„Achemos“ komandoje – gausesnis būrys diplomuotų specialistųBendrovės gen. direktorius R. Miliauskas (viduryje), sveikindamas absolventus, pasidžiaugė, kad įmonės bendruomenė jaunėja. Kęstučio Putelio nuotr.

„Achemos“ komandoje – gausesnis būrys diplomuotų specialistų

Akcinėje bendrovėje „Achema“ puoselėjama graži ir prasminga tradicija – naujųjų mokslo metų išvakarėse rengiama Žinių diena, kurios metu pasveikinami tais metais diplomus įsigiję įmonės darbuotojai. Šiemet jų sąraše – dešimt universitetus ir aukštąsias neuniversitetines mokyklas baigusių absolventų.

STT: kas penktas savivaldybėje – giminaitis
Jonavos rajone dingęs vyras rastas negyvas
R. Miliauskui – Profesijos riterio vardas

Vadovo sveikinimai

Įmonės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, sveikindamas žvaliai nusiteikusius diplomuotus darbuotojus, pagyrė jaunus žmones, keliančius bendrovės gerovę ne tik darbu, bet ir siekiančius žinių. Šiais metais net devyni iš dešimties absolventų baigė Kauno technologijos universitetą.

„Ši aukštoji mokykla glaudžiausiai susijusi su „Achema“, todėl labai džiugu, kad visos šiame universitete įgytos specialybės yra susietos tiek su darboviete, tiek ir su kiekvieno absolvento profesine kryptimi, – sakė R. Miliauskas. – Įmonė po truputį keičiasi, jaunėja, todėl skatiname darbuotojus nuolat atnaujinti žinias, tobulėti.“

Bendrovė išlieka vienu geidžiamiausių darbdavių regione, o darbuotojų kaitos procentas siekia 6,6 proc.

„Achemos“ generalinis direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad didžioji dalis studijas baigusių darbuotojų yra įmonės naujokai, turintys nuo 4 mėn. iki 2 metų darbo stažą, tik keli darbuotojai dirba ilgiau – 9 ir 11 metų. Daugelis pasveikintų absolventų į įmonės kolektyvą įsiliejo dar studijuodami, tikslingai rinkdamiesi praktiką ir būsimąjį darbą gamykloje.

„Linkiu, kad šis žinių ir mokslo kelias būtų didelė pradžia į ateitį, o studijų metais įgytas teorines žinias sėkmingai pritaikytumėte mūsų bendrovėje, gerindami ir keldami jos rezultatus“, – linkėjo bendrovės „Achema“ vadovas R. Miliauskas.

Padaryta pažanga

2014 metais diplomus įsigijo penki bendrovės darbuotojai, 2015-aisiais – šeši, pernai – devyni. Įmonės personalo ir bendrųjų reikalų direktoriaus Gitenio Subačiaus vertinimu, šiemet pastebėta pažanga – į bendruomenę įsiliejo dešimt absolventų. „Džiugina faktas, kad visos specialybės, kurias įsigijo šie jauni žmonės, yra būtinos įmonei. Tai labai svarbu tiek pačiam darbuotojui, tiek ir visai įmonei“, – akcentavo G. Subačius.

Šiemet vienas absolventas įsigijo elektros energijos specialybę, keturi studijavo chemijos inžineriją, du – aplinkos inžineriją, vienas – pramonės inžineriją ir ekonomiką, du – mechanikos inžineriją.

Šiais metais „Achemą“ papildė penki magistrai, keturi bakalaurai ir vienas profesinis bakalauras. Visi paskatinti gėlių žiedais ir atminimo dovanomis.

AB „Achema“ – viena iš nedaugelio įmonių Lietuvoje, pagerbianti metų absolventus. Šiemetė Žinių diena surengta jau vienuoliktą kartą.

Iš 1400 bendrovės darbuotojų net 39 proc. turi aukštąjį ir neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą, 16 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą.

Atminimo dovanos

Visi kalbinami absolventai neslėpė džiaugsmo, įsigiję vienokį ar kitokį išsilavinimą. Jie įsitikinę, kad studijos aukštojoje mokykloje suteikia ne tik žinių, bet ir tobulina žmogų kaip asmenybę, sudaro galimybę daugelį reiškinių analizuoti ir tik tada priimti sprendimą.

Pasak įmonės Laboratorinės kontrolės centro (LKC) vadovo Mariaus Brazlausko, džiugu, kad įmonę papildo vis daugiau darbuotojų, įgijusių aukštąjį išsilavinimą.

„Džiaugiuosi, kad į mūsų centro kolektyvą įsiliejo trys jaunos magistro laipsnį turinčios specialistės. Tiesą sakant, žinių bagažas turi didelę reikšmę, stiprina pasitikėjimą. Su išsilavinusiais žmonėmis kur kas lengviau dirbti, jie tampa atsakingesni, pareigingesni. Šios jaunos specialistės puikiai supranta suformuluotą užduotį, ją atlieka pačios, yra savarankiškos, nereikia stovėti už nugaros“, – sveikindamas absolventes kalbėjo M. Brazlauskas.

Kiekvienam absolventui ranką paspaudė R. Miliauskas, G. Subačius, gėlių žiedus teikė vyresnioji personalo vadybininkė Inga Jakučinskienė, sveikino cechų viršininkai, kolegos.

KOMENTARAI