Atsinaujinusi Jonavos „Achema-KKSC“ komanda. K. Putelio nuotr.

„Achemą-KKSC“ sudrebino pokyčiai

Jau 23-ąjį kartą Jonava sukvietė tinklinio komandas į tradicinį tinklinio turnyrą nusipelniusiam treneriui Alfredui Ogonauskui atminti. Pastaruoju metu varžybos vyksta dukart per metus. Iš pradžių tarptautiniame turnyre tarpusavyje rungtyniauja profesionalios moterų komandos. Tuo tarpu tinklinio mėgėjai, buvę profesionalai vyrai ir moterys renkasi į antrąjį turnyrą.

Antrajame ture Jonavos senjorams namų sienos padėjo
Jonavos jaunieji futbolininkai užsitikrino vietą elitinėje lygoje
Dėl aukštesnės vietos „Vikingai“ krito Gargžduose

Dvi savaitgalio dienas vyko moterų tinklinio turnyras, kuriame varžėsi keturios komandos iš dviejų šalių. Be šeimininkių – Jonavos „Achema-KKSC“ ekipos, rungtyniavo ir Lietuvos sporto universiteto studentės. Prie šių ekipų prisijungė viešnios iš Latvijos: Daugpilio „VK miLATss“ bei Murjanio „Zeltaleja MSG“ tinklinio klubas.

Šeštadienį komandos rungtyniavo Kūno kultūros ir sporto centro salėje, o sekmadienį – Jonavos sporto arenoje.

Šiemet gerokai pasikeitė „Achemos-KKSC“ komanda. Trenerės pareigų atsisakius Lijai Darandovienei, jos vietą užėmė dar pernai ekipoje rungtyniavusi Raimonda Strelkauskaitė. „Labai daug emocijų viduje. Kiekviename žingsnyje reikia viską išsianalizuoti. Kai išeini iš komandos kaip žaidėja ir atsistoji į kitą poziciją – du skirtingi dalykai. Reikia adaptuotis, o tam reikės ir laiko“, – sakė naujoji trenerė.

Nemažai pokyčių įvyko ir komandos sudėtyje. Po praėjusio sezono komandą paliko Agnė Daunytė, Eglė Gutauskaitė, Liepa Šiušaitė, Urtė Neimantaitė, Ugnė Ugonauskaitė.

Į šių žaidėjų vietą atvyko keletas tinklininkių iš Ukrainos. „Achemos-KKSC“ spalvas gins Oksana Rusnachenko, kuri pernai atstovavo TK „Kauno-ASU“ ekipai. Be jos, Jonavos klube žais nuo praėjusio sezono likusi Valerija Sobol ir kiek anksčiau Jonavos komandai atstovavusi Irina Andrejeva. Komandą papildys 18-metė Eglė Stakeliūnaitė iš Klaipėdos. Metus praleidusi, į ekipą sugrįžo Kamilė Mackelė. Į gretas prisijungė jaunosios trenerės Rositos Nevulytės auklėtinės: Evelina Vaitkutė ir Dastina Železniakaitė, taip pat Reda Michnevičiūtė. Iš Alytaus atvyko Viktorija Ruškytė. Ekipos garbę gins ir likusios žaidėjos: Inga Lisauskienė, Gabija Kasparavičiūtė, Vaiva Valionytė, Oksana Ovčinikova, Raminta Petrauskaitė.

Pirmąją turnyro dieną jonavietės įveikė visas tris komandas vienodais rezultatais 2:0 (buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų).Tuo tarpu Kauno LSU pralaimėjo visas trejas rungtynes. Antrosios vietos likimas sprendėsi mače tarp abiejų latvių komandų. Murjanio tinklininkės laimėjo susitikimą 2:1 ir kartu su šeimininkėmis pateko į finalą.

Kovoje dėl trečiosios vietos LSU neatsilaikė prieš Daugpilio komandą (0:3), kuri ir laimėjo trečiosios vietos taurę.

Finale „Achema-KKSC“ susitiko su Murjanio tinklininkėmis, kurias buvo lengvai įveikusios. Šįkart viskas apsivertė aukštyn kojomis – ir jonavietėms teko aikštelę palikti nuleistomis galvomis. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 1:3. Viešnios iš Latvijos tapo turnyro nugalėtojomis.

Trenerė R. Strelkauskaitė pagrindine priežastimi įvardijo ne tik nusiteikimo, bendros nuotaikos, bet ir sėkmės stoką.

Pasibaigus finalinėms kovoms, vyko apdovanojimo ceremonija, kurios metu prizus teikė Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei tinklinio sporto klubo „Aušrinė“ prezidentas Bronislovas Liutkus. Geriausiomis finalinių kovų žaidėjomis pripažintos: Karolina Petkutė (LSU), Kristina Teivanė („miLATss“), Alisa Petersonė („Zeltaleja MSG“) ir Valerija Sobol (Jonavos ekipa).

KOMENTARAI