„Baldai Jums“ gimtadienio proga – apdovanojimaiK. Putelio nuotr.

„Baldai Jums“ gimtadienio proga – apdovanojimai

Rugpjūčio 3-iosios vidurdienį akcinės bendrovės „Baldai Jums“ kieme, medžių pavėsyje, susirinko darbuotojai, skambėjo bendrovės himnas ir muzika, išsakyta daug prasmingų žodžių. Vyko tradicinė šios įmonės gimtadienio šventė, kurios vienas svarbiausių akcentų – geriausiai dirbusiųjų apdovanojimai.

Tarptautinės pratybos ,,Kardo kirtis 2018” įgauna pagreitį
Tėviškės takais – į kraštiečių šventę Čičinuose
Medžiams išpjauti neužtenka vien gyventojų noro

Ilgalaikiai pokyčiai

Susirinkusiuosius pasveikinęs AB „Baldai Jums“ generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas priminė, kad bendrovės himną, kurio žodžiai turbūt visiems darbuotojams yra mieli, girdėti, sukūrė Irena Nagulevičienė. Iškilmingomis progomis jis skamba beveik tiek pat metų, kiek šįmet sukako įmonei – 24-eri.

Pasak A. Meškausko,  jeigu atsigręžtume į baldininkų istoriją Jonavoje nuo pradžių, reikėtų pažymėti, kad šįmet sukanka 107 metai, kai mūsų mieste buvo pradėti gaminti baldai. Per tą laiką šioje srityje įvyko nemažai pokyčių.

Daug kas pasikeitė ir nuo bendrovės „Baldai Jums“ įsikūrimo. Buvo laikai, kai nebuvo kur net detalių padėti – per stogą visur bėgo vanduo. Šiuo metu visi stogai, grindys sutvarkyti, neliko duobių vidaus keliuose, išspręsta nemažai kitų klausimų. „Anksčiau mes dirbome su sena įranga, kuria negalėjome pasiekti kokybės, ir darbas buvo sunkus. Šiandien turime daug geresnę įrangą, jūs įgijote aukštesnę kvalifikaciją, ir mes iš tiesų pelnėme pripažinimą, – kreipdamasis į darbuotojus, praeitį ir dabartį lygino fabriko vadovas. – Turbūt jau daugiau nei 20 metų atlyginimą ir avansą išmokame laiku. O  pirmaisiais darbo metais to padaryti negalėjome. Dabar šie ir daug kitų klausimų jau yra išspręsti. Manau, kad tai yra didelis mūsų visų laimėjimas, kad pavyko įveikti daug sunkumų. Žinoma, nemažai jų laukia ir ateityje“, – sakė generalinis direktorius.

Dabarties pasiekimai

Anot jo, įmonėje daug pasiekta bei tebedaroma ir pastaruoju metu. „Šiandien džiaugiamės tuo, kad galime užtikrinti savo veiklos tęstinumą. Iš vieno cecho atsirado keli. Tvarkomos buitinės patalpos. Nuveikėme daug kitų naudingų dalykų, kuriuos galima būtų paminėti.

Dirbame vienam Anglijos tiekėjui. Šiomis dienomis iš jo atvyks auditas, ir jei jis bus sėkmingas, gausime sidabrinio tiekėjo vardą. Tai iš tiesų rimtas įvertinimas, nes užsakymus pirmiausia duoda tiems, kurie yra išskirtiniai. Mes šiuo atveju priklausome prie išskirtinių,“ – patikino A. Meškauskas.

Jo teigimu, pagal Europos Sąjungos projektą, skirtą darbuotojų kvalifikacijai kelti, pradėjus bendrovėje diegti  LEAN sistemą, atsirado gerokai daugiau tvarkos, aiškumo. „Visi darbai, kuriuos padarėme kartu, yra reikšmingi ir ateityje užtikrins mūsų tobulėjimą ir išsilaikymą rinkose. O jose nėra taip paprasta išsilaikyti, kaip kai kam atrodo. Iš tiesų šalių, kuriose yra perkamumas, nėra daug. Į jas atveža baldus daugybė gamintojų, todėl mums reikia konkuruoti ir kaina, ir kokybe, ir pristatymu. Bet mūsų sumanumo, gerų darbuotojų, specialistų dėka viso to pasiekiame,“ – džiaugėsi direktorius.

„Sukakties proga norėtųsi pasakyti ką nors įdomaus, tačiau pagalvokime apie vieną paprastą, bet svarbų dalyką. Dvidešimt ketverius metus vidutiniškai 350 žmonių bendrovėje „Baldai Jums“ turi nuolatinį darbą“, – akcentavo A. Meškauskas įmonės indėlį į miesto ir rajono gyvenimą.

Apdovanotųjų – dešimtys

Kita vertus, šiame kolektyve dėl įvairių priežasčių yra ir darbuotojų kaita. Bet bendrovės vadovui džiugu, kad žmonės, dirbę prieš kelerius metus, sugrįžta atgal, įsitvirtina ir šiandien yra tarp geriausių darbuotojų.

„Noriu visiems nuoširdžiai padėkoti už puikų, pasiaukojamą darbą, už tai, kad mes sugebame susitarti, sugebame sukurti ir tai, ką sukūrėme, – parduoti. Manau, kad ir ateityje mums turėtų sektis, jei turėsime tokius nuoširdžius, darbščius žmones“, – optimistiškai kalbėjo generalinis direktorius.

Jo žodžiais, „pas mus yra didžiulis būrys darbuotojų, kurie verti apdovanojimo“. O kadangi paskatinti visus iš karto nėra galimybės, tad patys žmonės, kaip ir kasmet, išrinko geriausius. Bendrovės įkūrimo 24 metinių proga A. Meškauskas kartu su „Baldai Jums“ darbo tarybos pirmininke Olga Mickevičiene pasveikino ir įteikė dovanas – įvairius buityje reikalingus daiktus – 30-iai  darbuotojų. Tarp apdovanotųjų – ir neseniai įsiliejęs į kolektyvą, bet, pasak vadovų, puikiai dirbantis pabėgėlis iš Sirijos Mustafa Alhaj Mohammad.

Galiausiai įteiktas pats svarbiausias apdovanojimas, kuris skiriamas kartą per metus tik vienam žmogui. Vardiniu šveicarišku laikrodžiu apdovanojami išskirtiniai žmonės, kuriems šie metai buvo svarbūs ir kurie įmonei nuveikė ypač daug darbų. Šiemet juo įvertintas bendrovės direktorius personalui ir teisei Vladimiras Rybakovas.

Susibūrimui baigiantis, visi susirinkusieji pakviesti pasivaišinti ledais.

Kitais metais AB „Baldai Jums“ švęs jubiliejinį – 25-ąjį gimtadienį.

KOMENTARAI