Būti rūpestingu tėčiu – misija įmanomaN. Jasikonio didžiausias turtas – dvimetė Smiltė ir keturmetė Amelija. Asmeninio albumo nuotr.

Būti rūpestingu tėčiu – misija įmanoma

Šiemet sukanka 107 metai, kai pasaulyje pradėta minėti Tėvo diena. Judėjimą tėvams pagerbti 1910 metais pradėjo amerikietė Luisa Dod, įkvėpta savo tėvo pavyzdžio. Gimdymo metu mirus žmonai, jis vienas užaugino šešis vaikus.

Projektas „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“
Legendinė grafo Drakulos tėvynė nenuvylė
Kultūros pokyčiai: nuo emocijų iki racionalių sprendimų

Tėvo diena švenčiama visame pasaulyje: Italijoje ši diena minima kovo 19-ąją, Bulgarijoje – birželio 20-ąją, Kinijoje – rugpjūčio 8-ąją. Lietuvoje ši diena valstybine švente paskelbta nuo 2008 metų ir minima pirmąjį birželio sekmadienį.

Būti tėvu – didelė atsakomybė, reikalaujanti kantrybės, išminties ir atsidavimo. Šios gražios šventės išvakarėse kartu su pašnekovais pažvelgėme į šiuolaikinio tėčio portretą.

Gyvenimas – iš naujo

Jonavietis Nerijus Jasikonis džiaugiasi gražia savo šeimyna – žmona Kristina ir dukrytėmis keturmete Amelija ir dvimete Smilte. „Gimus dukroms, gyvenimas prasidėjo iš naujo. Atrodo, kad stabteli visomis prasmėmis, tačiau atrandi kažką naujo. Kartais turi pamiršti savo pomėgius, bet randi naujų užsiėmimų. Sukūręs šeimą, su dideliais iššūkiais nesusidūriau, prisitaikiau – rodos, taip buvo visada. Esu pats laimingiausias tėtis pasaulyje, augindamas savo dukrytes“, – užtikrintai kalbėjo elektriku dirbantis Nerijus.

Savo vaikus jis norėtų išmokyti gyventi dorą gyvenimą, kad mokėtų mylėti, gerbti ir suprasti kitus. „Tėtis turi ne tik pabarti, kai to reikia, bet ir paguosti, prisiglausti. Jis privalo būti šeimos gynėjas, ramstis, pavyzdys savo šeimos nariams“, – mintimis dalijosi 28-erių pašnekovas.

Šiuo metu vyriškis yra išėjęs tėvystės atostogų, jo nuomone, tai didelė lengvata tėvams Lietuvoje.

Su Tėvo diena jis sveikina savo tėtį Rimantą. „Mūsų stiprybė ir tėviškas rūpestis tepadeda mums užauginti dorus vaikus“, – linkėjo visiems tėčiams.

T. Komičius – laimingas trijų vaikų tėtis

Triguba laimė 

Jonavietis Tomas Komičius – laimingas trijų vaikų tėtis. Su žmona Migle jis augina devynmetį Adomą, septynmetį Nojų ir pagrandukę, tuoj antrąjį gimtadienį švęsiančią Simoną. „Tos dienos, kada gimė maniškiai, buvo pačios laimingiausios gyvenime. Jausmas neapsakomas, tėčiai mane tikrai supras. Gimus vaikams, žinoma, atsirado ir didesnis atsakomybės jausmas. Daugiau pareigų, bet kartu ir džiaugsmo. Dabar po darbų tik ir norisi kuo greičiau grįžti namo į savo šeimą“, – teigė ugniagesiu dirbantis Tomas.

Pašnekovo teigimu, didžiausias iššūkis – būti geru ir teisingu pavyzdžiu savo vaikams. „Kiekvienas mylintis tėtis savo vaikui yra geriausias. Draugas ir patarėjas, svarbiausia, kad vaikai žinotų, jog bet kada jis gali ateiti į pagalbą. Savo sūnus norėčiau išmokyti pagarbos, nebijoti darbo, visada gerbti mamą. Norėčiau, kad užaugę jie pasakytų, jog buvau jiems geras tėtis. Nors ne visada pavyksta tokiu būti, bet stengiuosi“, – kalbėjo jis.

Daugelis vaikų priežiūros darbų gula ant jo žmonos pečių, nes vyras dirba du darbus, bet po jų šeimos galva stengiasi kuo daugiau praleisti laiko su vaikais, su jais pažaisti, išklausyti.

„Matematikos namų darbų tikrinimas – mano užduotis. Rytais vežu berniukus į mokyklą. Žinau, kad visada po darbo mane pasitiks dvejų neturinti dukra Simona. Labai smagu, kai mažoji ištiesia rankytes ir prašo, kad pakelčiau, tvirtai apsikabina“, – pasakojo trijų atžalų tėtis.

