Atnaujintos palatos padės pacientams greičiau sveiktiNešini gėlėmis pasveikinti atnaujinto skyriaus medikų atskubėjo gausus būrys kolegų ir svečių. Kęstučio Putelio nuotr.

Atnaujintos palatos padės pacientams greičiau sveikti

Jonavos ligoninėje praėjusį penktadienį atidarytas atnaujintas Terapijos III skyrius, kuriame gydomi pacientai, patyrę insultus, turintys kraujotakos sutrikimų ir sergantys kitomis neurologinėmis ligomis.

Įveikti stresą gali padėti ir sveikas gyvenimo būdas
Bukonių mokykloje – sveikuolių prezidentas
Ligonių kasos primena apie nemokamą silantavimą

Sveikino bendradarbiai

Ta proga nešini gėlėmis ir simbolinėmis dovanėlėmis pasveikinti šio skyriaus medikų atskubėjo būrys kolegų iš kitų skyrių, atvyko laikinai mero pareigas einantis Eugenijus Sabutis, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas, jo pavaduotoja Vijolė Šadauskienė ir kiti svečiai.

„Smagu, kad kiekvienais metais susirenkame į atnaujintus skyrius. Noriu prisiimti nedidelį įsipareigojimą – jeigu ligoninės administracija parengs tinkamą projektą, esant galimybėms, Vaikų ligų skyriaus remontas bus finansuojamas Savivaldybės lėšomis“, – garsių aplodismentų už šiuos žodžius sulaukė laikinasis rajono vadovas.

Ligoninės direktorė Aldona Balutienė dėkojo skyriaus kolektyvui už kantrybę ir supratingumą, nes, vykstant remontui, buvo išties nelengva dirbti visus metus tokiomis sąlygomis.

Remontas vyks ir toliau

Jonavos ligoninė nuo 2007 metų dalyvauja Valstybės investicijų programoje „VšĮ Jonavos ligoninės pastatų rekonstravimas ir sterilizacinės modernizavimas“. Iš šios programos lėšų apšiltintas pastatas, renovuoti šilumos punktai, nupirkta sterilizacinės įranga.

Pasak ligoninės vadovės A. Balutienės, nuspręsta atlikti remonto darbus ir skyriuose. Pernai buvo suremontuoti ketvirtajame aukšte įsikūrę antrojo Terapijos (kardiologijos) ir Ortopedijos traumatologijos skyriai, planuojama atnaujinti antrajame aukšte esantį Bendros chirurgijos-ANG ligų skyrių.

„1970 metais pastatytas ligoninės pastatas turėtų būti beveik nugriautas, o mes jį prikeliame gyvenimui ir stengiamės pritaikyti ligoniams gydyti. Iki 2019 metų baigsime projektą, suremontuosime visas patalpas, o Vaikų ligų skyriaus atnaujinimas, tikimės, bus atliktas Savivaldybės lėšomis“, – akcentavo ligoninės direktorė.

R. Aleknavičius viliasi, kad ateityje ligoninė įsigis ir kompiuterinį tomografą. Kęstučio Putelio nuotr.

Reikalinga įranga

Terapijos III skyrius yra skirtas aptarnauti neurologinio profilio ligonius. „Tai vieni sunkiausių ligonių su galvos smegenų kraujotakos patologija (insultai), sergantys periferinės nervų sistemos ligomis. Šiame skyriuje planuojama turėti apie 20 stacionarinių lovų, veiks dienos stacionaras, kuriame per dieną aptarnausime apie dvylika pacientų. Darbo daug, bet stengsimės padaryti viską, kas įmanoma“, – „Naujienoms“ sakė atnaujinto skyriaus vedėjas Raimundas Aleknavičius.

Gydytojas neurologas akcentavo, kad Jonavos ligoninė yra viena iš nedaugelio sveikatos įstaigų, teikiančių sudėtingą medicinos pagalbą, bet neturinčių kompiuterinio tomografo.

„Labai apgailestauju, kad Sveikatos apsaugos specialistų komisija, sprendžianti klausimą dėl tokios įrangos įsigijimo, pabrėžia, jog Jonavos ligoninė savo pacientus turėtų siųsti į Kauno klinikas. Tačiau vis dėlto, vertinant pasaulinę praktiką, stengiamasi tokius tyrimus priartinti prie paciento, o ne siųsti juos į stambesnius sveikatos centrus. Tuo labiau, kad šis tyrimas yra pirmaeilis, nuo jo atlikimo skubumo priklauso paciento likimas. Šiuo metu priimtas sprendimas, kad Jonavos ligoninei nereikia šio aparato, bet, viliuosi, artimoje ateityje atsiras galimybė jį įsigyti“, – tikisi R. Aleknavičius.

KOMENTARAI