Baldų įmonė rūpinasi darbuotojų darbo ir poilsio sąlygomisN. Meškauskienei (kairėje) apdovanojimą įteikė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė. "Baldai jums" archyvo nuotr.

Baldų įmonė rūpinasi darbuotojų darbo ir poilsio sąlygomis

UAB ,,Baldai Jums“ jau beveik ketvirtį amžiaus Jonavoje vykdo socialiai atsakingą verslą ir gamina šiuolaikiško, modernaus stiliaus medžio masyvo baldus iš beržo ir ąžuolo medienos. Bendrovė yra pelniusi daugybę apdovanojimų. Apie įmonės sėkmingus pastaruosius kelerius metus kalbamės su bendrovės finansų direktore Nijole Meškauskiene.

Prekybos žmonėmis realybė: vietoj pasiturinčio jaunikio – prostitucija
Šeštadienį Jonavoje – „DIP DAP“ balansinių dviratukų lenktynės!
Ar balandžio 1-oji jonaviečiams yra išskirtinė diena?

 – Papasakokite plačiau apie bendrovės veiklą.

– Įmonė specializuojasi svetainės, miegamojo ir vaikų kambario baldų gamyboje: bufetai, stalai, staliukai, komodos, knygų spintos ir lentynos, bibliotekos, įvairių modifikacijų lovos, spintos, įvairios spintelės prie lovų. 97 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į Anglijos, Švedijos ir Danijos prestižinius baldų pardavimo mažmeninius tinklus, apie 20 metų bendradarbiaujama su tarptautine kompanija „Ikea“. Visa produkcija yra ekologiška, gaminama iš natūralios medienos, apdailai naudojamos ekologiškos sertifikuotos medžiagos.

„Baldai Jums“ yra įdiegusi visą gamybinį ciklą, kuris prasideda rąstų atgabenimu ir pjovimu, o baigiasi supakuotais baldais. Įmonės gamybinį plotą sudaro apie 30 tūkst. kvadratinių metrų, čia įrengtas vienas moderniausių medienos džiovinimo ūkių Lietuvoje, CNC apdirbimo centras ir kiti šiuolaikiški įrenginiai, kurie ne tik optimizuoja veiklą, bet ir palengvina, pagerina darbo sąlygas.

– Kokių apdovanojimų gavote pastaraisiais metais?

– Džiaugiamės, kad praėjusiais metais įmonės pasiekimus įvertino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: buvome apdovanoti nominacijomis „Metų darbovietė 2016“ ir „Už pasiekimus neįgaliųjų integracijos srityje“. Taip pat įmonė pelnė Kauno pramonės prekybos ir amatų rūmų nominaciją „Už svarų indėlį visuomenei“. Bendrovė yra gavusi Švedijos verslo, Lietuvos darbo biržos apdovanojimus, Lietuvos eksporto prizą ir daugelį kitų.

Bendrovė kasmet investuoja į darbo aplinkos gerinimą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą

– Kiekvienai įmonei labai svarbus aplinkosaugos aspektas.

– Taip. Efektyviam energijos vartojimui ir aplinkosaugai skiriame didelį dėmesį. Ilgame darbo procese – nuo rąsto pirkimo iki baldų pagaminimo – susidaro daug atliekų. Tad investavome į technologijas joms sutvarkyti. Įmonėje įdiegta beatliekė gamybos technologija – likusios pjuvenos naudojamos kuro briketams pagaminti. Įmonė turi FSC sertifikatą – nenaudoja savo veikloje medienos, kuri kilusi iš teritorijų, kur pažeidžiamos tradicinės ir pilietinės teisės, nelegaliai nukirstų medžių ir pan. Smagu, kad mūsų darbas įvertintas. 2016 metais „Verslo žinių“ drauge su „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose pelnėme Žaliausios įmonės titulą, į kurį pretendavo apie 1000 Lietuvos įmonių.

– Kaip gerinamos darbuotojų darbo sąlygos?

