Aktyvios šeimos rinkosi į Justino Vareikio progimnaziją

Trečiadienį Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje netrūko šurmulio ir geros nuotaikos. Vakarop į ugdymo įstaigą rinkosi gausus būrys jonaviečių šeimų – sugužėjo net 37. Jonavos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva čia buvo varžomasi dėl aktyviausios šeimos vardo.

Dokumentinio filmo kadruose – ir jonavietis A. Gaiževskis
Šiandieninis žmogus turi ieškoti gyvenimo prasmės
Vietoje muzikinės karjeros – darbas kariniame laive

Emocijų netrūko

Smagus renginys prasidėjo mokyklos aktų salėje susirinkusių šeimų bendru šokiu, kurį pravedė Julija Antanavičiūtė. Vėliau tėvams su savo atžalomis teko įveikti dešimt užduočių: sporto rungtis – mėtyti kamuoliukus į maišą ir žaisti golfą, atpažinimo užduotis – ragauti arbatas ir atspėti grūdinę produkciją, kelionių – atpažinti lankytinas vietas. Šypsenų netrūko minant mįsles apie vaisius ir daržoves, prisimenant žmogaus anatomiją, atpažinant žmogaus emocijas. Taip pat reikėjo įveikti pirmosios pagalbos užduotį, atlikti testą apie sveiką gyvenseną.

Susumavus visus rezultatus, trys šeimos surinko vienodą taškų skaičių – 27 iš 30 galimų. Tai Plukai, Gezevičiai, Kuzmickai. Vis tik papildomą visoms trims skirtą rungtį geriausiai įveikė Gezevičių šeima. Nugalėtojai apdovanoti mokyklos taure. Visi dalyviai apdovanoti Jonavos raj. visuomenės sveikatos biuro dovanomis.

Mintys apie renginį

Varžytuvėse dalyvavusiai Zigmantų šeimai didžiausias iššūkis buvo mįslės ir golfas. „Toks renginys apjungia ne tik šeimą, bet kartu tai galimybė susipažinti su pačia mokykla. Pamatėme daug klasių, kuriose vaikai mokosi ar mokysis. Užduotys tarsi sugrąžino mus pačius į mokyklą. Daug prisijuokėme. Smagu buvo susitikti su pažįstamomis šeimomis ir kartu pasivaržyti. Save pasitikrinome ir supratome, kad mįslės yra opi mūsų šeimos problema“, – šypsenos veide neslėpė dvi atžalas su vyru Mariumi auginanti Sigita Zigmantienė.

Milita Čelkonienė su dviem dukromis džiaugėsi smagiai praleidusi laiką. „Puikus renginys tiek tėvams, tiek vaikams. Grįžome linksmos ir laimingos, pabuvusios ir išbandžiusios save ir savo žinias, kartu besitariant. Labai sunkių užduočių lyg ir nebuvo, bet galvą pasukti tikrai teko. Labiausiai turbūt ties mįslėmis ir biologija. Įdomu buvo savo pojūčiais pasikliaujant, atskirti penkių rūšių arbatas. Vieną paragavus, dukra sako: „Čia kaip darželyje duodavo“. Juokėmės, kad iškart aišku, kad kmynų. Tas kabinetų ieškojimas po koridorius, po aukštus… Smagu, kas bėga, kas eina, kas vaikus siunčia surasti. Emocijos pačios geriausios. Labai sveikintina tokia iniciatyva. Nemačiau nei vieno nelaimingo veido po renginio. Nors prisipažinsiu, nejauku buvo pradžioje, kad gal ko nežinosime, nemokėsime. Tikrai būtinas renginys ir kitais metais“, – pabrėžė Čelkonų šeimos atstovė.

Roličių šeimos teigimu, labai kūrybingai parinktos užduotys. „Būtų smagu, kad kiekvienos įstaigos bendruomenė tokius renginius organizuotų šeimoms, labai suvienija daug skirtingų žmonių, vieni kitiems padeda, aišku, būna, kad ir po kojomis pasimaišo, bet nuo to tik dar didesnis azartas. Sunkiausia sekėsi vietovardį susieti su objektu, labai patiko atpažinimo užduotys. Daug kam buvo sudėtinga skubios pagalbos stotelėje. Mes gavome situaciją, kai vaikas išsimuša dantį. Jau turime tokios patirties, tai žinojome, kaip reikia elgtis“, – pasakojo Jurga Roličienė.

Kasmet, vasarį

Renginį organizavo Jonavos visuomenės sveikatos biuro specialistė Viktorija Gaižauskienė, Justino Vareikio progimnazijos kūno kultūros mokytoja Rigvita Kunevičienė. Iniciatyvą padėjo įgyvendinti progimnazijos pavaduotoja Jurgita Skamaročienė, biologijos mokytoja Ilona Nomeikė, psichologė Inga Jurevičiūtė ir ugdymo įstaigos mokiniai.

V. Gaižauskienės teigimu, vasaris – sveikatingumo mėnuo, skirtas propaguoti sveiko gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias bei kviesti mokyklos bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį. „Tai buvo pirmą kartą organizuojamas renginys. Planuojame kasmet rengti tokias varžytuves. Norėjome atkreipti dėmesį, kad gera sveikata priklauso ne tik nuo sporto, bet aktyvaus laisvalaikio, subalansuoto maisto, domėjimosi sveikos gyvensenos ypatumais ir pan.“, – teigė VSB specialistė.

Autorės nuotr.

KOMENTARAI