Baltais atminties takeliais grįžo į savo mokyklas

Baltais atminties takeliais grįžo į savo mokyklas

Mokykliniu valsu prasidėjo Jonavos r. savivaldybės Viešosios bibliotekos Knygų terasoje susibūrusio senjorų klubo „Polėkis“ popietė „Mokykla mano prisiminimuose“. Grojant armonininkams Antanui ir Juliui, šokio sūkuryje sukosi jau brandaus amžiaus bibliotekos bičiuliai, sutarę bent kartą per mėnesį susirinkti draugėn, pasidžiaugti vienas kito talentais.

Pradinukams – nemokami edukaciniai užsiėmimai
„Keturiese“: vienoje knygoje – skirtingo stiliaus kūrėjai
Džiazas gimsta pavasarį

„Man pirmųjų skambučių buvo labai daug. Ukmergėje 1957-aisiais baigusi Vlado Žvirblio pedagoginę mokyklą, išvykau į Zarasų rajoną. Vėliau atsikėlėme į Ilgabradų, Aklojo Ežero mokyklas. Anksčiau ten buvo nemažai vaikų. O kai beliko aštuoni mokinukai ir naikino kaimo įstaigas, įsidarbinau miesto mokyklose“, – pasakojo bibliotekininkės Reginos Lukoševičienės pirmoji mokytoja Anelija Augūnienė, kurios darbo stažas vien pradinėse klasėse – 44 metai. Nieko keisto, kad ir dabar, išvydus, kaip rugsėjo pirmąją vaikai eina su gėlėmis, širdis jai pradeda stipriau tiksėti. Tą rugsėjo nerimą mokytoja, kaip ir po jos kalbėjęs upninkietis Mykolas Kručas, išreiškė savo eilėraštyje. Įdomu, kad Mykolas, 1944-aisiais baigęs keturis skyrius, į rankas jau gavo pažymėjimą be Vyčio, su sovietiniu herbu, o jo klasės draugai ir dabar retkarčiais susitinka Krekenavoje, pabendrauja vietos muziejuje.

„Mano pirmoji mokykla – Beržų pradinė, įsikūrusi buvusiame Kalmantų dvare. Prisimenu mokytoją, kuris ateidavo aplankyti vaikų šeimas tada, kai panorėdavo valgyti. Pokario metais tiek vaikams, tiek mokytojams teko saugotis, neprasitarti nieko blogo apie valdžią“, – pasakojo Feliksa Žentelienė, prieš keletą metų išklojusi savo prisiminimus knygoje „Vainikas bendraamžiams“.

Prisiminimus pertraukdavo dvi armonikos, kviesdavusios į ratelį

Neblėstančiais prisiminimais apie savo rugsėjus pasidalijo ir Vilius Gaveika, Veronika Gabužienė, kiti senjorai. Vaikystėje ne vienam teko bristi po 4–5 kilometrus  klasių link, kartais net palikti sniego brydėse savo kaliošus, tačiau šios akimirkos ir užgrūdino, įkvėpė tolesniam mokslui, darbui.

Kitas klubo narių susitikimas turėtų įvykti rugsėjo 19 dieną. Manoma, kad tai bus išvyka į Anykščius. Norintieji keliauti turėtų iš anksto pranešti bibliotekai.

KOMENTARAI