Sportininkai už savo rezultatus pagerbti savivaldybėje. Kęstučio Putelio nuotr.

Apdovanojimų sulaukė geriausios komandos bei asmeninėje įskaitoje medalius iškovoję sportininkai

Pastaruoju metu savo rezultatais itin nudžiugino Jonavos sportininkai, kurių ne vienas lipo ant apdovanojimų pakylos. Ketvirtadienio vakarą tiek sportininkai, tiek sveikintojai rinkosi savivaldybėje, J. Ralio salėje, kur kartą per mėnesį posėdžiauja Tarybos nariai. Įvairių prizinių vietų laimėtojus ne tik sveikino Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė ir jos pavaduotojas Laurynas Gailius, bet ir laikinasis meras Eugenijus Sabutis. Būtent renginio pradžioje meras ir pasidžiaugė pasiektais rezultatais, už kuriuos visiems buvo atsilyginta dovanomis.

Salės futbolo pirmenybės: po finalų paskelbti ir geriausieji
„Jonava“ meta tinklus į ateitį
Iš uostamiesčio – trys aukso medaliai

„Ačiū už tai, ką darote. Viską, ką mes darome Jonavoje, darome ne sau. Politikai čia ne sau pasidaro – gražias erdves, aikštes, arenas. Mes darome dėl jūsų, – sveikindamas sportininkus kalbėjo meras. – Jeigu jūs vis dėlto norėsite likti Jonavoje, tai žinokite, kad čia yra visko, ko jums reikia. Jei galvosite, kad nereikia likti, ieškokite laimės kitur. Mes esame laisvi žmonės, niekas mums netrukdo to daryti. Bet žinokite, kad yra namai, kurie jūsų lauks ir čia būsime pasiruošę čia sutikti su kultūros, sporto erdvėmis“.

„Pirmiausia didžiausią pagarbą noriu išreikšti treneriams, kurie su jumis dirba. Pagarba jums visiems tiems, kurie kovojate bokso ringe, kovojate krepšinio ar tinklinio aikštelėse bei garsinate mūsų  miesto vardą, – sporto centro auklėtinių bei klubų sportininkų pasiekimais pasidžiaugė šios įstaigos direktorė R. Stupurienė, visiems pristačiusi prizininkų nuveiktus darbus.

 

Sidabrinis pasirodymas Lietuvoje

 

„Sveikinuosi ir noriu pasakyti žodį kaip Tarybos narys ir kaip, klubo „Aušrinė“ prezidentas. Tai trys mano reikšmingiausi žodžiai prasideda iš „p“ raidės – pasveikinti, padėkoti ir pasidžiaugti, – sportininkams ir treneriams sveikinimus siuntė Bronislovas Liutkus. – Nuoširdžiai dėkoju treneriams, kurie negaili savo laisvalaikio, negaili savo darbo, kad jūs keltumėte savo meistriškumą. Na ir žinomas, noriu padėkoti ir jums patiems, kad jūs irgi pasirinkote kitokį, sportuojančio žmogaus, laisvalaikį. Dėkingi už Jonavos vardo garsinimą, užimdami prizines vietas. Pasidžiaugti galima būtų ir tuo, kad jūs dauguma esate jonaviečiai ir pradėjote treniruotis šiame mieste“.

Jonavos „Achema-KKSC“ komanda jau ne vienerius metus pasiekia aukštų rezultatų tinklinio čempionatuose. Lijos Darandovienės treniruojamos tinklininkės šiemet užsibrėžė tikslus Baltijos lygoje patekti tarp aštuonių geriausių komandų, o Lietuvos čempionate varžytis finale. Kaip žinia, Baltijos lygos finalai vyko Lietuvoje. Nemažai rungtynių buvo sužaista ne tik KKSC sporto salėje, bet ir sporto arenoje. Užduotį Jonavos tinklininkės įvykdė ir šiek tiek viršijo, nes iškovojo šeštąją vietą. Šalies čempionate, po puikios pusfinalinės dvikovos su alytiškėmis, tinklininkės nukeliavo iki finalo. Visgi, šiemet joms buvo neįkandamos Kauno „Kaunas-ASU“ tinklininkės ir finale teko pripažinti Baltijos moterų tinklinio lygos nugalėtojų pranašumą bei tapo antrosios vietos taurės ir medalių laimėtojomis.

Šiemet komandos garbę ginė ir prie pergalių prisidėjo žaidžianti trenerės asistentė Raimonda Strelkauskaitė, naudingiausia finale tapusi Inga Lisauskienė, Rosita Nevulytė, Raminta Petrauskaitė, Agnė Daunytė, Gabija Kasperavičiūtė, Vaiva Valionytė, Urtė Neimantaitė, Valerija Sobol, Liepa Šiūšaitė, Oksana Ovčinikova, Eglė Gutauskaitė, Ugnė Ugonauskaitė, Agnė Vaičiulytė.

 

Pagarba boksininkams

 

Kaip renginio metu pasakė sporto centro direktorė R. Stupurienė, labai retai sportininkai ir treneriai gali kartu pabūti. Taip atsitiko ir šį kartą, nes pagerbime dėl išvyko į varžybas negalėjo dalyvauti Kūno kultūros ir sporto centro bokso skyriaus treneris Ramūnas Kulbis. Būtent jo auklėtiniai šalies čempionatuose pasiekė prizinių rezultatų.

