Atsinaujinusi Didžioji salė pakvies ateinantį rugsėjįJau rudenį žiūrovai galės sugrįžti į atsinaujinusias Kultūros centro erdves. Kęstučio Putelio nuotr.

Atsinaujinusi Didžioji salė pakvies ateinantį rugsėjį

Pernai rajono Savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis dėl Jonavos kultūros centro (KC) Didžiosios salės projekto parengimo. Šiandien jau vyksta realūs šios patalpos renovacijos darbai. Pačiame Kultūros centre atnaujinamos ir kitos erdvės.

„Achema“ darbuotojams moka 29 proc. didesnį nei šalies vidurkis atlyginimą
Paskutiniame posėdyje Taryba dirbo spartuoliškai
Tarp kandidatų į rajono Tarybą – 7 teisti asmenys

Bus jaukiau ir patogiau 

Remonto darbams Kultūros centro Didžioji salė uždaryta nuo šių metų pradžios.  „Uždarymui buvo ruoštasi. Kadangi pagrindinėje salėje vyksta koncertai, kolektyvų repeticijos, tad prieš remonto darbus buvo sutvarkytos kitos patalpos, kur kolektyvai galėtų repetuoti – šokių ir vokalo studijos. Taip pat pertvarkyta ir Mažoji salė, ją turėjome paversti tokia vieta, kurioje galėtų vykti koncertai“, – teigė Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas bendriesiems ir ūkio reikalams Gintautas Masteika.

Didžiosios salės remontas suskirstytas į tris dalis: vidaus patalpų atnaujinimas, kėdžių pirkimas, techninės įrangos įsigijimas.

Jonavos kultūros centras, palyginti su kitais, yra vienas didžiausių šalyje pagal žiūrovų skaičių, turintis 650 vietų salę, kai dauguma analogiškų įstaigų talpina iki 500 lankytojų. Vis dėlto po renovacijos kėdžių bus mažiau negu buvo iki šiol, kadangi planuojama įrengti vietų neįgaliesiems. Iki šiol tam tikrų nepatogumų kėlė viduryje salės pastatytas stalas, už kurio darbuodavosi garso operatoriai. Po remonto bus įrengta stacionari garso ir šviesos operatorių darbo vieta. Dėl to  keliomis dešimtimis sumažės sėdimų vietų.

KC direktoriaus pavaduotojas pabrėžė, kad salės kėdės buvo itin prastos būklės, nepatogios. Tos, kurios dar tinkamos naudoti, perduotos KC filialams.

Šiuo metu daug renginių vyksta Mažojoje salėje.
Kęstučio Putelio nuotr.

Keisis ne tik kėdės

Jonavos kultūros centras Lietuvoje – vienas iš nedaugelio, kur žiūrovų salė ir scena nuo pastatymo iki šiol nėra atnaujintos. Tačiau jau rudenį žiūrovai galės sugrįžti į pagražėjusią salę, kurioje bus pakeistos grindys, lubų ir sienų danga, keltuvai, įrengtas atskiras įėjimas į garso ir šviesos operatoriaus patalpas.

Šiuo metu vyksta pirmasis remonto darbų etapas – salėje demontuojamos kėdės, ardoma sienų ir grindų danga.

Garso ir vaizdo aparatūra, kuria buvo naudojamasi Didžiojoje salėje, perkelta į Mažąją. Baigus remontą, ji bus sugrąžinta atgal. Pasak G. Masteikos, šiuo metu šviesos ir garso aparatūrai pakeisti nėra numatyta lėšų.

Planuojama, kad erdvi ir atnaujinta Didžioji salė duris atvers rugsėjo mėnesį. Salės rekonstrukcijos projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos ir rajono Savivaldybės lėšų.

Šiuolaikiška 40-ies vietų Konferencijų salė. Kęstučio Putelio nuotr.

Naujos patalpos

Kultūros centro antrajame aukšte praeitų metų pabaigoje duris atvėrė 40-ies vietų Konferencijų salė. Ten, kur kažkada veikė kavinė, per mėnesį įrengtos naujos paskirties patalpos.

„Kavinė ilgą laiką buvo nepaklausi, todėl uždaryta – liko tušti kambariai.  Laikinojo KC direktoriaus Edmundo Gedvilos iniciatyva tą erdvę nutarta sutvarkyti ir įrengti patalpas, kur galėtų vykti pasitarimai, susitikimai, konferencijos ir panašiai. Čia planuojama organizuoti Kultūros centro ir jo filialų darbuotojų susirinkimus. Ja galės naudotis ne tik mūsų srities darbuotojai, bet  nuomosime patalpas ir įvairioms organizacijoms“, – sakė G. Masteika.

Salė šiuolaikiška – įrengtas videoprojektorius, veikia du televizoriai. Iki šiol tokiems pasitarimams patalpų Centre nebuvo.

Kultūros centro pastate – ir daugiau pasikeitimų. Antrajame aukšte pakeista grindų danga – paklotas linoleumas, pirmajame aukšte – sutvarkyti trys artistų kambariai.

Kviečia Mažoji salė

Šiuo metu visi renginiai vyksta Kultūros centro Mažojoje salėje arba Meno galerijoje. Vasarą daugelis jų bus organizuojami Joninių slėnyje.

Antrajame aukšte esančioje Mažojoje salėje įrengtas projektorius, šviesos aparatūra, čia telpa apie 170  žmonių. G. Masteikos teigimu, tik akustika čia yra prastesnė nei Didžiojoje.  „Norint išgauti geresnę akustiką, reikėtų įsigyti specialias užuolaidas, kurios sugeria garsą. Ateityje tikimės, kad atsiras lėšų joms nupirkti, o kol kas tenkinamės tuo, kas yra“, – komentavo pašnekovas, pridurdamas, kad šioje patalpoje ketinama pakeisti kėdes.

Kultūros centro filialuose taip pat vyksta pokyčių. Šiuo metu jau suremontuoti Šveicarijos, Užusalių, Upninkų, Kulvos, Čičinų kultūros centrai, juose padaryti vidaus remonto darbai.

„Kai kuriose seniūnijose apskritai nėra Kultūros centro filialų pastatų. Kuigaliuose darbuotojai glaudžiasi darželio patalpose, renginiai vyksta Barupės pagrindinėje mokykloje. Šiluose irgi buvo panaši situacija, tačiau problema jau išspręsta. Dabar visi buriasi Bendruomenės namuose“, – teigė G. Masteika.

 

KOMENTARAI