Atsinaujinusi FK „Jonava” sieks aukščiausių tikslųElArtography nuotr.

Atsinaujinusi FK „Jonava” sieks aukščiausių tikslų

2017-iųjų metų sezonas buvo istorinis Jonavos futbolui. FK „Jonava” futbolininkai padarė tai, kas daugeliui atrodė neįmanoma – pasiekta rekordiškai aukšta ketvirtoji vieta A lygos čempionate. Jonavos miestas tuo buvo itin patenkintas, tačiau komandos vadovybė žinojo, jog tai – tik pirmas žingsnis didelių tikslų įgyvendinimo link. Tarpsezonio metu Jonavos miesto komanda stipriai darbavosi – iš pagrindų keitėsi ne tik žaidėjų sudėtis, tačiau įvyko rokiruotės ir komandos vadovybėje bei trenerių štabe, tačiau tikslas liko tas pats – bilietas į UEFA Europos lygos atrankos etapą. Pažvelkime iš arčiau, kas įvyko tarpsezonio metu Jonavos ekipoje.

Šimtmečiui paminėti – šimtas dziudistų metimų
„Jonavos“ klube – aukštaūgis iš Kinijos
Metus šaškininkai užbaigė svečių pergalėmis

Naujoji ekipos sudėtis

Po istoriškai gero sezono FK „Jonava” išlaikė komandos branduolį. Ekipoje net 18 žaidėjų iš Lietuvos – vienas iš didžiausių skaičių visame A lygos čempionate. Komandos sporto direktorius Renato Cecatto teigė, jog yra patenkintas tarpsezonio laikotarpiu nuveiktais darbais: „Tikiu, jog kartu su ekipos vadovybe puikiai padirbėjome per pastaruosius mėnesius. Viskas nebuvo idealu, tačiau visada galima augti ir tobulėti. Džiaugiuosi, jog pavyko pasirašyti sutartis su tais žmonėmis, kuriuos laikėme šio tarpsezonio prioritetais. Manau, jog pasirinkome profesionalius, perspektyvius sportininkus. Nuolat stebime rinką, ieškome būdų, kaip dar labiau sustiprinti ekipą.”

PUOLĖJAI:

LAURYNAS STONKUS 26 m., 183 cm., puolėjas, FK  „Jonava”

Komandos siela ir veidas, tikras jonavietis. Vienas iš rezultatyviausių praėjusio sezono ekipos žaidėjų, šį sezoną yra pasiruošęs būti vienu iš rezultatyviausių A lygos žaidėjų.

KLAUDIJUS UPSTAS 23 m., 178 cm., puolėjas, FK  „Jonava”

Klaudijus yra dešiniojo krašto siaubas visiems priešininkams. Deja, tačiau puolėjas šį sezoną komandai nebepadės – pasiruošimo sezonui metu Klaudijus patyrė sunkią kojos traumą.

KLER HEH 21 m., 170 cm., puolėjas, Didžioji Britanija, FK Jelgavos „Jelgava”

Perspektyvus puolėjas, kuris praėjusį sezoną visus Lietuvos futbolo gerbėjus nustebino savo aštriais reidais ir gynybą skrodžiančiais perdavimais žaisdamas DFK Alytaus „Dainavos” ekipoje.

TOMAS SALAMANAVIČIUS 24 m., 173 cm., puolėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Staigus ir visada kovojantis puolėjas, nuožmiai draskantis varžovų gynybą.

GYTIS VASYLIUS 19 m., 183 cm., puolėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Jonavietis, vienas iš perspektyviausių komandos narių. Jo geriausi pasirodymai laukia ateityje, tačiau Gytis gali nustebinti jau ir šį sezoną.

SAULIUS SIVOLOVAS 17 m., 172 cm., puolėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Pats jauniausias ekipos narys, tačiau dar vienas perspektyvus jonavietis, stebinantis savo drąsa kovojant prieš fiziškai stipresnius oponentus.

SAUGAI:

KAROLIS ŠILKAITIS 21 m., 176 cm., saugas, Lietuva, FK „Jonava”

Vienu iš perspektyviausių saugų Lietuvoje laikomas Karolis po operacijos rekordiniu greičiu reabilitavosi ir šį sezoną yra pasiruošęs atsiskleisti visu grožiu.

TAUTVYDAS ELIOŠIUS 26 m., 173 cm., saugas, Lietuva, FK „Jonava”

Savo vertę jau įrodęs saugas šį sezoną vėl užtikrintai kontroliuos žaidimą aikštės viduryje ir dalins aštrius rezultatyvius perdavimus.

TADAS ELIOŠIUS 27 m., 184 cm., saugas, Lietuva, FK „Jonava”

Dar viena kertinė dalis, be kurios komandą sunku įsivaizduoti. Vienas iš rezultatyviausių ekipos žaidėjų praėjusio sezono metu. Šiuo metu Tadas sveiksta po rankos traumos.

