Baseinas – vasaros atgaivaBaseinas įrengtas prieš trisdešimt metų. Ritos Noreikienės nuotr.

Baseinas – vasaros atgaiva

Šiandien lauko baseinu ne kiekviena mokykla ar lopšelis-darželis galėtų pasigirti. O štai mokyklos-darželio „Bitutė“ baseinui – jau 31-eri. Deja, dėl prastos būklės juo naudotis vaikai jau nebegali, tačiau mažieji jonaviečiai dar turi vilties, kad baseinas kada nors vėl taps puikia vasaros atrakcija.

Upninkų tilto per Šventosios upę rekonstrukcijos dar reikės palaukti
Savivaldybėje – diskusija apie savižudybių prevenciją
Diskusijoje – mūsų valstybė ir Europa po dešimtmečio

Pasak įstaigos direktorės Ritos Noreikienės, neseniai mokykla-darželis dalyvavo respublikiniame projekte (geridarbai.lt) dėl baseino remonto, deja, konkurso nelaimėjo ir finansavimo negavo. Tačiau rankų darželio administracija nenuleidžia, bus bandoma remontuoti įstaigos lėšomis.

„Daug metų šiame baseine vaikai pliuškendavosi, ypač karštomis vasaros dienomis. Jiems tai buvo puikus laiko praleidimo būdas. Pastaraisiais metais baseinas tapo nebe saugus, plytelės atšokinėjo, tad juo šiandien jau nebesinaudojama. Tačiau auklėtiniai pasvajoja apie tai, kaip būtų gera po jį pabraidžioti, pasitaškyti skaidriuose pursluose. Atnaujintas atgaivą teikiantis kampelis taip pat papuoštų mūsų kiemą, o svarbiausia – suteiktų vaikams begalinio džiaugsmo ir daugybę įspūdžių. Ugdymo įstaigos planuose – vėl atgaivinti šį senučiuką baseiną“, – teigė R. Noreikienė.

Mokyklą-darželį lanko 236 vaikai. Iš jų 76 yra specialiųjų ugdymosi poreikių. Vaikų amžius – nuo 1,5 iki 10 metų. „Bitutė“ yra įsikūrusi gražioje ir ramioje miesto vietoje: aplink nėra automobilių kelių, daugiaaukščių namų.

KOMENTARAI