„Achemos“ darbuotojų vaikams atvėrė gamyklos vartusVaikai stebėjo, kaip iš gaisrinio automobilio trykšta galinga vandens srovė. K. Putelio nuotr.

„Achemos“ darbuotojų vaikams atvėrė gamyklos vartus

Praėjusį penktadienį akcinėje bendrovėje „Achema“ buvo suorganizuota šventė įmonės darbuotojų vaikams nuo 7 iki 15 metų. Jos tikslas – supažindinti atžalas su gamykla, kurioje dirba jų tėveliai, močiutės ar seneliai.

STT: kas penktas savivaldybėje – giminaitis
Lietuvoje kyla dar viena politinė partija
Vasario 16-osios renginiai Jonavoje

Ekskursija po teritoriją

Kaip teigė bendrovės personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius, šventės idėją pasiūlė anksčiau įmonėje dirbusi komunikacijos darbuotoja. „Sumanymas prigijo, tapo tradicija, renginys su vaikais yra įrašytas ir Kolektyvinėje sutartyje, – sakė jis. – Esame tarsi įsipareigoję bendruomenės nariams kas dveji metai jų vaikus pakviesti į gamyklą. Tikimės, kad šventės teigiamai nuteikia ne tik atžalas, bet ir jų tėvus.“

Pirmiausia jauniesiems svečiams buvo suorganizuota ekskursija po įmonės teritoriją, o vėliau pristatytos Priešgaisrinės gelbėjimo ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybos.

Darbų saugos skyriaus  viršininkas Mindaugas Jančauskas papasakojo apie dujokaukių ir specialios aprangos paskirtį, smalsuoliams padėjo šias apsaugos priemones išmėginti. Bene labiausiai ekskursantams patiko gaisrinio automobilio pajėgumų demonstravimas.

M. Jančauskas padėjo smalsuoliams teisingai užsidėti dujokaukę.
K. Putelio nuotr.

Tapo „mokslininkais“

Konferencijų salėje vaikus pasitiko Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto studentai, parodę įvairių mokslinių eksperimentų. „Achemą“ ir KTU sieja glaudus bendradarbiavimas.

„Daugelis įmonėje dirbančių inžinierių yra chemikai-technologai, šio fakulteto absolventai. Visai tikėtina, kad po keliolikos metų šiandieniai ekskursantai studijuos KTU, galbūt įsilies į mūsų bendruomenę. Vaikams iš tikrųjų labai naudinga pamatyti aplinką, kurioje dirba jų artimieji“, – samprotavo direktorius G. Subačius.

Į studentų parodomuosius eksperimentus labai noriai įsijungė ir ekskursijos dalyviai. Jie turėjo galimybę užšaldyti krekerius ir dar garuojančiais nuo šalčio pavaišinti draugus, gležną gvazdiką paversti amžino žydėjimo gėle ir t. t.

Papietavę ekskursijos dalyviai piešiniuose perteikė tai, ką matė, o vyresniųjų grupė ant didelės drobės (150 x 260 cm) nupiešė „Achemos“ gamyklą.

Vaikai patenkinti

Šventę vedusi bendrovės viešųjų ryšių atstovė Janina Sabaitė-Melnikovienė, kalbindama mažuosius įmonės svečius, teiravosi, kur dirba jų tėveliai. Daugelis, matyt, nežinojo  jų pareigų, todėl atsakinėjo vienu žodžiu „vadovauja“. Viena ekskursijos dalyvė pasigyrė, kad jos „mamytė skaičiuoja daug daug pinigų, o tėvelis yra  direktorius“.

Vaikai buvo patenkinti renginiu. „Anksčiau niekada nesu buvusi tėvelių darbovietėje. Man buvo įdomiausia pasidairyti po įmonės teritoriją. Kas būsiu ateityje, nežinau, gal ir aš pasirinksiu chemijos mokslus“, – dalijosi įspūdžiais Emilija.

O Markas, važiuodamas per  gamyklos teritoriją, matė labai daug vamzdžių. „Bet manęs jie nebaugina. Gerai, kad „Achemoje“ dirba tėtis. Labai patiko galinga gaisrinė, pasimatavau šalmą. Įspūdžiai puikūs. Užaugęs būsiu chemikas“, – bėrė žodžius trečios klasės moksleivis Markas.

Bendrųjų reikalų vadybininkės Aušros Matiukienės nuomone, tokie renginiai padeda vaikams suprasti, kokia yra tėvų ar senelių darbovietė: „Svarbiausia – sudaroma galimybė mažiesiems pamatyti įmonės teritoriją. Juk nei tėtis, nei mama negali jų įsivesti į uždarą zoną ir papasakoti apie gamyklą. Piešinius, kuriuos nupieš vaikai, iškabinsime stende – tegul pamato artimieji“, – sakė A. Matiukienė.

KOMENTARAI