Atidarytas jubiliejinis gimnazijos krepšinio lygos sezonasKrepšinio lygos prezidentai suraitė savo parašus ant simbolinio kamuolio. Autorės nuotr.

Atidarytas jubiliejinis gimnazijos krepšinio lygos sezonas

Senamiesčio gimnazijos krepšinio lygos (SGKL) istorija prasidėjo 1998 m. spalio mėnesį. Ketvirtos klasės mokiniai Liutauras Daugirdas ir Andrius Bartaška administracijai pareiškė, jog šie mokslo metai gimnazijos statusą gavusiai mokyklai nebus eiliniai, ir ėmėsi iniciatyvos kurti krepšinio lygą: rengė nuostatus, būrė komandas, ieškojo varžybų teisėjų. Liutauras tapo pirmuoju lygos prezidentu. Čempionatas, kuriame varžėsi šešios komandos, finišavo gegužės mėnesį. Finalinę kovą laimėjo dviejų ketvirtų klasių rinktinė „Čempionai“, pergalę jie išplėšė paskutinę rungtynių minutę rezultatu 47:44.

Startavo socialinis projektas „FK JONAVA – tavo mokykloje!”
Lyderiai dalinosi įspūdingas pergales
FK „Jonava” antrojo rato starte nepaliko vilčių FK „Palangai”

20-ojo Senamiesčio gimnazijos krepšinio lygos sezono atidarymo šventės dalyviai, svečiai ir organizatoriai. Autorės nuotr.

Prezidentų atsiminimai

Spalio 18 d. į 20-ojo sezono iškilmingą atidarymo šventę atvykę šeši iš devynių buvusiųjų SGKL prezidentų prisiminė ypatingas akimirkas. L. Daugirdas kalbėjo, jog tada, prieš 19 metų, jį paskatino veikti ne tik meilė krepšiniui, bet ir reali idėja, tikslas ką nors nuveikti mokinių labui. Jis labai džiaugėsi entuziastingu gimnazistų įsitraukimu, prisiminė linkėjęs jį pakeisiančiam prezidentui sukurti gerą įvaizdį ir padaryti lygą dar populiaresnę.

Benjaminui Krūmui, iš pradžių buvusiam „Aukuro“ apžvalgininku, o vėliau išrinktam antruoju prezidentu, sekėsi labai gerai: lyga tvirtėjo, buvo sukurta emblema, apie tradiciją žaisti klasių turnyre žinia sklido po kitas rajono mokyklas.

Egidijus Lialko, trečiasis lyderis, gyvena JAV, bet sužinojęs apie susitikimą atsiuntė laišką: „Žaviuosi gimnazijos vadovybės ir lygos prezidentų darbu organizuojant jau 20-ąjį sezoną. Linkiu geros nuotaikos, daug puikių emocijų varžybose ir įsimintinų rungtynių. Kovokite iki galo ir būsite čempionai“.

Ketvirtasis prezidentas Aldas Daubaras tvirtino, jog ir dabar laisvalaikiu dalyvauja Jonavos krepšinio lygose, o prezidentinė veikla stiprino jo atsakomybę, organizavimo įgūdžius. Tiesa, jam nepavyko su komanda laimėti čempionų taurės, bet 2003 m. jis žaidė legendinėje gimnazistų rinktinėje, iškovojusioje „Čempionų kardą“ ir čempionų žiedus Mažosios Eurolygos turnyre (varžėsi stipriausios Kauno regiono mokyklų komandos).

Prezidento Šarūno Sabatausko prezidentavimo laikais  2007–2009 m. turnyre rungtyniavo net 14 komandų, tad jam teko nelengva dalia derinti ilgo krepšinio turnyro tvarkaraštį, rūpintis sklandžia eiga. Net dabar Šarūnas prisimena kartėlį, kurį jautė apmaudžiai jo komandai pralaimėjus finale.

Titas Vaicekauskas, vertindamas savo indėlį, suvokia, kad būtent tada krepšinio lygoje jis žengė pirmuosius žingsnius ir teisėjo amplua. Ilgainiui būtent teisėjavimas tapo ne tik pomėgiu, bet ir svarbia jam veikla.

Povilas Kuliešius, 2011–2013 m. prezidentas, iki šiol laisvalaikiu dažnai žaidžia krepšinį, o gimnazistų turnyre dabar rungtyniauja jo brolis Jokūbas.

Donatas Matačiūnas, vadovavęs lygos komandoms prieš trejus metus, linkėjo kiekvieną sezoną gerinti rekordus.

Finalas – Sporto arenoje

Parašę ant krepšinio kamuolio prezidentiškus parašus, o į svečių knygą linkėjimus, prezidentai  pasveikino su švente sporto salėje varžybų jau laukusius žiūrovus, linkėjo tradiciją tęsti dar daug metų, o kartu džiaugėsi esantys mokyklos istorijos kūrėjai. Jiems buvo įteikti suvenyrai ir sportiniai marškinėliai su užrašu „Prezidentas“.

Šventės svečio Jonavos savivaldybės mero pavaduotojo Erlando Andrejevo sveikinimo žodžius „pastiprino“ prizas būsimajam 20-ojo sezono rezultatyviausiam žaidėjui ir krepšinio kamuolys.

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) metodinės veiklos organizatorius Benas Čekanavičius įteikė kitokį JKKSC emblema pažymėtą kamuolį ir perdavė direktorės Reginos Stupurienės pažadą: SGKL finalas vyks Jonavos sporto arenoje! Ovacijomis sutiko žiūrovai šį kvietimą, entuziastingai jie plojo ir komandų „Prezidentai“ bei „Gimnazijos bendruomenė“  žaidėjams. Pastarojoje bendruomenės garbę gynė keturių gimnazistų tėveliai: Vilius Stankevičius, Alvydas Strazdas, Vygintas Vaidogas ir Valdemaras Krajauskas, mokytojas Tadas Sebežiovas ir mokiniai Domas Belickas, Rokas Vilkaitis, Matas Balčiūnas, Jokūbas Kuliešius.

Rungtynės buvo labai azartiškos, intriga truko iki pat finalinio teisėjo Tomo Kepežinsko švilpuko. Pertraukoje vykusį tritaškių metimų konkursą laimėjo D. Belickas, taikliausiu baudų  metiku tapo rungtynių teisėjas T. Kepežinskas, JKKSC krepšinio treneris.

Emocijos ir padėkos

Dalydamiesi įspūdžiais „Gimnazijos bendruomenės“ komandos žaidėjai, renginio organizatoriai pabrėžė, kad buvę gimnazistai, ir vėliau studijuodami ar dirbdami, aktyviai sportuoja, žaidžia įmonių, organizacijų komandose. Jie negailėjo padėkos žodžių šventės rengėjams – mokytojams Ritai Lisauskienei, T. Sebežiovui, Vytai Orlovienei, pavaduotojai ugdymui Simonai Černiauskienei.

Gimnazijos administracija savo ruožtu nuoširdžiai džiaugėsi, jog renginio vertę pakylėjo būtent prezidentų sugrįžimas, aktyvus mokinių tėvų bendradarbiavimas ir nuotaikingi gimnazijos palaikymo šokio grupės ir „Aerogym“ mažųjų sportininkių šokiai.

Rita ČIUŽIENĖ, Senamiesčio gimnazijos direktorė

KOMENTARAI