Bedarbių skaičius Jonavoje ir toliau auga

Bedarbių skaičius Jonavoje ir toliau auga

Paskutiniai Lietuvos darbo biržos duomenys rodo, kad nedarbas Jonavoje ir toliau auga. Nors įstaigos klientams buvo pasiūlytos 463 laisvos darbo vietos, įsidarbino tik 198 asmenys.

Didžiojo Lietuvos etmono J.Radvilos pulke keitėsi vadai
Iškilmingą priesaiką davė daugiau nei 400 karių
Dėl mokyklų ir darželių darbo bei laisvų vietų

Liepos mėnesį Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriuje užsiregistravo  384 žmonės ir dabar bendras rajono bedarbių skaičius siekia apie 2,7 tūkst. Jiems buvo pasiūlytos 463 laisvos darbo vietos, tačiau tik mažiau nei pusė jų buvo užimta.

Per pastarąjį mėnesį 362 žmonės pasinaudojo laikino užimtumo priemonėmis, dar 45 nusiųsti dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse. Rajone populiarumo nepraranda ir veikla pagal verslo liudijimus – to ėmėsi 153 asmenys.

Darbo biržos pateikta statistika leidžia teigti, kad nedarbas yra opi Jonavos rajono problema –  nors liepos mėnesį jis paaugo tik 0,1 proc. ir pasiekė 10.6 proc., pernai tuo pat laikotarpiu bedarbiai sudarė 8.9 proc. darbingo amžiaus gyventojų. Negana to, visą laikotarpį nuo naujųjų metų pradžios rajonas neapleidžia Kauno regiono autsaiderio pozicijos bedarbių skaičiaus klausimu. Kituose Kauno apskrities regionuose mažesnis bedarbių skaičius buvo fiksuojamas ir liepos mėnesį: Kauno mieste – 8,8 proc.,  Kauno rajone – 7,3 proc., Kaišiadorių r. – 8 proc., Kėdainių r. – 8,1proc., Raseinių r. – 9,0 proc., Prienų savivaldybėje –  6,9 proc., o Birštono sav. – 3,9 proc.

Parengta pagal Kauno teritorinės darbo biržos informaciją

KOMENTARAI