Bus tvirtinama pramoninės paskirties teritorijaAsociatyvi nuotr.

Bus tvirtinama pramoninės paskirties teritorija

„Kada bus užbaigta įrenginėti laisvąją ekonominę zoną?“, – klausia Vaidas.

Diskutuokime dėl Baldų klubo (erdvės) ateities
Ar bus saugesnis eismas Panerių gatvėje?
Daugiabučių kiemų tvarkymo planuose Lietavos g. kol kas nėra

Jonavos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vaidas Zakarauskas: ,,Jonavos rajone nebuvo ir greičiausiai nebus laisvų ekonominių zonų. Vyriausybė sprendžia, kur jos turėtų atsirasti.  Kalbant apie naujas rezervuojamas pramonės teritorijas, šiuo metu yra formuojamas (galima sakyti suformuotas, nes bus teikiamas derinimui), didesnis nei 40 ha miško žemės sklypas. Dėl jo valdymo patikėjimo teisės, paskirties keitimo į kitą paskirtį ir būdo nustatymo, pramonės ir sandėliavimo objektams, bus kreipiamasi į Vyriausybę.

Tokių pramonės teritorijų atsiradimas miško teritorijoje yra ilgas procesas, reikalaujantis daugybės procedūrų. Tiek Žemės įstatyme, tiek ir Miškų įstatyme, juos lydinčiuose teisės aktuose, žemės naudmenų pavertimas kitomis naudmenomis miško žemėje –  stipriai apribotas. Tai nėra paprastas atvejis, kai direktoriaus įsakymu dviejų savaičių bėgyje nuo prašymo pateikimo pakeičiama žemės sklypo paskirtis iš žemės ūkio į kitą, kurios naudojimo būdas skirtas vienbučių, dvibučių gyvenamųjų namų statybai. Netgi ir šiuo atveju, paskirties pakeitimas galimas tik tada, jeigu tai yra numatyta Jonavos rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane.

Galima paminėti, kad dabar galiojantis Jonavos rajono savivaldybės bendrasis planas neleido numatytoje teritorijoje formuoti pramonei skirtos zonos, tačiau ruošiamasi patvirtinti naująjį. Kad būtų aiškiau, kaip ilgai vyksta tokie procesai, primenu, kad Kėdainiuose pramoninė teritorija, kuri vėliau virto Kėdainių LEZ’u, buvo vystoma nuo 2003 m. iki 2012 m. Jonavos rajono savivaldybė su Savivaldybės taryba visą procedūrą, susijusią su naujai apibrėžta pramonine teritorija, pradėjo tik 2013 metais.“

Rubrika  „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Tikimės, kad ši rubrika sulauks ne tik  miesto, bet ir rajono gyventojų dėmesio.

Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

KOMENTARAI