Arenoje šėlo per pusantro šimto penkiamečių

Arenoje šėlo per pusantro šimto penkiamečių

„Tokie projektai – kelias į sveikesnę visuomenę“, - sakė Lietuvos mažųjų žaidynių festivalyje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Trečiajame iš keturių finalinių renginių šėlo daugiau nei pusantro šimto penkiamečių.

Meistras, ieškojęs kovose grožio
Sporto vilčių žaidynėse – įspūdingi Jonavos rezultatai
Pergalių „Aušrinė-KKSC“ komandai teks palaukti

Į Jonavoje vykusį festivalį susirinko 27 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš aštuonių Lietuvos miestų. 156 penkiamečiai dalyvavo specialiose draugyste ir kilniu elgesiu paremtose sportinėse estafetėse.

Trečiajame iš keturių festivalių mažuosius sportininkus sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, LR švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Jonavos rajono savivaldybės vicemeras Eugenijus Sabutis.

„Tokie projektai yra labai reikalingi ir kuo jų bus daugiau – tuo geriau. Deja, Lietuvoje, kaip ir kitose Europos valstybėse, vaikai nėra pakankamai fiziškai aktyvūs, daugėja nutukimo atvejų, o tai reiškia, kad paaugę jie susidurs su rimtomis sveikatos problemomis.

Todėl Lietuvos mažųjų žaidynes matau kaip priemonę, galinčią padėti vaikams užaugti sveikesniais ir pamilti fizinį aktyvumą“, – sakė ministras.

Tinkamiausias amžius mokytis

Pats A.Veryga aktyviu gyvenimo būdu susižavėjo dar vaikystėje, kai kartu su klasės draugais dalyvaudavo legendinėse varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, o laisvalaikiu nenulipdavo nuo dviračio.

„Ikimokyklinis amžius – tinkamiausias pradėti formuoti įpročius. Tuomet lengviausia vaikus ko nors išmokyti – ar tai būtų kalba, ar koks įgūdis. Išmokyti vaikus reguliariai mankštintis nėra lengva, todėl priemonės turi būti susijusios su azartu, geromis emocijomis, spalvomis, kad vaikai norėtų tai kartoti. Manau, kad šis projektas tam yra ideali terpė“, – sakė A. Veryga.

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias šalyje ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas sporto ir fizinio aktyvumo projektas, organizuojamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos. Jo metu vaikai susipažįsta su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokosi bendradarbiauti, ugdo pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną ir įprotį sportuoti.

Šį sezoną visuose trijuose žaidynių etapuose iš viso dalyvavo 270 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Tai – trečdalis visų, esančių Lietuvoje. Sveikatos apsaugos ministras patikino, kad ne tik projekto organizatoriai, bet ir valdžios institucijos turėtų siekti, kad projekte dalyvautų visos šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

LTOK inf., Vytauto Dranginio nuotr.

KOMENTARAI