Vasario pabaigoje džiugino Jonavos jaunieji boksininkai, kurie Palangoje vykusiame Lietuvos jaunimo čempionate iškovojo trys medalius. Visi trys Jonavą atstovavę sportininkai tapo bronzos medalių laimėtojais. Bokse pusfinalio kovas pralaimėję sportininkai iš karto laimi trečiosios vietos medalius. Taip atsitiko ir jonaviečiams.

Svorio kategorijoje iki 52 kg pusfinalyje prieš būsimą šios grupės nugalėtoją, klaipėdietį Neilą Šeputį suklupo Tomas Kungurcevas, tačiau iškovojo trečiąją vietą.

Trečios vietos laimėjimu galėjo pasidžiaugti ir svorio kategorijoje iki 56 kg dalyvavęs Dainoras Paukštis. Čia pasikartojo analoginė situacija ir Jonavos atstovas pusfinalyje turėjo pripažinti čempiono Karolio Karpičiaus iš Kauno pranašumą bei taip pat lipo ant trečiosios vietos laiptelio.

Už trečiosios vietos laimėjimą, savivaldybėje apdovanotas buvo ir Žygimantas Kalinauskas. Šis R. Kulbio auklėtinis svorio kategorijoje iki 69 kg savo varžybas baigęs pusfinalyje, pasimatavo bronzinį medalį.

Pamėgę trečiąsias vietas, tai Jonavos boksininkai pratęsė ir Lietuvos suaugusiųjų čempionate, kuris vyko Kėdainiuose. Alanas Plavko svorio kategorijoje iki 60 kg užtikrintai pradėjo varžybas, bet perkopti pusfinalio barjero nepavyko, nes ten jo laukė šios kategorijos nugalėtojas Gilvinas Lukošiūnas iš Kauno. Jonavietis pasidabino trečiosios vietos medalį.

Po keturių bronzos medalių, pagaliau vienas sportininkas palypėjo viena pakopa aukštyn. Šiame suaugusiųjų čempionate puikiai pasirodė Tomas Klevinskas. Svorio kategorijoje iki 64 kg šis boksininkas nukeliavo net iki finalo, bet čia neprilygo laikinosios sostinės atstovui Deividui Kliučiakui, bet tai nesutrukdė iškovoti sidabro medalį.

 

Kopimas penkerius metus

 

Net penkerių metų prireikė, kad Edvino Zinio treniruojami jaunieji krepšininkai pasiektų aukščiausių apdovanojimų. 2000 metų gimimo Kūno kultūros ir sporto centro komanda „KKSC-„Ramidonas“ dalyvavo moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ jaunių U-17 čempionato B divizione. Jonavos komanda jau penktus metus iš eilės žais B diviziono finalo ketverte. Zinio auklėtiniai buvo iškovoję visas vietas, išskyrus pirmąją.

Dar prieš finalines kovas savo ambicijų neslėpė šios komandos treneris Edvinas Zinys, nes tikėjosi, kad pagaliau penktas kartas nemeluos ir pasieks auksą. Finalinio ketverto kovos vyko Šiauliuose. Būtent finale Jonavos komanda susitiko su šeimininkais, KA „Saulė“ jaunaisiais krepšininkais. Tačiau užtikrintai sužaidę susitikimo pabaigą, E. Zinio auklėtiniai laimėjo rungtynes rezultatu 66:61 bei tapo šio B diviziono nugalėtojais.

Pagal varžybų nuostatus, B diviziono pirmosios vietos laimėtojai jonaviečiai pateko į V etapą ir dabar dalyvaus peržaidime su A diviziono 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose ir kitame sezone dalyvauja A diviziono varžybose. Jonavos KKSC-„Ramidonas“ krepšininkų peržaidime laukia Sabonio KC I-„Liūtukas“ atstovai.

„Kiek žadžiam toje lygoje, visada patekdavome tarp keturių stipriausių, – komandos pasiekimais pasidžiaugė E. Zinys. – Pirmus du metus pralaimėta finaluose, vėliau užimta ketvirtoji vieta, o pernai likome treti. Šita komanda nusipelnė šiemet tapti stipriausiais – savo darbu, savo kantrybe ir dėl to esu visiems labai dėkingas bei labai džiaugiuosi. Kartais gal tai neparodau, bet vidumi trykštu tuo“.

Komandą į pergalę vedė Matas Baniulis, Aroldas Bičiužas, Šarūnas Dambrauskas, Rokas Kubilius, Rokas Leonavičius, Tadas Maksimavičius, Edvardas Matulevič, Titas Spūdys, Eligijus Znatavičius, komandos kapitonas Matas Zvicevičius bei Nojus Pankratjevas, kviečiamas ir atstovaujantis šalies jaunių krepšinio rinktinę. Šis krepšininkas su rinktine rugpjūčio mėnesį vyks į Juodkalniją, kur kausis dėl Europos čempionato medalių.

 

[foogallery id=“2040″]

KOMENTARAI