Automobilyje paliktas šuo įplieskė jonaviečių diskusiją

Automobilyje paliktas šuo įplieskė jonaviečių diskusiją

Vakar, rugpjūčio 8 dieną, vienoje iš socialinio tinklo ,,Facebook” grupių jonavietis (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) patalpino nuotrauką, kurioje buvo matyti automobilyje paliktas šuo. Kadangi lauko temperatūra buvo aukšta, vaikinas baiminosi, kad keturkojis gali perkaisti. Nors dalis žmonių šioje situacijoje neįžvelgė nieko blogo, specialistai įspėja – net 5 minutės saulėkaitoje gali kainuoti jūsų augintinio gyvybę.

Rajonų keliuose esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti
Nacionalinis diktantas „Ateik. Rašyk. Išsaugok“
Senjorų klubo „Polėkis“ popietė

Palaikė ne visi

„Aikštelėje šalia parduotuvės „Lidl“ pamačiau automobilį, kuriame buvo paliktas šuo. Lauke – tikrai karšta ir nors langai buvo šiek tiek pradaryti, to nepakanka tinkamam automobilio vėsinimui. Kiek pats mačiau, žmonės iš parduotuvės išėjo mažiausiai po 15 min. Spėju, kad jų apsipirkimas galėjo užtrukti ir pusę valandos. Mane stebina žmonių neatsakingumas. Negalima užsimerkti prieš tokį šeimininkų elgesį“, – teigė jonavietis.

Netrukus po įkelta nuotrauka užvirus diskusijai buvo matyti, kad žmonės skirtingai vertino minėtą situaciją. Vieni tikino, kad tokiu atveju būtina daužti langą ir ištraukti keturkojį į gryną orą, kiti kartojo, kad nieko čia blogo – esą žmonės išėjo į parduotuvę ir jei augintiniai į ją neįleidžiami, kitos išeities pirkėjai neturi.

Perkaista net namie

Jonavoje veikiančios veterinarijos gydyklos-vaistinės „Sabveta“ direktorė, veterinarė Tatjana Sabestinienė „Naujienoms“ pasakojo, kad keturkojų šeimininkai neturėtų ieškoti pasiteisinimų, kodėl savo augintinius palieka automobilyje ir laikytis ne kartą viešai skelbtų specialistų rekomendacijų. Pasak jos, šunys ir katės gali perkaisti net namuose, tad apie jų palikimą transporto priemonėje neturėtų būti nei kalbos.

„Mane stebina, kad dalis žmonių nemato nieko blogo palikti šunį automobilyje. Šiek tiek praverti langai tikrai neatšaldo oro. Net jei lauke ir nėra alinančio karščio, saulėtą dieną automobilio salonas įkaista labiau ir augintinis gali justi net kelis kartus didesnę šilumą. Kiekvienas šeimininkas privalo įsidėmėti, kad tokiu oru net 5 minutės automobilyje gali pražudyti augintinį. Ypač didelis pavojus kyla trumpą snukį turinčioms veislėms. Gyvūnai gali perkaisti net būdami patalpoje. ,,Sabvetoje” turėjome atvejį, kai perkaito netyčia balkone paliktas keturkojis. Taigi saugoti savo augintinius nuo perkaitimo – būtina”, – kalbėjo T. Sabestinienė.

Skundų negavo

Jonavos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkę laikinai pavaduojantis Ovidijus Baltramėnas pasakoja, kad pamačius automobilyje paliktą augintinį reikėtų racionaliai įvertinti, ar jam yra kilęs pavojus.

„Kiekvienas šeimininkas turi suprasti, kad automobilyje temperatūra būna daug didesnė nei lauke. Kartais oro vėsinimui gali užtekti praverto lango, bet tai lemia daugybė veiksnių – keturkojo dydis, saulės kaitrumas ir pan. Tuo tarpu visiškai sandariai uždaryti langai – labai negeras sprendimas, dėl kurio gyvūnas gali greitai patirti šilumos smūgį. Jei praeivis pamato, kad paliktas keturkojis rodo perkaitimo požymius, negaluoja, jis turi kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių arba mus. Ši vasara ypatingai karšta, tačiau skundų dėl kaitroje paliktų augintinių mes negavome“, – „Naujienoms“ pasakojo O. Baltramėnas.

Davė patarimų

Kadangi šiomis dienomis tropinė šiluma vėl sugrįžo į Lietuvą, „SabVet“ vadovė „Naujienų“ skaitytojams davė keletą patarimų, padėsiančių apsaugoti savo keturkojus nuo perkaitimo.

„Net namuose gyvūnai turėtų būti vėsiame kambaryje. Atgaivinti gali ir plytelėmis klotos grindys. Būtina riboti buvimą saulėje. Patarčiau atsisakyti intensyvių treniruočių, dresūros pamokų, ilgų pasivaikščiojimų. Visada turi būti prieinamas vanduo palakti. Taip pat jei keturkojis jau yra perkaitęs, negalima jo staiga kišti po šaltu vandeniu. Vėsinimas turi vykti palaipsniui. Jei šuo pradėjo dusti, sunkiai orientuojasi aplinkoje, yra mieguistas – būtina kuo skubiau važiuoti pas veterinarą. Šeimininkai turi elgtis atsakingai, nes stipriai perkaitus gali nepadėti net specialisto pagalba“, – patarimais dalinosi T. Sabestinienė.

KOMENTARAI