Abu muzikantai – nė dienos be armonikosA. Kurkuzinskas ir B. Kaminskas nė dienos nepraleidžia be armonikos. Autorės nuotr.

Abu muzikantai – nė dienos be armonikos

Alvydas Kurkuzinskas ir Bronius Kaminskas – jonaviečiai, nebeįsivaizduojantys savo gyvenimo be armonikos skambesio. Grodami kartu Molėtuose vykusiame respublikiniame konkurse „Armonikierių du@i“, jie nušluostė nosis ne vienam konkurentui. Dabar vyrai ketina imtis armonikininkų konkurso organizavimo ir mūsų mieste.

Autentiška sodyba Molėtų raj. atveria duris: siūlys praustis kamine
Graikijos salos, lyg vėrinio perlai, atskleidžia šalies veidą
M. Sinkevičius: džiaugiuosi, kad man „apšilimas“ nereikalingas

Kartu apie aštuonerius metus muzikuojantys A. Kurkuzinskas ir B. Kaminskas –  daugybės konkursų dalyviai ir laureatai, grojantys po vieną, duetu ar muzikiniuose ansambliuose. Tačiau pasakodami apie savo pasiekimus, jonaviečiai negali atsidžiaugti praėjusių metų pabaigoje pelnę antrąją vietą respublikinėse varžytuvėse „Armonikierių du@i“.

„Konkurse iš viso pasirodė 27 muzikantų poros. Mums iki pirmosios vietos pritrūko tik dviejų balų, bet varžybos yra varžybos, o vietas skirstė kompetentinga komisija“, – pasakojo A. Kurkuzinskas.

„Molėtuose pasirodė daug gerų ir pagarbos vertų muzikantų. Dėl to tikrai nesitikėjome būti antri“, – kolegą papildė B. Kaminskas.

Paklausus, kiek laiko ruošėsi šiam konkursui, vyrai tikino neskaičiavę valandų. Ir vis dėlto jie  pripažįsta, kad be armonikos nepraleidžia nė dienos.

„Pagrindinės repeticijos vykdavo mano namuose. Negaliu tiksliai pasakyti, kiek jų buvo. Susėsdavome kambaryje ir repetuodavome. Tada kaimynai šaukdavo, kad grotume garsiau. Pamenu, dar ir anksčiau, kai grodavau vienas, o pro atidarytą langą muziką girdėdavo kitų namų gyventojai, ne kartą esu paprašytas užgroti garsiau. (Šypsosi) Žinoma, stengiamės netrukdyti kaimynams – nerepetuojame anksti ryte, vakarais ar naktimis“, – kalbėjo B. Kaminskas.

„Noriu pridėti, kad esu grojęs su daugybe muzikantų, bet į koncertus mane atvedė ne kas kitas, o būtent  Bronius. Galiu pasakyti, kad Jonavos rajone nėra geresnio muzikanto už jį. Bronius labai daug ko mane išmokė“, – komplimentus savo draugui žėrė A. Kurkuzinskas.

B. Kaminskas su armonika draugauja nuo vaikystės.

„Pamenu, kai man prireikė naujos armonikos, tėvukas pasakė, jog turėsiu pats užsidirbti pinigų. Užsidirbau. Pokario metu muzikantų tikrai trūko, tad būdamas dvylikos metų aš jau grojau vakaronėse. Beje, su puikiais muzikantais, todėl galėjau mokytis iš jų. Jau tuomet taip pat teko dalyvauti ne viename Jonavos rajone vykusiame konkurse. Vėliau buvau pašauktas į armiją, taigi ir armoniką kuriam laikui teko atidėti“, – prisiminimais dalijosi B. Kaminskas.

Ar armonikininkui reikia talento?

„Armonika – ne akordeonas. Čia turi būti miklūs pirštai. Praverčia ir geras balsas, kuriuo gali pritarti instrumentui, ir puiki klausa. Ko gero, be talento čia neapsieisi“, – svarstė B. Kaminskas.

Kalbėdami apie muzikantų konkursus, jonaviečiai prasitaria, kad kartais pasigenda vertinimo objektyvumo. Pasak jų, pasitaiko situacijų, kai apdovanojami ne geriausieji, o organizatorių ar rėmėjų pažįstami asmenys.

Gal todėl šie vyrai sumanė imtis armonikininkų konkurso Jonavoje organizavimo. Jų žodžiais tariant, turės pasirodyti itin gabūs muzikantai, tad laimės tikrai to verti asmenys.

„Konkursas vyks birželio viduryje. Reikia pripažinti, kad atvažiuos muzikantų, kurie groja geriau už mus, bet svarbiausia – privalo nugalėti geriausieji. Šiuo metu svarstome, jog balsingi dalyviai galbūt galės ir padainuoti. Dabar reikia susitelkti ties organizaciniais klausimais“, – kalbėjo B. Kaminskas. Prie armonikininkų konkurso organizavimo prisidėti ketina ir Jonavos kultūros centras.

KOMENTARAI