„Achema“ darbuotojams moka 29 proc. didesnį nei šalies vidurkis atlyginimą

„Achema“ darbuotojams moka 29 proc. didesnį nei šalies vidurkis atlyginimą

AB „Achema“ darbuotojams atlyginimai mokami pagal bendrovėje galiojančias tvarkas, suderintas su profesine sąjunga. Taip pat skiriama dalis premijų, kurių įmonė galėtų nemokėti dėl prastų finansinių rezultatų. Ketvirtadienį Ramūnas Miliauskas, „Achemos“ generalinis direktorius, susitiko su darbuotojais ir pristatė jiems esamą gamyklos finansinę padėtį.

Paminėta Šv. Huberto diena
Rugsėjis pasitiks atsinaujinusiomis įstaigomis
Jonavoje vėl tęsiama beglobių kačių kastracijos programa

„Dėl prastos situacijos pasaulinėje trąšų rinkoje nuo birželio pradžios iki spalio 1 d. įmonė dirbo puse pajėgumų. Tuo laikotarpiu dalis darbuotojų dėl prastovos nedirbo ir gavo mažesnius atlyginimus, o kiti liko dirbti, todėl jiems buvo mokamas pareigybinis atlyginimas ir premijos. Visos procedūros buvo suderintos su įmonės profesine sąjunga. Taip pat šiuo metu su ja deramės dėl naujos Kolektyvinės sutarties“, – sakė R. Miliauskas.

Vadovo teigimu, atlyginimai darbuotojams mokami pagal su profesine sąjunga suderintas tvarkas. „Premijų dydis priklauso nuo finansinių rezultatų, kurie jau pusę metų yra neigiami. Esant tokiai situacijai, pagal bendrovėje galiojančias tvarkas, mėnesio premijos neturėtų būti mokamos visai, tačiau vadovybės sprendimu pusė jų mokama toliau“, – teigė R. Miliauskas.

2018 m. spalį vidutinis atlyginimas bendrovėje siekė 1199 eurus, o vien tik darbininkų – 1 047 eurus. Šalies vidurkis yra 927 eurai. Statistikos departamento duomenimis, 2018 m. II ketv. vidutinis darbo užmokestis Jonavos rajone siekė 885 eurus.

Nuostolingai dirbanti „Achema“ spalio 1 d. gamybą atnaujino, tačiau kol kas finansinė situacija nepagerėjo ir įmonė toliau patiria nuostolius. Tačiau ir šiuo atveju valdyba su vadovybe, nepaisydama neigiamų rezultatų, priėmė vieningą sprendimą IV ketv. darbuotojams, tiesiogiai aptarnaujantiems gamybą, mokėti visas mėnesio premijas.

Pasak R. Miliausko, neatmetama galimybė 2019 m. vėl stabdyti pusę pajėgumų, nes įmonė, prognozuojama, nebeišgalės susimokėti 2019 m. beveik 30 proc. (6 mln. eurų) didėsiančio SGD terminalo, ATL ir kitų mokesčių. Taršos leidimai (ATL) „Achemai“ per šiuos metus pabrango 45 proc. ir siekia 7 mln. eurų. 2019 m. ATL bendrovei, prognozuojama, pabrangs beveik 3 kartus ir planuojamas mokestis viršys 18 mln. eurų.

R. Miliauskas sako, kad, nepaisant visų valstybės pažadų, SGD terminalo išlaikymo mokestis įmonei nesumažėjo, o dar ir išaugo. „Vakar sužinojome, kad SGD terminalo mokestį 2019 metais „Achemai“ planuojama padidinti beveik 6 mln. eurų (30 proc.). Todėl būsime priversti mokėti jau ne 20 mln. eurų, o 26 mln. eurų. Susidaro paradoksali situacija, kad SGD terminalo mokestis bus didesnis už metinį įmonės darbo užmokesčio fondą, kuris siekia 20 mln. eurų“, – teigė R. Miliauskas.

Įmonės generalinis direktorius teigia, kad šiuo metu finansinės galimybės neleidžia didinti darbuotojų atlyginimų. Jis primena, kad bendrovė, siekdama mažinti nuostolius, nuo šių metų pradžios taupė visose srityse, išskyrus darbuotojų atlyginimus. Ieškoma būdų, kaip, siekiant išlaikyti savo konkurencingumą, užtikrinti darbuotojams sąžiningą darbo apmokėjimo sistemą.

Per 2017 metus AB „Achema“ į valstybės biudžetą iš viso sumokėjo 43,7 mln. eurų mokesčių. Gamykla išlieka didžiausia darbdave Jonavos rajone. 2017 m. vidutinis darbuotojų skaičius siekė 1332. Su bendrove per prekes ir teikiamas paslaugas susiję apie 2000 kitų Lietuvos įmonių.

UAB koncerno „Achemos grupė“ inf.

KOMENTARAI