Baltieji pradeda ir laimiNatalijos Žuravliovienės nuotr.

Baltieji pradeda ir laimi

Neseniai Jonavos „Saulutės“ vaikų lopšelyje-darželyje vėl rinkosi mažieji galvočiai. Čia dešimties rajono komandų pasiuntiniai dalyvavo tradiciniame turnyre „Baltieji pradeda 2018“.

Pirmaujantieji – barstė, autsaideriai – įsirašė pirmuosius taškus
Net trejas rungtynes iš eilės FK „Jonava“ sužaidė lygiosiomis
Antrajame ture Jonavos senjorams namų sienos padėjo

Keletą valandų užtrukusios kovos parodė, kad geriausiai 64 langelių labirintuose orientuojasi „aikštės šeimininkai“, net 9 taškais pralenkę jiems ant kulnų lipusį „Dobilą“. Trečioje vietoje – ryžtingas „Lakštingalėlės“ ketvertukas. Nuo šio nedaug atsiliko iš Ruklos atvykusi Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro rinktinė ir seniai šaškes pamėgusi „Pakalnutė“. Iš viso išdalyta 14 komplektų medalių. Daugiausia pirmųjų vietų savo lentose ir „paauksuotų“ medalių pelnė „Saulutės“, „Dobilo“ ir „Žilvičio“ žaidėjai. O štai trys pirmosios komandos renginio nugalėtojos kėlė „Joneidros“ klubo įsteigtas taures.

Įdomu, kad čia pat, tik kitoje salėje, savo kombinacinius gebėjimus pasitikrino ir pedagogai. Šioje grupėje tiksliausiai medines aveles ganė „Dobilo“ lopšelio-darželio atstovė Dijana Borisovienė ir Ruklos pedagogė Irina Žuravliova.

Šaškės – nejudrus, bet įdomus žaidimas. Neseniai šešios mokyklų komandos dalyvavo Jonavos moksleivių sporto žaidynėse. Geriausiai sekėsi „Neries“ pagrindinės mokyklos, Senamiesčio gimnazijos ir Justino Vareikio progimnazijos  šaškininkams. „Neries“ mokykla praėjusį šeštadienį buvo įsijungusi ir į Marijampolėje vykusias respublikines 30 komandų žaidynes. Taurių neparsivežė, bet galima pasidžiaugti „Neries“ mokyklos penktoke Karolina Šimkute, kuri mergaičių įskaitoje buvo šešta.

Gegužės 9 dieną tame pat „Saulutės“ darželyje vyks respublikinės darželinukų pirmenybės, kiek vėliau – šeimų šaškių batalijos. Šių sumanymų iniciatoriai – „Saulutės“ pedagogės ir šaškių treneris Aleksandras Fomkinas teigia, kad kelias į galvočių aukštumas kartais ir akmenukais grįstas, bet nėra neįveikiamas.

KOMENTARAI