ARNAS PAŠKEVIČIUS 21 m., 191 cm., saugas, Lietuva, FK „Jonava”  

Jonavietis, kurio kova aikštėje galime pasitikėti. Aukštas ir fiziškai stiprus saugas.

VYTAUTAS LUKŠA 33 m., 177 cm., saugas, Lietuva, FK Vilniaus „Žalgiris”

Patyręs saugas, eilę metų atstovaujantis nacionalinei Lietuvos vyrų futbolo rinktinei. Jis padės užpildyti sunkią Achilo sausgyslės traumą patyrusio Klaudijaus Upsto vietą.

ISHMAIL FAHAD 21 m., 182 cm., saugas, Didžioji Britanija, FK Kretingos „Minija”

Mažai kam žinomas, savo įgūdžiais ir nestandartiniu žaidimo braižu trenerius nustebinęs saugas yra pasiruošęs nustebinti A lygą.

ERNESTAS VELIULIS 25 m., 180 cm., saugas, Lietuva, FK Marijampolės „Sūduva”

Čempioniškos „Sūduvos” ekipos sudėties narys, parodęs jau praėjusį sezoną, jog turi milžinišką potencialą tapti vienu iš geriausių A lygos saugų.

EUGEN ZASAVITCHI 25 m., 178 cm., saugas, Rumunija/Moldova, FK Kišiniovo „Dacia” (Moldova)

Lietuvos futbolo mėgėjams pažįstamas saugas. Žinomas kaip techniškas, šaltu protu pasižymintis žaidėjas, kurio geriausias sezonas dar tik ateina.

GYNĖJAI:

AURIMAS TRUČINSKAS 23 m., 178 cm., gynėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Saugas vos per penkis mėnesius ekipoje tapo neatsiejama jos dalis. Pro užtikrintą Aurimo gynybą pavyksta prasmukti retai kuriam puolėjui.

GILBERTO GOMES 23 m., 194 cm., gynėjas, Brazilija, FK Maringa (Brazilija)  

Aukštas ir atletiškas gynėjas bus rimta užduotis bet kurios ekipos puolėjams.

RONY SANTOS 23 m., 186 cm., gynėjas, Žaliasis Kyšulys, FK Niono „Stade” (Šveicarija)

Rony buvo pastebėtas vienos garsiausių Portugalijos ekipos „Benfica” ir futbolo paslapčių mokėsi jų akademijoje. Šis gynėjas yra pasiruošęs nustebinti ne vieną A lygos sirgalių.

MARIUS ČINIKAS 31 m., 178 cm., gynėjas, Lietuva, FK Marijampolės „Sūduva”

Patyręs gynėjas, per savo karjerą matęs ir šilto, ir šalto. Paskutinį sezoną atstovavo FK Marijampolės „Sūduvos” ekipai, su kuria iškovojo A lygos čempiono titulą, tačiau yra pasakęs, jog norėjo rungtyniauti tik Jonavoje.

YONGIL JEON 18 m., 175 cm., gynėjas, Pietų Korėja

Jonava tapo pirmąja šio perspektyvaus korėjiečio profesionalios karjeros stotele. Jaunas, 18 metų gynėjas pasižymi ypatingai brandžiu, jo amžiaus žaidėjams nebūdingu žaidimu.

ARŪNAS KLIMAVIČIUS 35 m., 188 cm., gynėjas, Lietuva, FK „Trakai”

Ilgametis Lietuvos vyrų futbolo rinktinės gynėjas. Visą praėjusį sezoną vilkėdamas FK „Trakų” marškinėlius įrodinėjo, kad vis dar turi parako ne vienam sezonui.

JONAS SKINDERIS 20 m., 186 cm., gynėjas, Lietuva, FK Vilniaus „Žalgiris”

Perspektyvus gynėjas, praėjusį sezoną atstovavęs daugkartiniams Lietuvos čempionams, jau turi daug aukšto lygio varžybų patirties ir yra pasiruošęs išpildyti visą savo potencialą.

EDGARAS MAKAROVAS 20 m., 166 cm., gynėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Tikras jonavietis, dar vienas perspektyvus gynėjas, kuris jau šio sezono metu gali nustebinti ne vieną.

ARTIOM OSIPOV 29 m., 179cm., gynėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Žiūrovų akiai maloniu žaidimu pavergęs Jonavos miesto futbolo bendruomenės širdis gynėjas jau antrą sezoną iš eilės vėl rodys labai energingą žaidimo stilių.

MARTYNAS DAPKUS 24 m., 183 cm, gynėjas, Lietuva, FK „Jonava”

Vienas iš daugiausiai aukšto lygio patirties turintis gynėjas. NFA (Nacionalinė futbolo akademija) auklėtinis pasižymi geru žaidimo suvokimu, o tai leidžia patikimai žaisti gynyboje net pačiose sunkiausiose situacijose.

