Janytė ir Joniukas„Adamkiadoje“ – mažieji jonaviečiai su auklėtojomis. Lolitos Vaškelienės nuotr.

Janytė ir Joniukas

Sveiki, mažieji jonaviečiai! Vasarėlė jau pradeda lepinti saulutės šiluma, tuoj su tėveliais keliausite prie vandens telkinių pramogauti ir atostogauti. Norime pranešti, kad laukiame nuotraukų, kuriose būtų užfiksuotos smagiausios ir įsimintiniausios jūsų vasaros akimirkos. Jas galite atnešti į redakciją arba siųskite el. paštu: kristinadiemintaite@gmail.com Šią vasarą patirti stebuklingų akimirkų ir dalytis jomis su kitais linkiu visiems mažiems ir dideliems šio puslapio skaitytojams. Taip pat gražių saulėtų dienų, geros nuotaikos, daug porcijų skanių ledų!

,,Jonavietės“ dovana – nepamirštami įspūdžiai
Lietuvos komandoje fizikos olimpiadoje – jonavietis E.Kaziukėnas
Darželyje – lyg tikroje laboratorijoje

„Pakalnutės“ komanda dalyvavo „Adamkiadoje“

Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno stadione, vyko „Adamkiados” šventė, kurioje dalyvavo ir mažieji jonaviečiai.

„Adamkiada“ – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė. Jos sumanytojas ir organizatorius – Butrimonių gimnazijos (Alytaus r.) direktorius Valdas Valvonis. Renginys skirtas  Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotoms mokykloms, juo siekiama tęsti šių mokyklų bendradarbiavimą bei partnerystę, per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tradicijas ir tautines vertybes žmonėmis. Daugybės Lietuvos mokyklų atstovų varžosi Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sporto rungtyse, menui gabūs mokiniai dalyvauja plenere.

Į „Adamkiados“ šventę vyko Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Pakalnutė“ priešmokyklinukai drauge su savo pedagogėmis Lolita Vaškeliene ir šių eilučių autore. Mūsų mažieji sportininkai dalyvavo myliukės bėgimo rungtyje. Iš renginio visi grįžo su medaliais ir gera nuotaika.

„Adamkiados“ dalyvius  sveikino ir JE Prezidentas V. Adamkus.

Žydrūnė KUZMICKIENĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

 

R. Pupinytės piešinys „Pelėdų šeimyna“.
Autorės nuotr.

Sėkmė tarptautiniame konkurse

Tarptautiniame konkurse „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ dalyvavo visas būrys ikimokyklinukų iš Jonavos. Vaikų piešinių konkursą Panevėžio gamtos mokykla organizuoja jau 26-ą kartą.

2017 metais konkursui pristatyti 1263 kūrybiniai darbai iš 8 šalių: Baltarusijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Lietuvos.

Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų gamta. Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią kalbą. Tai siekis per kūrybą esmingiau priartėti prie gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka.

Tarptautiniame konkurse dalyvavo visas būrys ikimokyklinukų iš Jonavos. Šį kartą sėkmė nusišypsojo ir laureate tapo lopšelio-darželio „Dobilas“ „Vyturiukų“ grupės ugdytinė Rūta Pupinytė.

Dijana BORISOVIENĖ, auklėtoja ekspertė

 

Pasaulis vaikų akimis

Vaikų pasaulis – spalvingas ir pilnas džiugių emocijų. Gal ne visada mažieji moka savo mintis ir jausmus išreikšti žodžiais, bet tai jiems puikiai pavyksta piešiant.

Barbaros Petchenik vardo pasaulinis vaikų žemėlapių konkursas organizuojamas jau daugiau kaip  du dešimtmečiai, o nuo 2003 metų į konkursų atrankas įsitraukė ir Lietuvos kartografų draugija, kuri kas antrus metus vykdo atrankas, rengia konkursus, parodas. Šiais metais konkurse dalyvavo 850 vaikų iki 16 metų. Iš visos Lietuvos buvo atrinkta 140 geriausių darbų.

Lopšelio-darželio „Dobilas“ vaikai daug piešia, kuria, dalyvauja rajono ir šalies piešinių konkursuose, parodose. Tad ne išimtis ir šis konkursas, į kurį buvo išsiųsta 12 darbelių. Džiaugiamės, kad  net pusė jų pateko tarp geriausiųjų.

Birželio pirmąjį šeštadienį konkurso organizatoriai sukvietė visą būrį vaikų, tėvų ir pedagogų į Vilniaus universiteto Botanikos sodą. Čia, Gamtos muziejuje, atidaryta tarptautinio B. Petchenik vaikų žemėlapio konkurso darbų paroda. Į atidarymo šventę pakviesti geriausių darbelių autoriai, jų šeimų nariai ir pedagogai iš visos Lietuvos.

Smagu, kad iš lopšelio-darželio „Dobilas“ apdovanoti šeši vaikai: Rūta Pupinytė, Samanta Petrauskaitė, Radvilė Kreivytė, Aušrinė Sinikovaitė, Liepa Marija Gezevičiūtė, Saulė Pupinytė. Saulės piešinys pripažintas gražiausiu darbu.

Šventės metu vaikai apdovanoti knygynų, leidyklų ir kitų rėmėjų dovanomis, gausius vaišių stalus dovanojo „Maxima“.

Tokie renginiai, šventės suartina šeimos narius, grupės bendruomenę, glaudesnis tampa bendravimas tarp tėvų, vaikų ir pedagogų.

Milita ČELKONIENĖ, auklėtoja metodininkė

 Sinikovaitė ir S. Petrauskaitė – prie savo kurtų darbelių.

Autorės nuotr.

 

KOMENTARAI