– Įmonėje dirba apie 400 darbuotojų. Kasmet investuojama į darbo aplinkos gerinimą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, jų motyvavimą. Bendrovėje diegiama LEAN sistema: apmokomi darbuotojai, optimizuojamos darbo vietos. Kvalifikacijai kelti vykdomas projektas „Kompetencijos vaučeriai“. Rūpinamasi darbuotojų darbo ir poilsio sąlygomis. Įmonės teritorijoje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, prie cechų – dviračių laikymo stoginės. Beje, tiems, kas  į darbą atvyksta dviračiais, padovanojome apsauginius šalmus ir liemenes su atšvaitais. Turime krepšinio aikštelę su dirbtine danga, poilsio kambariuose pastatyti biliardo ir stalo teniso stalai. Organizuojamos cechų krepšinio ir biliardo varžybos. Sutvarkytos atskiros poilsio vietos nerūkantiems ir rūkantiems asmenims, pastariesiems pakabinti ir prevenciniai plakatai. Gamybinėse patalpose įrengti kavos aparatai. Visi darbuotojai aprūpinti būtinomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Įmonės teritorijoje įrengtos dviračių laikymo stoginės

– Koks darbdavio ir darbuotojų santykis?

– Santykis tikrai glaudus. Kiekvieną mėnesį vyksta brigadų ir skyrių susirinkimai. Jų metu darbuotojai išsako savo pastabas, pageidavimus, nuomones. Kiekviename padalinyje įrengtos laiškų dėžutės, ant kurių papildomai užrašyta direktoriaus tel. numeris ir elektroninis paštas. Darbuotojai į ją gali įmesti savo skundus ir pageidavimus.

Kasmet vyksta įvairios šventės – moterys pasveikinamos Kovo 8-osios proga, per bendrovės gimtadienį renkamas geriausias Metų darbuotojas, kuris dovanų gauna poilsinę kelionę į kurortinį Lietuvos miestą. Tai skatinimas veiklai ir kartu įvertinimas. Žmogui visuomet reikia dėmesio.

Pagal įmonės Kolektyvinę sutartį darbuotojams taikomos papildomos garantijos, išmokamos premijos jubiliejų proga, parama stichinių nelaimių, gaisro ar sunkios padėties šeimoje atvejais, taip pat teikiamos paskolos.

Beje, visų darbuotojų, kurie pateikė pasiūlymus naujovių ir pažangos srityje, nuotraukos dedamos į  padalinių skelbimų stendus. Jiems įteikiamos dovanos, kurių vertė priklauso nuo surinktų taškų už pateiktus pasiūlymus.

– Ar lengva įsidarbinti UAB „Baldai Jums“?

– Įdarbinimas ir jo eiga yra nustatomi tik pagal asmens dalykines savybes ir kriterijus, susijusius su  atitinkamų pareigų darbu. Visais atvejais pagrindinis dėmesys yra skiriamas sugebėjimui gerai atlikti užduotis. Bendrovėje atsisakyta stereotipinio požiūrio į vyriškas ir moteriškas specialybes. Darbo vietos yra modernizuotos, kad jose galėtų dirbti visi.

Paradoksalu – šiandien bedarbių yra tikrai nemažai, tačiau surasti gerų darbuotojų yra gana sudėtinga. Įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, galima taikyti lankstesnes darbo organizavimo formas. Sudaromi individualūs grafikai – darbuotojai gali pasirinkti pamainą. Taip pat sudaryta galimybė pasiimti laisvadienį arba už jį atidirbti jam patogiu laiku.

– Kokios sąlygos negalią turintiems darbuotojams?

– Bendradarbiaudami su Darbo birža, įmonėje esame įsteigę septynias darbo vietas, pritaikytas neįgaliesiems. Netrukus bus įgyvendinti dar du projektai dviem darbo vietoms. Šiuo metu investuota apie 170 tūkst. eurų į darbo vietų pritaikymą negalią turintiems darbuotojams. Taip pat esame įdarbinę ir pabėgėlio statusą turinčius septynis asmenis.

Produkcijos ekspoziciją gali pamatyti visi norintys

– Ar jonaviečiai gali įsigyti „Baldai Jums“ produkcijos?

– Lietuvoje parduotuvių neturime, tačiau bendrovės teritorijoje esame įsirengę produkcijos ekspoziciją, kurią pamatyti gali visi gyventojai ir miesto svečiai, o kartu išsirinkti ir norimus baldus. Kviečiame užsukti, visi mielai laukiami.

– Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Kristina DIEMINTAITĖ-STEPŠIENĖ

(Užs. Nr. 298)

Kęstučio Putelio ir „Baldai Jums“ archyvo nuotr.

KOMENTARAI