Pasak jo, tėvystės atostogos vyrams gera galimybė aktyviau dalyvauti pirmųjų vaiko metų gyvenime. „Aš šia galimybe nepasinaudojau. Išėjau tik mėnesiui priklausančių atostogų. Taip abu nusprendėme“, – kalbėjo Tomas.

Tėčio diena Komičių šeimoje švenčiama kasmet. „Ryte mane pasveikina vaikai ir žmona. Tą dieną pramogaujame, praleidžiame visi kartu. Diena būna išties ypatinga. Linkiu tėvystės jausmą patirti kiekvienam stipriosios lyties atstovui“, – linkėjo T. Komičius.

D. Butkevičiaus glėbyje – dukros Emilė ir Ugnė

Geras jausmas

Pirmą kartą Donatas Butkevičius tėčiu tapo prieš šešerius metus – gimė dukra Ugnė. „Prisipažinsiu, buvo tikrai neramu, tačiau kada medikai padavė kūdikį į rankas, visas jaudulys iš karto dingo. Tąkart aplankė labai šiltas ir geras jausmas. Kai tapau tėčiu antrą kartą, buvo šiek tiek ramiau, o jausmas liko toks pats ypatingas. Prieš dvejus metus gimė Emilė“, – kalbėjo dviejų dukrų tėtis.

Jo žodžiais, kai šeimoje atsiranda nauja gyvybė, gyvenimas pasikeičia. „Nors tėčiu tapau gana vėlai, tačiau, atėjus į pasaulį naujagimiui, supratau, kad jau suaugau, atsirado atsakomybės jausmas šeimai. Didžiausias iššūkis buvo atsisakyti tam tikrų pomėgių. Manyčiau, geras tėtis yra tas žmogus, kurio šeima jaučiasi laiminga“, – teigė pašnekovas.

Šią vasarą Donatas savo vyresnėlę norėtų išmokyti plaukti ir važiuoti dviračiu, o mažėlę –  naudotis naktiniu puodu. „Su vaikais laiką leidžiu tik vakarais po darbų ir savaitgaliais, tačiau ir tai ne visada pavyksta. Daugiausiai su vaikais būna sutuoktinė Ingrida, ji – puiki mama, auklė ir nuostabi žmona“, – antrajai pusei gražių žodžių negailėjo 37-erių jonavietis.

Elektrotechniku dirbančio Donato nuomone, vaikams mamos reikalingesnės. „Tėvystės atostogos yra kiekvienos šeimos sprendimas. Mano manymu, 90 procentų moterų labiau tinka auginti vaikus nei vyrų. Jos svarbesnės vaikams, pavyzdingiau atlieka namų ruošos darbus negu tėčiai. Kaip mamos visa tai suspėja vienu metu – nežinau. Už tai joms reiškiu didelę pagarbą“, – sakė jis.

Tėvo dienos proga sau ir kitiems tėčiams D. Butkevičius palinkėtų  daugiau laiko skirti vaikams. „Vaikai auga. Rytoj jie jau bus didesni, kitokie nei šiandien. Todėl turime džiaugtis kiekviena su jais praleista akimirka“, – pabrėžė pašnekovas.

I. Vitiugovas su mažuoju pagranduku Herkumi

Vietoj švaros – juokas

Kariškis Igoris Vitiugovas – dviejų atžalų tėtis. „Dileta pasaulį išvydo prieš ketverius metus, Herkus – prieš keturis mėnesius. „Atsiradus šeimoje vaikams, namie dingo švara, ramybė ir pinigai, visa tai pakeitė mažųjų juokas, žaislų krūvos kambariuose. Didžiausias iššūkis buvo paskirstyti savo laiką bei energiją, kad vaikai nejaustų tėčio dėmesio stygiaus. Mano manymu, geras tėtis yra tas, kuris turi tvirtą nuomonę, besąlygiškai myli savo atžalas, rodo pavyzdį ir geba surasti su jomis bendrą kalbą“, – teigė 30-metis tėtis.

Savo vaikus jis ketina išmokyti laikytis duoto žodžio, gerbti kitus bei padėti atrasti save. „Dėl dukros ir sūnaus auginimo bei auklėjimo su žmona Raminta konfliktų nekyla, kadangi esame susitarę, kad vakarais ir savaitgaliais visus darbus perimu aš, taip leisdamas jai pailsėti, o vaikams pasidžiaugti buvimu kartu su tėčiu“, – teigė Igoris.

Pašnekovo manymu, tėvystės atostogos – puikus būdas priprasti prie naujo statuso, pačiomis svarbiausiomis dienomis visada būti šalia vaiko ir žmonos.

Gražios šventės proga visiems tėčiams jis linki būti tokiems, kuriais jų atžalos galėtų didžiuotis ir nepavydėti kitiems vaikams dėl geresnių tėčių.

KOMENTARAI