VARTININKAI:

TADAS SIMAITIS 29 m., 187 cm., vartininkas, Lietuva, FK Jonava „Jonava”

Charizmatiškas ekipos vartininkas, turintis labai daug aukšto lygio futbolo patirties ir yra atsaugojęs ekipą nuo pačių geriausių puolėjų išpuolių.

GUILHERME CIOLETTI 23 m., 185 cm., vartininkas, Italija/Brazilija, FK Arco „Atletico” (Portugalija)

Atletiškas brazilas, turintis Italijos pilietybę, užtikrintai saugos mūsų ekipos vartus.

NEMANJA BJELAN 24 m., 187 cm., vartininkas, Kroatija, FK Kauno „Stumbras”

Lietuvos futbolo bendruomenei puikiai pažįstamas kroatas, jau turi daug patirties A lygos čempionate ir pridės komandai užtikrintumo, kol į rikiuotę grįš po delno traumos sveikstantis Tadas Simaitis.

MATAS DAŠKUS 18 m., 180 cm., vartininkas, Lietuva, FK Kauno „Stumbras”

Jaunas ir perspektyvus vartininkas, kuris jau nustebino vartininkų trenerį Artūrą Ramošką savo brandžiu žaidimu draugiškų rungtynių metu.

Atsinaujinęs trenerių štabas

Tarpsezonio metu buvo nutarta atsisveikinti su praėjusio sezono metu ekipai vadovavusiu Mindaugu Čepu. Komandos vadovybė padėkojo treneriui už jo įdėtą darbą siekiant aukštų sportinių rezultatų ir palinkėjo sėkmės siekiant karjeros aukštumų ateityje.

Po praėjusio sezono buvo nuspręsta nemažinti apsukų ir kelti dar aukštesnius tikslus ateinantiems metams, todėl buvo pasirinktas strategas iš užsienio – sausio pradžioje pasirašyta sutartis su vyriausiuoju treneriu iš Portugalijos 43-jų Filipe Ribeiro. Strategas yra dirbęs vienos iš žinomiausių Portugalijos ekipų trenerių štabe – FK Gimarainso „Vitoria S.C.”. Kartu su F. Ribeiro į komandą atvyko ir jo asistentas Alvaro Pacheco.

Prie komandos trenerių Artūro Ramoškos, Eisvino Utyros ir skauto Tado Vilkevičiaus taip pat prisijungė ir vienas perspektyviausių Lietuvos trenerių Darius Gvildys. Sporto direktorius Renato Cecatto džiaugėsi, jog pavyko pasikviesti tokio lygio trenerius: „Naujuosius trenerius Filipe ir jo asistentą Alvaro pažįstu jau senai. Tikiu jų filosofija ir darbo etika. Kartu su likusia klubo vadovybe nusprendėme, jog jie yra tinkamas pasirinkimas norint siekti aukščiausių tikslų. O treneris Darius Gvildys, mano nuomone, yra vienas perspektyviausių Lietuvos futbolo trenerių. Džiaugiuosi, kad likęs komandos trenerių štabas juos priėmė noriai. Šiandien visi treneriai dirba kaip vienas kumštis.”

FK „Jonava” perėmė vaikų futbolo programą

Vienu ryškiausių tarpsezonio akcentų Jonavos futbolo klube tapo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) vaikų futbolo programos perėmimas. Jonavos futbolo klubas siekia aukščiausių rezultatų ir norėdami tai pasiekti, taiko geriausiųjų futbolo klubų vadybos modulius. Aukščiausio lygio klubų struktūros yra neatsiejamos nuo jaunųjų futbolininkų ruošimo programų, kas paskatino FK „Jonava” perimti JKKSC vaikų futbolo programą. Norima, jog būtų lengva stebėti tiek jaunųjų žaidėjų progresą, tiek trenerių tobulėjimą. Treneriai turės sudarytas visas sąlygas. Dėl šio susijungimo vaikams, žaidžiantiems futbolą Jonavoje, bus sudarytos geresnės sąlygos nei bet kada. Jų treneriai taipogi turės šansą semtis patirties iš FK „Jonava” trenerių štabo, o visą futbolo programos veiklą kuruos klubo paskirtas techninis direktorius. Pirmuosius susijungimo pliusus sporto mokyklos auklėtiniai bei jų tėvai ir globėjai jau galėjo pajusti – treniruotės tapo nemokamos, komandos buvo aprūpintos visa reikiama įranga treniruotėms kaip aprangų komplektais ir kamuoliais. Nuo šiol vaikai, norintys žaisti futbolą, nuo pat mažens galės jaustis FK „Jonava” ekipos nariais.

FK „Jonava“ komunikacijos vadybininkas Domantas Klimavičius

KOMENTARAI