokiam svarbiam pokyčiui turėtų būti sudaryta tarsi Lietuvos rinktinė iš geriausių akademinio sluoksnio žmonių, profesūros ir iš praktikų, kurie dirba mokyklose, praktikų mokytojų ir praktikų mokyklų vadovų“, – kalbėjo pagrindinių mokyklų atstovas.

„Galbūt dabar ir yra tas momentas, kai tas sutelktines pajėgas mes galime sukurti“, – pridūrė jis. Po kritikos Ugdymo plėtotės centras sustabdė vieną 1,3 mln. eurų pirkimą, o iš pareigų buvo atleistas centro direktorius Giedrius Vaidelis.

Viešųjų pirkimų tarnyba Ugdymo plėtotės centrui siūlė keisti pirkimo terminus, kvalifikacinius reikalavimus, taip pat aiškiau bei konkrečiau apibrėžti vertinimo kriterijus.

Švietimo politikos vykdytojai teigė, kad bendrosioms programoms atnaujinti skirtais viešaisiais pirkimais siekiama pritraukti naujų ugdymo ekspertų. Švietimo ir mokslo ministerija savo ruožtu yra pradėjusi Ugdymo plėtotės centro bei dar kelių pavaldžių centrų auditus.

lzinios.lt, BNS

KOMENTARAI